Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır Kullananların Fikirleri Önerileri

Yeşil Kil Maskesi Kullananların Yorumları Ve Suna Dumankaya Tarifi

0

Yeşil Kil Maskesi Kullananların Yorumları Ve Suna Dumankaya Tarifi

Yeşil kil cilt için çok faydalıdır. Cildi ölü hücrelerden arındırıp pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Makalemizde önce yeşil kil tarifi vereceğiz, ardından bu kili kullananların yorumlarını, tavsiyelerini bildireceğiz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yeşil Kil Maskesi Tarifi

Bir tatlı kaşığı yeşil kil, 4 damla lavanta yağı, bir tatlı kaşığı bal, bir yumurta sarısı iyice karıştırılır.  Hazırlanan maske cilde uygulanır ve 20 dk bekletilir. Evvela ılık suyla, ardından soğuk su ile yıkanır.

Yeşil Kil Kullananların Yorumları

Bir süre önce aktardan yeşil kil aldım. Lavanta suyu ile karıştırarak cildime sürüyorum ve bunu haftada 1 kez yapıyorum. Karma cilt yapısına sahibim. Siz de benim gibiyseniz musluk suyuyla değil de lavanta suyuyla karıştırmanızı tavsiye ederim. Gözeneklerimi farkedilir derecede sıkılaştırdı. İlerleyen yaş nedeniyle olsa gerek, cildim oldukça yağlı. Fakat bu maske cildimin yağ oranını da düzenledi. Çok memnunum.

Yeşil kil maskesini 6 aydır saçlarım için kullanıyorum. Yeşil kil saçlara iyi gelir diye duymuştum. 6 ay hiç aksatmadan kullandım. Saçlarım omzuma kadarken şimdi belime kadar uzadı. Öte yandan saçlarım aşırı yağlı olduğu için günde bir kez duş almam şart oluyordu. Yeşil kil maskesini kullandığımdan beri saçlarım eskisi gibi çok yağlanmıyor. Hatta bir hafta yıkamadan durabiliyorum.

Ben bu maskeyi her hafta 2 defa yapıyor ve buna 2 aydır devam ediyorum. Etkisini 1. aydan sonra göstermeye başlamıştı. Yağlı cilt tipine sahibim ve yanak kısmında gözeneklerimin daha belirgin olduğunu söyleyebilirim. Yeşil kil cildimi arındırdı ve gözeneklerimi küçülttü. Siyah noktalara da çok iyi geliyor. Kimyasal ürünler kullanmama gerek kalmıyor, yeşil kil maskesi bana yetiyor.

6-7 damla çay ağacı yağı ve tepeleme bir çay kaşığı yeşil kili normal su ve tonik gül suyuyla çamur haline getirin. Cildinize uygulayıp 15-20 dakika bekleyin. Kuruyunca temizleyin. Ben haftada 2 kere böyle yapıyorum. Karma cildimi rahatlatan harika bir maske.

Aktardan yeşil kil aldım. Kayısı çekirdeği yağını ilave edip bir miktar da su ekledim. Krem kıvamına getirip yüzüme sürdüm. Kuruyunca ıslak pamuk ile sildim ve soğuk su ile duruladım. Çok faydasını gördüm ve sürekli uyguluyorum. Siyah noktalara karşı etkili.

Limon suyunu aktardan almış olduğum yeşil kil ile karıştırıyorum. Bu maskeyi haftada 2 kez uyguluyorum. Faydalı oluyor, yağlı ciltli olanlara öneririm.

Son derece problemli ve yağlı bir cildim var. Aktardan aldığım yeşil kili gül suyu ekleyerek çamur haline getirip uyguluyorum. Haftada bir defa kullanıyorum ve yetiyor. Siyah noktalarımı azaltıyor ve cildimi arındırıyor. Gerçekten çok rahatlıyorum. Sürekli uygulamaya kararlıyım. Bu maskeyi yaptıktan sonra ertesi güne pürüzsüz ve tertemiz bir ciltle uyanıyorum. Bu yüzden makyajım da kusursuz görünüyor. Ancak bir defa alnıma da uyguladım ve sanırım fazla beklettiğim için biraz yanmaya sebep oldu. Kullanırken dikkatli olursanız sorun çıkmaz.

Karma ciltliyim ve yeşil kil maskesinden çok fayda gördüm. Sirkeyle karıştırıp cildime uyguluyorum. 20-25 dk beklettikten sonra çıkarıyorum. Zaten daha ilk kullanımda sivilcelerimi hemen söndürüyor. Gözeneklerimi daraltıyor, cildime ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Düzenli olarak 3-4 senedir kullanıyorum ve kil maskesinin hiçbir yan etkisine şahit olmadım. Sirke yerine limon, su, yağ ve maden suyu da kullanmıştım. Fakat üzüm sirkesiyle yapılan çok daha etkili.

Kantaron yağını yeşil kil ile beraber karıştırıp maske olarak kullanıyorum. Yüzümü pamuk gibi yumuşatıyor. Ancak biraz cilt hassasiyetim var, o yüzden maske yaptıktan sonra hafif kızarıklık oluşuyor. Neyse ki en fazla 25-30 dakikada geçip gidiyor. Yumuşacık, pırıl pırıl bir cilt için bu kadarcık şeye değmez mi?

1 sene önce kil maskesini düzenli olarak bir ara kullanmıştım. Cildimi yumuşatıyor, derinlemesine temizliyor, saf, duru bir güzellik veriyordu. Ancak sivilceleri giderme konusunda bir yararı olmadı. Hatta temiz cildimde minik minik kırmızı noktalarım daha belirgin gözüküyordu.

Geçtiğimiz yaz tatilinde sivilcelerle mücadele ederken bu maske imdadıma yetişti. Aktardan aldığım yeşil kili lavantayla kullandım, gül suyuyla ve maden suyuyla da kullandım. Her birinin faydası oldu fakat sirke kullanarak daha fazla verim aldım. Maskeyi ne zaman yapsam sivilcelerim sönüyordu. Öte yandan bu maske gözeneklerimin küçülmesine ve lekelerimin azalmasına da yardım etti. Haziran ayından bu yana severek kullanıyorum.

Buhar banyosundan sonra yeşil kil maskesi yapıyorum. Haftada 2 kez tekrar ediyorum. Lekeli ve sivilceli bir cildim var. İyileşmeye başladı.