Zerdeçal Limon Maskesi Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Zerdeçal Maskesi Kullananların Yorumları ve Görüşleri Nasıldır

0

Zerdeçal Maskesi Kullananların Yorumları ve Görüşleri Nasıldır

Zerdeçal maskesi cildi güzelleştiren, son zamanlardaki en popüler maskelerdendir. Zerdeçal, güçlü boyama etkisine sahiptir. Bu yüzden, zerdeçal maskesi tarifi uyguladıktan sonra yüzünüzde ve ellerinizde lekeler meydana gelebilir. Açık tenli olanlar bu lekelerle daha sık karşılaşmaktadır. Fakat panik yapmanıza gerek yoktur. Cildinizi su ile güzelce durularsanız ya da birkaç saat beklerseniz lekelerin yok olduğunu göreceksinizdir. Çoğu zaman baharat olarak yemeklerin tadını güzelleştiren zerdeçal maske olarak uygulandığında cildinizin güzel görünmesine katkıda bulunacaktır.

Zerdeçal Maskesi Kullananların Yorumları

Zerdeçal maskesini ilk kez kullandım. Limon suyu ile zerdeçali karıştırarak direkt öyle uygulamıştım. Yüzümde turunculaşma yapmıştı. Sonra internette biraz araştırarak muhteşem bir maske tarifi keşfettim. Hindistan’lı kadınlar düğün öncesi cildini parlatmak amacıyla bu maskeyi uyguluyormuş. Ben de bunu denedim, sivilcemin şişkinliğini aldı, sanki dümdüz oldu. Ayrıca iltihaplı sivilcelerim de hafifledi; yüzüme güzellik geldi. Cilde aydınlık veren, pürüzsüzleştirme özelliği olan ve rahatlatan bir maske. Zerdeçal, limon suyu, yoğurt ve unu karıştırıyorsunuz. Aşırı cilt kuruluğu olanlar limon suyu yerine 1-2 damla badem yağı ekleyebilirler.10 dk bekletip suyla yüzünüzü yıkayın.

Düzenli olarak zerdeçal ile yüz maskesi yaparım. Cildimden temizlerken zorlanıyorum ama tek kelimeyle müthiş! Kirlerden arındırıyor, pırıl pırıl bir cilde kavuşturuyor. Bu maskeyi dışarı çıkmayacağınız bir günde yapın. Hele esmer bir bayansanız muhakkak uygulamalısınız. Ben bir müddet kullanmayı düşünüyorum. Maske tarifim şöyle; bir çorba kaşığı balı yarım çay kaşığı zerdeçal ile karıştırın. Tüm cilde uygulayın. Bal hem cildinizi yumuşatacak hem de nemli kalmasını sağlayacaktır. Maskeyi ciltte 10 dk bekletip suyla yıkayın.

Zerdeçal maskesinden çok memnunum. Yarım çay kaşığı zerdeçal ile iki tatlı kaşığı pirinç ununu karıştırıyorum. Maden suyu ekleyip maske hâline getirerek cildime sürüyorum. 10 dakika bekletiyorum ve sonra cildimi azıcık ıslatıp nazikçe ovalayarak temizliyorum. Peeling olarak kimyasal bir ürün kullanmıyorum. O yüzden bu maske benim için peeling yerine de geçiyor, çok memnunum. Cildi parlatıyor, ciltteki kızarıklıkları geçiriyor, doğal peeling uyguluyor. Yüzümdeki ölü hücreleri yok ediyor.

Haftada bir zerdeçal, bal ve yoğurt ile maske hazırlayıp uyguladım. Sivilce lekelerimin rengini açıyor. Hassas bir cilt yapısına sahip olduğum halde zerdeçal maskesinin herhangi bir yan etkisiyle karşılaşmadım.

Zerdeçal ile yüz maskesi yaptım memnun kalmadım, cildi sarartıyor. Zerdeçal maskesi uygularken belirtilen süreden daha fazla bekletirseniz cildiniz sararır. 2 defa denedim, ikisi de büyük bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Hiç memnun kalmadım, önermiyorum.

Ben zerdeçal maskesi için birkaç damla buğday yağı, bir tatlı kaşığı gül suyu ve zerdeçal kullanıyorum. Sonra yüzüme sürüyorum. (Göz altlarıma değdirmiyorum.) 10-15 dakika bekletip suyla temizliyorum. Cildimi sarartıyor, onun için ertesi gün mutlaka banyo yapıyorum. Eğer banyo yapma imkânım olmayacaksa zaten kullanmam, çünkü sapsarı bir suratla dolaşamam. Peki çok faydalı oldu mu? Sayılmaz. Yine de kullanmayı sürdürüyorum.

Baktım ki zerdeçal maskesi yapanların yorumları çoğunlukla olumlu minvalde; ben de denemeye karar verdim. Özellikle yabancı Youtuber’lar bu maskeyi öve öve bitiremiyor. Galiba Hindistan mağazalarında satılan zerdeçallerin etkisi daha güçlü. Hem maske için kullanılan farklı bir zerdeçal çeşidi bulunuyormuş. Ama ben mecbur marketten aldım, ne yapayım? İki hafta uygulamaya devam ettim ve işe yaramadı. Değişiklik olması için 1 ay boyunca yapmam mı gerekiyordu acaba?

Yoğurt, bal ve zerdeçali karıştırın. (Kıvamını artırmak için nişasta da koyabilirsiniz.) Ben bunu uyguluyorum ve çok yararını görüyorum. Cildimi harika bir şekilde yumuşatıyor. Ama yüzümde en az 20 dakika bekletince bir de bakıyorum ki suratım sararmış, bunu gidermek zor oluyor. Sabahleyin yapmıştım, hâlâ geçmedi. Boş vaktinizde yapın, dışarı çıkacağınız gün uygulamayın.

Yorum Yap