Suna Dumankaya’dan Zeytinyağı Bal Yumurta Saç Maskesi Tarifi

 Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ballı Saç Maskesi Tarifleri

0

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ballı Saç Maskesi Tarifleri

Bal saçlar için çok faydalı bir maddedir. Saça bakım yapar, saç dökülmesini durdurur, saç tellerini kalınlaştırır, saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılar. Balın tüm bu faydalarından yararlanmak için balı hazırladığınız saç maskelerine katabilirsiniz. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen bal ile yapabileceğiniz saç maskesi tarifleri şöyledir. Bunlardan dilediğinizi yapabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saçlar İçin En Faydalı Bal Maskesi Tarifi

1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 yumurta sarısı, 2 çorba kaşığı bal, 3 çorba kaşığı saf zeytinyağı bir kasede karıştırılır. Hazırlanan karışım dipten uca doğru masaj yapılarak saçlara uygulanır. Daha sonra başa bir streç film sarılır, üstüne tülbent bağlanır. 2 saat beklendikten sonra yıkanılır. Bu formülden her hafta 1 kez yararlanılır. Saçlara etkili bir bakım yapacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal İle Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi Tarifi

Bir şişe maden suyuna 2 çorba kaşığı hint yağı ve 4 çorba kaşığı bal ekleyin. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürüp dağıtın. Daha sonra başınıza ince bir tülbent, üzerine de streç film ve ılık havlu sarın. En az 2 saat bekleyin, ardından saç tipinize göre bir şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın. Bunu 8 hafta boyunca haftada bir kez uygulamaya devam edin. Saçlarınıza yumuşaklık ve pürüzsüzlük verecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal İle Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

4 çorba kaşığı saf zeytinyağı veya badem yağını 1 tatlı kaşığı biberiye yağı, 1 E vitamini ampul, 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Ardından limon suyu ilave edin. Diplerden uç kısımlara doğru uygulayın. Başınıza sıcak nemli bir havlu sararak 2 saat böyle kalın. Süre dolunca yıkanın. Haftada 2 defa tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal Maskesi İle Saç Canlandırıcı, Saça Bakım Yapan Saç Maskesi

Bu maskeyi haftada 1-2 kere ve geceleri uygulayın. Bir adet olgun muzu ezin. Yarım kahve fincanı zeytinyağı, iki çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı adaçayıyla karıştırın. Saçlarınız için dipten uca doğru uygulayın. Kafanıza bir poşet geçirip ertesi güne kadar bu şekilde bekletin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal İle Kuru Saçları Nemlendiren Maske Tarifi

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 silme tatlı kaşığı kahve, 1 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Hazırlanan karışım saçlara uygulanır ve streç film sarılır. 2 saat bekletildikten sonra saçlar defne sabunu veya zeytinyağlı sabun ile yıkanır. Her hafta 2 defa kullanmanız tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Dökülen Saçlar İçin Bal Maskesi Tarifi

Bir tutam fesleğen, bir tutam kekik ve 300 gram saf zeytinyağı karıştırılır. Benmari usulü 40 dakika kısık ateşte pişirilir. 8 saat demlenmeye bırakılır. Ardından içerisine bir çorba kaşığı bal eklenerek saç diplerine masajla uygulanır. Başa sıcak bir havlu sarılıp 2 saat beklenir. Sonra saç tipine göre bir şampuan kullanılarak yıkanır. Her hafta bir defa uygulanmalıdır. Gerekiyorsa birkaç defa da uygulanabilir.

Yorum Yap