Soğan Kürü Adet Söktürür mü İbrahim Saraçoğlu Adet Söktürücü Soğan Kürü

Soğan Kabuğu Adet Söktürür mü Soğan Suyu İle Adet Söktürücü

0

Soğan Kabuğu Adet Söktürür mü Soğan Suyu İle Adet Söktürücü

Adet döneminde pek çok kadın adet gecikmesi yaşayabilir. Birçok derde deva olan soğan, adet olmak isteyenler için de etkili ve doğal bir çözümdür. Adet söktürücü bitkiler içerisinde yer almakta, hazırlanan kürler adet olmayı kolaylaştırmaktadır.

Adet Gecikmesi Neden Olur?

  • Stres
  • Aşırı zayıflık veya şişmanlık
  • Polikistik over sendromu (PCOS)
  • Doğum kontrol ilacı kullanımı
  • Diyabet veya çölyak hastalığı gibi kronik durumlar
  • Tiroid sorunları
  • Aşırı spor yapma
  • Menopoz
  • Gebelik

Kullanılan İlaçlar: Düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa adet düzeninizi bozabilir, geç adet olmanıza yol açabilir. Antidepresanlar, kemoterapi ve hormon ilaçları kullananlarda bu daha sık görülmektedir.

Soğan Adet Söktürür mü?

Soğan adet kanının gelmesine yardımcıdır. Ancak şu unutulmamalıdır ki adet söktüren şey soğan kabukları değil soğanın kendisidir. Bu özelliğinin yanı sıra, yumurtalık kistlerinin tedavisini destekler. Adet düzensizliği yaşayanlar soğan suyu tüketebilir.

Yahut aşağıda bildireceğimiz soğan kürü uygulanabilir.

Soğan rahim bölgesini uyarıcı etkiye sahiptir. Bundan dolayı adet gecikmesi olanların imdadına yetişmektedir. Bolca antioksidan barındırır, kanı sulandırır. Adet sancısını hafifletir. Vücutta rahatlama sağlar. Düzenli adet görmeye katkıda bulunur.

Adet gecikmesi tedavisi soğan kürü ile doğal yoldan gerçekleştirilebilir. Öte yandan soğan kürü; erken menopoz, polikistik over, çikolata kistleri, kısırlık, adet sancısı ve endometrioma gibi jinekolojik rahatsızlıklara da iyi gelir.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Soğan İle Adet Söktürücü

Hazır pet şişe suyunun yarısını tencereye boşaltıp kaynatın. Bir tane kahverengi soğanın kabuğunu soyarak 4 parçaya ayırın. Bunları kaynar suda 10 dakika boyunca kaynatın. Süzüp ılımasını bekleyin. Elde ettiğiniz soğan suyundan her sabah ve akşam birer bardak için. (Ilık halde tüketilmelidir.) Bu uygulama 15 gün süreyle tekrarlanmalıdır. Regl döneminden 15 gün önce yapılmalıdır.

15 günlük uygulamanın ardından buna son vermelidir. 6 ay sonra yine 15 gün uygulama yapılabilir. Beyaz soğanla hazırlanması önerilir. Kırmızı ya da mor soğan kullanılmamalıdır. Her gün yeniden yapılması, taze taze tüketilmesi gerekir.

Adet Söktürmek İçin Soğan Kürü Kullananların Yorumları

İbrahim Saraçoğlu adet söktüren soğan kürü gerçekten işe yarıyor. Kuzenim de bundan şikâyetçiydi, o kür sayesinde şifa buldu. Senelerdir ilaçla adet oluyordu. O da zar-zor, az miktarda geliyordu. Normal adet gibi değildi. Soğan küründen de pek umudu yoktu ama büyük sürpriz oldu. Adetini düzene soktu, 2-3 seneden bu yana hiçbir sorunu yok. Artık hap da kullanmıyor. Bu arada kendisi hemşire olarak çalışıyor, hani ilaçtır, tedavidir onlar hakkında zaten bilgi sahibi. Fakat çareyi bunlarda değil, soğan küründe buldu.

Bir önceki ay 15 gün boyunca soğan suyu içtim. Sonra bıraktım, 2 gün geçti ve adet oldum. O kadar sevindim ki, iki yıldır ilaçsız adet göremiyordum. Sonraki adet tarihime 10 gün kaldığında yine soğan suyu tüketmeye başlayacağım.

Adetim 11 gün gecikti. Soğan suyunu denedim, bazen adet olacakmışım gibi sancım oluyordu. Bu gece de kasık ağrısıyla uyandım. Nihayet soğan kürü ile adet oldum.

Yorum Yap