Tatlı Badem Yağı Kirpik Uzatır mı Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Badem Yağı Kirpik Uzatma İçin Nasıl Kullanılır Güzellik Uzmanı Tarifleri

0

Badem Yağı Kirpik Uzatma İçin Nasıl Kullanılır Güzellik Uzmanı Tarifleri

Badem Yağı Kirpik Uzatır mı?

Stres, depresyon, hava kirliliği, genetik, hormonal bozukluk gibi çeşitli nedenlerden dolayı kirpiklerde zamanla dökülme ve kısalmalar meydana gelebiliyor. Siz de bu durumdan muzdaripseniz badem yağını kirpik uzatmak için kullanabilirsiniz. Badem yağı ile kirpik uzatmak için tek yapmanız gereken, tatlı badem yağını her gece yatmadan evvel pamuklu bir çubuk ile kirpiklerinizin diplerine uygulamaktır. Dilerseniz boş bir rimel şişesine badem yağı koyabilir ve kirpiklerinizin tamamına sürerek faydasını görebilirsiniz. 2 hafta boyunca her gün aksatmadan kullanırsanız muhteşem etkisine kısa zamanda tanık olacaksınız.

Badem Yağı Kirpik Uzatma İçin Nasıl Uygulanır?

Doğal yağlar sağlığımız için çok faydalıdır. Badem yağı da onlardan biridir. Bademlerin işlenmesiyle elde edilen bu yağ, kirpikleri nemlendirir ve kırılmalara engel olur. Yağ asitleri bakımından güçlü bir kaynak olan badem yağının nemlendirici özelliği, kirpiklerin uzama sürecini de hızlandırır. Kirpikleri parlatarak daha güzel görünmesini sağlar. Badem yağını uyumadan önce sürmek daha doğrudur. Birkaç damladan fazla kullanılmamalıdır. Pamuklu çubukla veya parmak uçlarıyla uygulanabilir. Fakat bunun için saf badem yağı kullanılmalı ve gözlere kaçmaması için dikkatli olunmalıdır. 5 hafta buna devam edilirse kirpikler belirgin şekilde uzayacaktır.

Badem yağı her zaman serin bir ortamda bulundurulmalıdır. Çünkü badem yağı sıcaktan ve ışıktan olumsuz etkilenerek hemen bozulur. Şişeyi ilk açtığınızdan itibaren 1 yıl kullanabilirsiniz fakat uygun bir yerde saklamanız gerekmektedir. Badem yağı alırken üzerinde soğuk sıkım ibaresi olanları tercih edin, zira soğuk sıkım yağlar tamamen doğal ve etkilidir. Buzdolabında saklanabilir.

Güzellik Uzmanı Dumankaya’dan Badem Yağı İle Kirpik Uzatan Formül

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı badem yağı,
  • 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı,
  • 1 tatlı kaşığı soya yağı,
  • 1 çay kaşığı lanolin,
  • 3 tane ceviz,
  • 3 tane fındık.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

1 tatlı kaşığı buğday özü yağını ve 1 tatlı kaşığı soya yağını, 1 çorba kaşığı badem yağıyla karıştırın. İçerisine 3 adet fındık ve 3 adet ceviz ekleyin. 10 dakika boyunca kısık ateşte ısıtıp süzün. Bu sırada 1 çay kaşığı lanolin ilave edin. Hazırladığınız karışımı ufak bir cam kavanoza aktarın, bir parça pamuk ile her gece yatmadan evvel kirpik diplerinize hafifçe uygulayın. Ancak dikkatli hareket edin ki gözünüze kaçmasın. İşte bu kadar basit! Sadece birkaç haftada hacimli ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Badem Yağı İle Kirpikleri Uzatan Doğal Serum Tarifi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 1 çay kaşığı aloe vera yağı
  • 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı

Yapılışı:

Hepsinden birer çay kaşığı aloe vera yağı, badem yağı, sızma zeytin yağı ve hint yağını cam bir kaba alıp iyice karıştırın. Her gece uyumadan kirpiklerinizi temizleyin ve kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinizin üzerine eyeliner gibi uygulayın.

Hint Yağı Badem Yağı Vazelin Kirpik İçin Kullanımı Kirpik Uzatan Yağlar Tıklayınız