Tantum Gargara Fiyatı Nedir Tantum Verde Gargara Kullananların Yorumları

Tantum Verde Gargara Nasıl Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar Yan Etkileri

0

Tantum Verde Gargara Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Tantum verde gargara yangı önleyici ve ağrı kesici özellikleri sayesinde boğaz, ağız ve diş etlerinin enflamasyonuna (iltihap) bağlı ağrıyı geçirmeye yardımcı olur, ayrıca ağızda ferah bir nefes bırakır. Ağız kokusunu önler.

Tantum Verde gargara ağız, dişeti, yutak ve boğazda oluşan ağrı ve tahrişlerin iyileşmesi için kullanılan ve diş çekimlerinde diş yapısının korunmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Tantum Verde gargara 120 ml’lik koyu renkli şişelerde satılmaktadır. Tantum Verde gargara berrak ve yeşil renkli sıvı görünümünde olup nane esansı içermektedir. Tantum gargara fiyatı:13,50 TL’dir.

Tantum Verde Gargara Nasıl Kullanılır?

Tantum Verde gargara ağızda gargara yapılmak için kullanılan bir ilaçtır. 15 ml (bir ölçek) ile 20-30 saniye ağızda çalkalama yeterli olmaktadır. Sonrasında ise yutulmadan tükürülür. Gerek duyulduğunda günde 2-3 kez 3-4 saat arayla tekrarlanmaktadır. İhtiyaca göre 5 kere de yapılabilir.  Tantum Verde gargara kullanımı genellikle 2 ila 7 gün arasındadır ancak radyasyona bağlı mukoza yangılarında bu süre 15-20 güne çıkabilir. Tantum Verde gargara kullanılacak tedavi süresine doktor karar verecektir.

Değişik yaş grupları

Çocuklarda kullanımı: Tantum Verde gargaranın çocuklarda kullanımı konusunda yeterli bilgi yoktur. Bu sebeple de 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı: Tantum Verde gargaranın yaşlılarda kullanımı hakkında özel bir durum yoktur.

Hamilelikte Tantum Verde Gargara Kullanımı

Hamilelik döneminde Tantum Verde gargara kullanmadan önce mutlaka eczacı veyahut doktora danışılmalıdır. Ancak bu ilacın hamilelik dönemi için yapılan yeterli çalışma olmadığından kullanılmamalıdır. Tantum Verde gargara kullanım süresince hamilelik fark edenler zaman kaybetmeden doktora danışmalıdır.

Emzirirken Tantum Verde Gargara Kullanımı

Emzirme döneminde Tantum Verde gargara kullanımı öncesinde doktora yada eczacıya danışılmalıdır. Bu ilacın emziren kadınlarda nasıl etki gösterdiği bilinmediğinden kullanımı önerilmemektedir.

Tantum Verde Gargara Kullananların Yorumları

Tantum Verde gargarayı sabah uyanırken yaşadığım boğaz ağrısı sebebiyle 2 saat aralıklarla sadece 2 kez kullandım. Ancak boğaz ağrım hemen geçti, çok memnun kaldım.

Tantum Verde gargara boğazı çok rahatlatıyor ve iyi koruyor. Ayrıca tadı da güzel. Bu tür bir gargara az bulunur. Ben günde 3-5 kez yemeklerden sonra ve yatmadan önce kullanıyorum. Etkisinden çok memnunum.

Benim 3 gündür çok ciddi boğaz ağrım var. Öyle ki bir şey yiyip içemiyorum, konuşamıyorum ve zar zor nefes alıyorum. Bal, ıhlamur ve limon gibi birçok doğal yöntem denemem rağmen hiç bir iyileşme göremedim. Bunun üzerine Tantum Verde gargarayı sadece 2 kez kullandım ve boğaz ağrımdan eser kalmadı.

Tantum Verde gargara üst solunum yolu enfeksiyonunu iyileştiren mükemmel bir ilaç. İlk kullanıldığında boğazı rahatlatıyor.

Tantum Verde gargarayı kronik faranjit sebebiyle 2 gündür yaşadığım boğaz ağrısı ve öksürüğü coldaway cold+flu ile birlikte kullandım. 2 saat içinde boğaz ağrım da öksürüğüm de tamamen geçti.

Tantum Verde Gargara’nın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Tantum Verde’nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Çok seyrek (10.000 hastada 1’den az):

 • Aşırı duyarlılık reaksiyonları (bu reaksiyonlar; kaşıntı, döküntü, kurdeşen ve bazen de hava yollarının etrafındaki kasların kasılması sebebiyle nefessiz kalma gibi belirtiler şeklinde görülebilir)

Seyrek (10.000 hastada 1’den fazla ve 1.000 hastada 1’den az):

 • Uyku bozukluğu

Yaygın olmayan (1000 hastada 1’den fazla ve 100 hastada 1’den az):

 • İştah kaybı
 • Baş dönmesi
 • Tat bozukluğu
 • Bulantı
 • Kusma
 • Ağızda kötü tat hissi
 • Ağız kuruluğu veya salya artışı

Yaygın (100 hastada 1’den fazla ve 10 hastada 1’den az):

 • Dil ve ağızda geçici uyuşukluk
 • Yanma ve karıncalanma hissi

Bu yan etkiler genellikle ilacın biraz sulandırılması ile azalır. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Sınırlı sayıdaki hastada ağız boşluğu ve yutak bölgesindeki yaralar ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Bu nedenle, belirtilerin 3 günden daha uzun sürdüğü durumlarda doktorunuza veya diş hekiminize başvurunuz.