Zeytinyağı Kirpik Uzatırmı Kirpiklere Zeytinyağı Sürmenin Faydaları

 Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Formülü

0

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Formülü

Kirpikleriniz çeşitli nedenlerden dolayı döküldüyse ve kısaldıysa kirpiklerinizi güçlendirmek ve uzatmak için çeşitli doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağı içeriğinde çeşitli vitamin ve mineraller içerdiğinden kirpiklerin kısa sürede uzamasına yardımcı olur.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Zeytinyağı Kirpik Uzatmak İçin Nasıl Kullanılır?

Daha uzun kirpiklere sahip olmak için kullanabileceğiniz çeşitli ürünler vardır. Fakat bunu doğal yoldan gerçekleştirmek için zeytinyağı kullanmanız önerilir. Çünkü besleyici içeriğiyle zeytinyağı kirpik uzatır. Ayrıca herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Zeytinyağı kirpikler için kullanılırsa hem kirpikleri güçlendirecek hem de uzamalarına yardımcı olacaktır. Peki o zaman, şimdi birlikte bakalım mı kirpik uzatmak için Suna Dumankaya bitkisel kirpik uzatma maskesi nasıl kullanılır?

Kirpik Uzatma Maskesi

Malzemeleri

  • 1 tutam ceviz içi
  • 1 tutam fındık
  • 1 fincan saf zeytinyağı

Kirpik Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağının içerisine fındığı ve ceviz içini ekleyip benmari usulü ısıtalım. Ceviz ve fındık karardığı zaman hazırladığımız karışımı süzelim. Her akşam uyumadan evvel kirpiklerimize uygulayalım.

Yalnızca Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Tarifi

“Tek başına zeytinyağı ile kirpik nasıl uzatılır?” diye şaşırmayın. Bu doğal yağ, tüylerin uzamasında oldukça etkilidir. İşte zeytinyağının bu özelliğinden faydalanmak isteyenlerin adım adım yapması gerekenler;

Zeytinyağını küçük bir tavanın, cezvenin ya da farklı bir kabın içine koyun. Yaklaşık 10 saniye kısık ateşte ısıtın. Ancak dikkat edin ki yanmasın. Ardından ılımaya bırakın. Sonra bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize her akşam uygulayın. Fakat yıkamayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin. Gece boyu öyle dursun, ertesi gün uyanınca yıkayabilirsiniz. Her hafta bu şekilde uygulamaya devam edin. Kirpikleriniz 1 ay içerisinde 2 mm uzayacaktır.

Kirpikleri Uzatmak İçin Zeytinyağı Ve Hint Yağı Maskesi

Zeytinyağı kaşların ve kirpiklerin daha gür olmasını sağlar. Hint yağı ile karıştırırsanız kirpiklerinizin daha çabuk uzamasına destek verecektir. Zeytinyağı ve Hint yağını eşit miktarlarda karıştırıp kirpiklerinize maskarayla sürün. Bunu her gün veya 2 günde bir olmak üzere 2 hafta tekrarlayın. İşe yarayıp yaramamasına göre 14 gün sonra bırakabilir veya devam edebilirsiniz.

Kirpikleri Uzatmak İçin Zeytinyağı Ve Diğer Yağların Karışımı

İlk olarak çeşitli doğal yağları karıştıracağız. Bunun için; sarımsak yağı, Ceviz yağı, susam yağı, fındık yağı, zeytinyağı ve badem yağı kullanalım. Hepsini bir şişeye aktaralım. Elde ettiğimiz karışımı uyumadan önce kaşlarımıza ve kirpiklerimizin dip kısımlarına uygulayalım. Her gece aynen tekrar edelim.

Zeytinyağının Kirpiklere Faydaları

Saf zeytinyağının vitamin oranı yüksektir. Bol miktarda E ve K vitamini içeren doğal zeytinyağı, kaşları, kirpikleri ve saç köklerini besler. Periyodik aralıklarla ve yeterli miktarda kullanılırsa çok geçmeden faydalı olmaya başlayacak, daha gür kirpiklere kavuşturacaktır.