Vagi Hex Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Vagi Hex Fitil Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı Ne Kadar?

0

Vagi Hex Fitil Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Vagi Hex vajinal mikrop öldürücü (antiseptik) özellikleri ile vajina enfeksiyonu tedavisinde kullanılan bir fitildir. Fiyatı 36,78 TL’dir. Bu yazımızda Vagi Hex Fitilin nasıl kullanılacağı ve kullanıcı yorumlarını konu aldık.

Vagi Hex Fitil Nasıl Kullanılır?

Uygulama sıklığı ve kullanılması gereken doz miktarı için talimatlar:

  • Vagi Hex Fitil, 6 gün boyunca düzenli olarak kullanılır. Sabah ve akşam, birer doz olmak üzere günde 2 kez uygulanır.

Uygulama şekli ve yolu:

Vagi Hex Fitili sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce kullanın. Kullanım sırasında sırt üstü uzanın ve tableti vajina kanalının içerisine yerleştirin. Tabletin olabildiğince derine yerleştirilmesi gerekir. Akıntı ve kaşıntı gibi şikayetler geçse dahi tedaviyi 6 gün boyunca sürdürmek gerekir. İlacın daha erken bırakılması halinde şikayetler kendini yineleyebilir. Regl döneminde de kullanımına devam edilmelidir.

Farklı yaş grupları:

Çocuklar için: Çocukların kullanımına yönelik herhangi bir bilgi yoktur.

Yaşlılar için: Yaşlı kişilerin kullanımı  hakkında ilave bir bilgi yoktur.

Vagi Hex’i Kimler Kullanamaz?

VAGI-HEX®, aşağıda belirtilen durumlarda KULLANILMAMALIDIR:

Eğer,

  • Gebeliğinizin ilk trimesterinde (ilk 3 aylık dönem) iseniz,
  • Vagi Hex’in içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine duyarlılığınız bulunuyor ise.

Vagi Hex Fitil Kullananların Yorumları Nasıldır?

Vagi Hex fitili vajinal enfeksiyon için verdi doktorum. 9 tanesini kullandım bile, 3 tane kaldı. Eşim akşamları eldiven takıp yerleştirmeme yardım ediyor. Biraz gergin oluyorum tabi bu sırada ama işe yaradığı için devam ediyorum. İlacı kesinlikle buzdolabında saklamanız gerekiyor. Bir de ayağa kalkınca düştüğü için içeri doğru iyice itip biraz yatmak gerekiyor.

Ben 4 buçuk aylık gebeyim. Gebe kaldığımdan beri kokulu ve yeşil renkli bir akıntım oluyor. Günde iki kez çamaşırımı değiştiriyorum. Bir de 5-  10 tane kadar günlük ped değiştiriyorum tabi. Vagi Hex kullandım ama kesilmedi. Doktoruma söylediğimde hiçbir açıklama yapma gereği görmeden Cleocin krem verdi. Bol bol su da içiyorum ama hiç azalmıyor. Çok rahatsız ediyor bu durum beni.

Ben 35+6 haftalık hamileyim. Vagi Hex fitili kokulu akıntı için kullandım. Sürekli tekrar edip duruyordu. Fitille de sonuç alamayınca doktorum vajinamı sirkeli suyla yıkamamı tavsiye etti.

Hamilelikte Vagi Hex Fitil Kullanımı

Vagi Hex kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir eczacı ya da doktorunuza danışın. Gebeliğin ilk üç aylık döneminde kullanımı için kontrollü çalışma yapılmamıştır. Bu nedenle ilk 3 ayda kullanımı tavsiye edilmez. Fakat yapılan çalışmalar, 3 ayın sonunda Vagi Hex kullanımının bebeğe ve anne adayına herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını kanıtlamıştır. Tüm ilaçların gebelik döneminde kullanılması için bir hekim tarafından  zarar/yarar dengesi hesaplanır. Tedaviye başladıktan sonrasında gebe olduğunuzu öğrenirseniz vakit kaybetmeden bir doktora ya da eczacıya danışmanız gerekir.

Emzirirken Vagi Hex Fitil Kullanımı 

Vagi Hex kullanmaya başlamadan önce eczacınıza ya da doktorunuza başvurunuz. Emzirme döneminde Vagi Hex kullanımı üzerine yürütülen klinik araştırmalar, bebek ve anne sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını kanıtlamıştır. Fakat emzirme döneminde kullanılacak olan tüm ilaçların zarar/yarar dengesi bir hekim tarafından değerlendirilmelidir.

Vagi Hex Fitilin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi VAGI-HEX®’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Seyrek olarak vajinal bölgede kaşıntı, yanma hissi, kızarıklık ve ağrı görülebilir. Ancak bu belirtiler genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez. Dirençli mantarların üremesinde artış görülebilir. Bu nedenle uygun bir takip gereklidir. Süper enfeksiyon durumunda ilaç kesilmeli ve uygun bir tedaviye başlanmalıdır. Bunlar VAGI-HEX® ’in hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Yan etkilerin değerlendirilmesi, aşağıdaki sıklık verilerine dayanmaktadır.

– Çok yaygın: Tedavi edilen 10 kişide 1’den daha fazla

– Yaygın: Tedavi edilen 100 kişide 1’den daha fazla

– Yaygın olmayan: Tedavi edilen 1000 kişide 1’den daha fazla

– Seyrek: Tedavi edilen 10.000 kişide 1’den daha fazla

– Çok seyrek: İzole vakalar dahil olmak üzere tedavi edilen 10.000 kişide 1 veya daha az