Sma Bebek Maması Yorumları Nasıl Kilo Aldırır mı?

Sma Mama Kullananların Yorumları Nasıldır Gaz Kabızlık Yapar mı?

0

Bebeklerine Sma Bebek Maması Kullananların Yorumları 

Sma mama, annelerin en çok kullandığı en eski mama markalarından biridir. Tadı çok lezzetli olmasa içerisindeki vitamin ve minerallerle bebeğin büyümesine, kilo almasına ve boyunun uzamasına yardımcı olur. Sma mamayı hem anne sütüne devam eden bebekler hem de yalnızca mama kullanan bebekler kullanabilir.

Bebeklerine Sma Mama Kullanan Kadınların Yorumları Nasıldır?

Bebeğim için Sma mama kullanıyorum ve gayet memnunum. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Bize doktorumuz önermişti, uzun yıllardır kullanılan bir mama bu. Sürekli kullanıyorsanız 900 gramlık olanından alın derim, daha avantajlı.

Teyzem çocuk doktoru ve bebeğime mama vermemiz gereken bir dönemde özellikle Sma mama kullanmamızı tavsiye etmişti. Hem eskiden beri kullanılan güvenilir bir marka hem de daha kolay sindiriliyormuş, fakat tadı çok kötüymüş. Gerçekten de öyle. Diğer mamaların şekerli bir tadı var, bu mamanın tadı iğrenç, ben de denedim. Ama bu faydalı oldu çünkü bebeğim onun tadını beğenmediği için anne sütüne yöneldi ve emmeyi bırakmadı. Sütüm çoğalınca zaten mama kullanımını sonlandırdık ve hiçbir sorun yaşamadık.

4 yıl önce Sma mamayı kızım için kullanmıştım. Emzirsem de sütüm yetmediği için mama kullanmak durumundaydım. Birçok mama deneyip en son bu mamayı kullanmaya karar verdim. Kızım bunu çok seviyordu fakat uzun süre kullanmadım. Besin değeri öyle yüksek bir mama ki bebeğin kilo almaması mümkün değil. Oldukça faydalı, besleyici ve doyurucu. Bir süre kullanıp arı bebek mamasına ve sıvı gıdalara geçtik.

İkizlerime bu mamayı kullanıyorum, rahatlıkla önerebilirim. Çok kaliteli bir mama. Öteki mamalar bizde gaz yaparken bu mama öyle bir şikayete sebep olmadı.

Ben de Sma mama kullananlardanım. Nestle çalışanı olduğum için bu mamayı bedavaya alıyorum. Sma, Nestle tarafından üretiliyor. İçerik olarak anne sütüne oldukça benzer. Whey proteini barındırıyor ve bu protein anne sütünün bileşiminde de yer alıyor. Fakat Sma yüzünden benim kızım devamlı kabızlık çekiyor. Başka bebeklerde de kabızlık yapıyor mu bilmiyorum.

Oğlum için bir müddet Sma mama kullandım, fakat kızım Sma mamanın tadını hiç sevmedi. Zor güç yedirdiğimizde kusuyordu veya kabız oluyordu. Oğlum Sma’ya bayılıyordu fakat sürekli kusuyordu. Doktora bu durumu bildirdik ve doktorumuz reflü olabileceğini, bazen mamaların da buna yol açtığını söyledi. Farklı bir mamaya geçmemizi önerdi. Hipp Organik mama kullanmaya başlayınca kusmaları durdu, kabızlığı da geçti. Bebekler bazı mamaları reddediyorlar, yani biz ‘şunu kullanalım’ diye karar versek de son sözü onlar söylüyor.

Sma Gold kullanıyordum fakat oğlum pek yemiyordu, hiç iştahı yoktu. AptamilMilumil 2’ye geçtik ve onu afiyetle yiyor. Fakat bana da bebekken hep Sma mama vermişler. Oğlum sevseydi gönül rahatlığıyla kullanırdım, gayet kaliteli bir mama.

Bebeğim için Sma mama kullanıyorum. Köklü bir marka ve içerisinde bolca vitamin var. Endişelenmenize hiç gerek yok. Kutunun üzerinde vitamin değerleri yazar, onları diğer mamalarınkilerle karşılaştırın. En çok vitamin içeren mama bu.

Sma mamayı uzun süredir kullanıyoruz, tek kelimeyle muhteşem. Gaz ve kabızlık yapmıyor. Gazı olmasın diye mamasının içine günde 2 defa az miktar rezene çayı ekliyorum.

Bebeğime Sma mama kullanıyorum bu konuda bilgiler vereyim; Sma s-26 – başlangıç maması. Smagold 1 – başlangıç maması.Smaplus–iştah sorunu olan bebeklerde iştahı açmak ve kilo almasını sağlamak için doğduktan sonra kullanılmaya başlanıyor

Sma 2 – 6 ay ve üzeri bebekler için devam formülü (Bundan 1 kutu aldım fakat daha kullanmaya başlamadım.) Smapromilgold 2 – 6 ay ve üzeri bebekler için devam formülü

Aptamil Mama Kullananların Yorumları Nasıldır Gaz Kabızlık Yapar mı? Tıklayınız

BebelacGold 1 Kullanıcı Yorumları Nasıl Gaz Kabız Yapar mı? Tıklayınız