Ülker Probis Kaç Kalori Evde Probis Bisküvi Yapımı

1 Adet Probis Ve 1 Paket Probis Kaç Kalori Yapar Kilo Yapar mı?

0

Ülker Probis Kaç Kalori Evde Probis Bisküvi Yapımı

İçi muz aromalı krema ile dolu iki yuvarlak çıtır bisküvi… Evet, bahsettiğimiz şey Ülker Probis’tir. 28 gramlık 1 paket Probis bisküvisi 134 kalori içermektedir. 1 paket yani 100 gramlık Probis bisküvi 479 kaloridir.

Probis Kilo Aldırır mı?

1 tane büyük Ülker Probis, az kaloriye sahiptir. Bir günde almanız gereken kalori miktarına dikkat ederek tüketirseniz kilo yapmaz. Fakat düşük kalorili olmasını fırsat bilerek doyana kadar yerseniz, bu durum tersine dönecektir. İşte o  zaman, aşırı miktarda tüketilen her yiyecek gibi Probis de kilo aldıracaktır. Büyük boy 1 adet Ülker Probis bisküviden ara sıra birkaç tane yiyebilirsiniz. Paket paket yemediğiniz müddetçe formunuza bir zararı olmaz.

Probis Bisküvi Nelerden Oluşur Faydaları Nelerdir?

Probis bisküvinin besin değeri ve üretiminde hangi maddelerin kullanıldığı tüketiciler tarafından merak edilmektedir. Öncelikle Probis’in belirli oranda protein içerdiğini söylemek gerekir. Üründe %18 soya unu bulunmaktadır ve protein değeri buradan gelmektedir. 100 gram soya ununda ise ortalama 35 gram protein vardır. Sonuç olarak Ülker Probis, yaklaşık 6,3 gram soya proteini içermektedir.

Zaten Probis bisküvinin adı bile proteini anımsatmaktadır. Her ne kadar protein açısından zengin olsa da yağ ve şeker miktarı da hatrı sayılır derecede fazladır. Örneğin 20 grama karşılık gelen 1 adet Ülker Probis, 4,2 gram protein, 6,6 gram yağ ve 7,2 gram şeker ihtiva eder. Görüldüğü gibi protein seviyesi yağ ve şekerin gerisinde kalmıştır. Sofra şekeri barındıran Ülker Probis, glikoz şurubuna da sahiptir. Bisküvide kullanılan yağ ise Palm yağıdır. Şeker içeriği ile kalori değeri %21 oranında artan Ülker Probis, doymuş yağ grubundaki Palm yağından %20 kalori almaktadır. Öte yandan 1 adet Ülker Probis 2,4 gram lif barındırır.

Krema da bisküvi içeriğinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Muzlu ve kakaolu olarak piyasaya sürülen Ülker Probis’in kreması glikoz şurubu, şeker ve Palm yağıyla hazırlanmaktadır. Kremanın içerisindeki muz tozu %1 seviyesinde iken kakao tozu ise %8 düzeyindedir. Buna göre 1 paket Ülker Probis 0,1 muz tozuna ve 0,8 gram kakao tozuna sahip bir üründür. Az miktarda kullanılan bu maddeler aroma vericilerle desteklenmiştir. Soya Lesitini de Ülker Probis’te yer alan diğer bir içeriktir.

Evde Probis Bisküvi Yapma Tarifi

Malzemeler

  • 125 gr tereyağ(oda sıcaklığında)
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket muzlu puding
  • 2 kaşık pudra şekeri
  • 1 yumurta
  • Vanilya
  • Kabartma tozu
  • Aldığı kadar un( yaklaşık 3, 5/4 bardak)

Probis Tadında Kurabiyeler Tarifi Yapılışı

Buram buram Ülker Probis gibi kokan ve aynı onun gibi lezzetli mi lezzetli bir kurabiye yapmak istiyorsanız, bu pratik tarifimizi deneyebilirsiniz.

Malzemelerin hepsini karıştırın ve kulak memesi yumuşaklığında elinize yapışmayacak bir hamur yoğurun. Ne kadar un kullanacağınızı siz belirleyebilirsiniz ancak takriben  3, 5/4 bardak yeterli gelecektir.

Önceden ısıttığınız fırına verip 180 derecede pişirin. Kurabiyelerin pişme süresi 10 dakikadır.

Hepsi bu kadar! Yanında sıcacık bir çay ile keyif yapabilirsiniz.

Fakat tiryakisi olabilirsiniz, bizden söylemesi!