Yüzdeki Gözlerdeki Kaz Ayakları Nasıl Gider Bitkisel Çözümler

Kazayağı Nedir Nasıl Geçer Suna Dumankaya'dan Doğal Tarifler

0

Kazayağı Ne Demek?

Gözlerin yan tarafından dış kısma doğru uzanan dış çizgiler, ‘kaz ayağı’ olarak adlandırılır. Bu kırışıklıklar gülmeye, mimiklere, sık sık tekrar eden yüz hareketlerine bağlı olarak meydana gelir. Uygun cilt ürünlerinin kullanımı sayesinde bu kırışıklıkları yok etmek mümkündür. Yazımızın devamında, ciltte kaz ayağı sorunundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle ilgili bilgiler vardır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kaz Ayaklarına Yumurta Sarısı İle Doğal Çözüm

1 dilim taze limonun suyu sıkılır. Natürel zeytinyağından 1 yemek kaşığı alınır. Bu iki malzeme karıştırılır ve içine bir yemek kaşığı da yumurta sarısı eklenir. Bir müddet beklemeye bırakılarak malzemelerin birbiriyle özdeşleşmesi sağlanır. (Karışımın yarım saat beklemesi yeterlidir.) Süre dolunca, göz çevresi için hazırlanan bu krem gözaltı kırışıklıklarının olduğu yerlere, gözlerin yanlarına, kaz ayağı kırışıklıklarına uygulanır. 1 saat sonra suyla durulanır. (Kullanılacak suyun 36-37 derece sıcaklıkta olması önerilir.) Bir parça pamuğu elma sirkesi ile ıslatıp cildi bununla temizlemek de uygundur.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kaz Ayaklarına Kayısı Yağı İle Doğal Çözüm

1 ampul E vitamini, 1 damla buğday yağı, 1 çay kaşığı arı sütü, 2 damla kayısı yağı karıştırılır. Ardından serin bir ortamda beklemeye bırakılır. Elde edilen gözaltı kırışıklıkları kremi, dıştan içeri doğru olacak şekilde göz çevresine masaj eşliğinde sürülür. Soğuk bir yerde 5 gün boyunca saklanabilir. Uygulamaya 5 gün devam edilmelidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kaz Ayaklarına Zeytinyağı İle Doğal Çözüm

Malzemeler

  • Bir miktar yaş kuşburnu
  • Bir miktar yaş yaban mersini
  • Zeytinyağı

Biraz yaban mersini ve yaş kuşburnu bir kapta ezilir. İyice karıştırılıp zeytinyağı ilâve edilir. Tekrar karıştırılır ve bir kavanoza aktarılıp güneş gören bir yere koyulur. 15 gün burada kalmalıdır. (Bu süreçte kavanoz bazen çalkalanmalıdır.) 15 gün geçince karışım süzülür ve temiz cilde uygulanır. Yüz ve gıdı bölgelerine, vücudun farklı yerlerine tatbik edilebilir. Suna Dumankaya’nın bildirdiğine göre bu karışım kaz ayağı problemine iyi bir çözümdür ve cilt sıkılaştırıcıdır. Ellerin derisinde oluşan kırışıklıklara da faydalıdır.

Yorum Yap