Yoğurt Bal Limon Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır Uzmanlardan Tarifler

Güzellik Uzmanlarından Cilt Ve Saç İçin Bal Yoğurt Maskesi Tarifleri

0

Güzellik Uzmanlarından Cilt Ve Saç İçin Bal Yoğurt Maskesi Tarifleri

Yoğurt ve bal hem cilt hem de saç için çok faydalı maddelerdendir. Bu makalemizde bal ve yoğurt her ikisinin katılması ile yapılan Güzellik Uzmanlarınca tarifi verilen saç ve cilt için bakım maskesi tariflerini okuyabilirsiniz.

Eczacı Ve Güzellik Uzmanı Selen Esener’den Yoğurt Ve Bal İle Cilt Bakım Maskesi

Malzemeler

 • Yarım adet muz
 • 1 yemek kaşığı kadar yoğurt
 • 1 çay kaşığı bal

Tarifi

Yarım muzu çatalla ezin. Tüm malzemelerle karıştırıp yüzünüze uygulayın. 15 dk bekletip yıkayın. Haftada 3 kez tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bebek Gibi Cilt İçin Yoğurt Ve Bal Maskesi

Birer tatlı kaşığı yoğurt, bal, kakao ve yulafı kaseye alıp iyice karıştırın. Temiz cildinize sürüp 20 dk bekleterek su ile yıkayın. Cildinizi yumuşatacak ve pürüzsüzleştirecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan İpek Gibi Saçlar İçin Yoğurt Ve Bal Maskesi

Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı yoğurt
 • 2 çorba kaşığı bal
 • 2 çorba kaşığı zeytin yağı
 • 2 bıldırcın yumurtası

Tarifi

Malzemelerin hepsini karıştırıyoruz. Saç diplerimize boya sürer gibi sürüyor ve masaj yapıyoruz. Streç film ve sıcak havlu sarıp en az 2 saat bu şekilde bekletiyoruz. Son olarak bol su ile duruluyoruz. Her hafta 1 kez uygulamaya devam ediyoruz. Saçlarımızı canlandıracak ve parlak bir görünüm verecektir.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Bal Ve Yoğurt İle Cilt Beyazlatan Maske

Ciltte kararmaya yol açan birçok faktör vardır. Fakat sebebi ne olursa olsun Uzman Pervin Dinçer’in tavsiye ettiği bu maskeyi uygulayarak cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı kekik
 • 2 yemek kaşığı süzme yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı zeytinyağ

Tarifi

Bir fincan sıcak suya bir tatlı kaşığı kekik atın ve demleyin. Ardından bir çay kaşığı kekik suyunu bal, yoğurt ve zeytinyağıyla karıştırıp cildinize uygulayın ve yarım saat bekleyin. Bunu haftada bir defa yapın.

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Çilleri, Cilt Lekelerini Yok Eden, Vücut Lekelerini Gideren Yoğurt, Bal Ve Domates Maskesi

Malzemeler

 • 1 adet rendelenmiş domates
 • 1 tatlı kaşığı irmik
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı bal.
 • 2-3 tatlı kaşığı buğday nişastası

Tarifi

Bir kasede tüm malzemeleri karıştırın. Cildinize sürüp 40 dk bekletin. Suyla durulayın . Haftada 1 kez buna devam edin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt Ve Bal İle Saç Bakım Maskesi

1 çorba kaşığı hint yağı, 1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu, 2 çorba kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yağlı yoğurt bir kasede karıştırılır. Saçlara uygulanır, streç film ve üzerine havlu sarılır. 2 saat beklenip yıkanılır. Haftada bir defa tekrar edilir. Cildi güçlendirir ve nem oranını düzenler.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karma Ciltler İçin Yoğurt Ve Bal Maskesi

İhtiyacımız olan malzemeler şunlardır: 1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 tatlı kaşığı bal, olgunlaşmış 3 adet çilek ve 1 tatlı kaşığı yoğurt. Çileği ezip diğer malzemelerle karıştırıyoruz. Yüzümüze uygulayıp ortalama 15 dk bekletiyoruz. Daha sonra yüzümüzü yıkıyoruz. Bunu haftada 3 kere uyguluyoruz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal Ve Yoğurt İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske

Birer yemek kaşığı limon suyu, bal ve yoğurdu güzelce karıştırın. Güneş lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın. Kurumasını bekleyip yıkayın. Bunu günde bir kez yapın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt Ve Bal İle Saç Kepeğini Yok Eden Maske Tarifi

2 çorba kaşığı hindistancevizi tozu, 3 çorba kaşığı bal, 1 kahve fincanı yoğurt ve 1 kahve fincanı sütü karıştıralım. Saç diplerimize nazikçe masaj yaparak uygulayalım. Kafamıza bone takalım ve en az 4 saat böyle bekleyelim. Daha sonra saç tipimize uygun bir şampuan kullanarak bol suyla yıkayalım. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca her gün yapalım.

Zeytinyağlı Saç Maskesi Zeytinyağının Saça Faydaları, Saç Bakımı Tıklayınız

Yorum Yap