Ürederm Krem Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

Ürederm Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı Ne

0

Ürederm Krem Nedir?

Ürederm krem iktiyozis hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu rahatsızlık cilt kuruluğu ve balık puluna benzer bir görünüm ile belirti verir. Ayrıca Ürederm krem asteotik egzama ve atopik egzama gibi kronik hâle gelmiş cilt problemleriyle seyreden çeşitli rahatsızlıkların iyileştirilmesinde de etkilidir. Bu krem cildi yumuşatarak ve nemlendirerek deride kalınlaşma, pullanma ve kuruluk şikâyetlerini giderir. Cildin daha fazla su tutmasını sağlayarak cilt dokusunu eski formuna kavuşturur. Cilt için iyi bir nemlendiricidir.

Ürederm Krem Nasıl Kullanılır?

Hekiminizin bunun dışında bir tavsiyesi olmadıysa ürederm kremi sorunlu bölgeye her gün 1-2 defa sürmelisiniz. Uygulamaya başlamadan önce etkilenen alanı güzelce yıkayarak temizlemeli ve kurulamalısınız. İşlemin ardından kapalı bandaj tekniğini kullanabilirsiniz.

Bu kremin çocuklarda kullanımına dair herhangi bir veri yoktur. Emzirilen çocuklarda kullanımı önerilmez.

Hamilelikte Ürederm Krem Kullanımı

İlacın kullanımı öncesinde bir eczacıya veya doktora danışılmalıdır. Hamilelikte ürederm krem kullanımının anne karnındaki bebekte yan etkiye sebebiyet verip vermediği belli değildir. Hekiminiz ürederm krem tedavisinin faydalarını ve risklerini değerlendirerek gebelikte bu krem ile tedavi uygulanıp uygulanamayacağına karar verecektir. Doktor tarafından gerekli görülmedikçe ürederm krem hamilelikte kullanılmamalıdır. Tedaviniz sürerken hamile olduğunuzun farkına varırsanız eczacınızı ya da doktorunuzu bilgilendiriniz.

Emzirirken Ürederm Krem Kullanımı

Bu ilaç ile tedaviye başlamadan evvel hekiminize yahut eczacınıza danışmanız gerekir.

Ürederm Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, ürederm kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa ürederm kremi kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

  • Ciddi alerjik reaksiyonlar (nefes almada zorluk, ciddi baş dönmesi, özellikle yüz, dil ve boğazda kaşıntı/şişme, döküntü)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ürederm kreme karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Pullanma
  • Tahriş
  • Yanma
  • Ödem

Bunlar ürederm kremin hafif yan etkileridir ve çok seyrek görülür. Tedaviyi hemen kesip doktorunuza danışınız.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla ÜREDERM kullandıysanız:

Topikal olarak fazla miktarda ÜREDERM uygulaması deride iritasyona yol açabilir, fakat bunun dışında başka etkiler beklenmemektedir. ÜREDERM’in fazla miktarda yutulması durumunda, bulantı ve kusma gibi gastrointestinaliritasyonlar meydana gelebilir. Bu durumda, semptomatik ve destekleyici tedavi verilmelidir