Sivilce Şişliği Şişmiş Sivilce Nasıl İner En Etkili 5 Farklı Yöntem

Sivilce Şişliği ve Kızarıklığı Nasıl Geçer Ne İyi Gelir Kesin Çözüm

0

Sivilce Şişliği ve Kızarıklığını Geçirme Yöntemleri

Sivilce yüz dahil vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilir. Sivilce çıkan yerde kızarıklık, şişlik  ve ağrı gibi problemler görülebilir. Sivilce şişliğini indirmek ve kızarıklığı geçirmek için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Şiş Olan Sivilce Nasıl İner Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

Buz Uygulayın

Sivilceler, sivilcelerden kaynaklı kızarıklık ve şişlikler için buz küpü kullanabilirsiniz. Cildinizde şişlik ve ağrı yapan bir sivilce varsa o bölgeye buz küpü tutmak işe yarayacaktır. Fakat buzu direkt temas ettirmemeli, ince bir beze sarmalısınız. Ardından o kısma koyup 3-4 dk bekletmelisiniz. Bunu gün içinde ara ara uygulayabilirsiniz.

Sallama Çay Kullanımı

Sallama çay poşeti kullanmak da sivilce kızarıklık şişliğine iyi gelecektir. Siyah çayı ılık suya atıp 1 dk bekletin. Suyunu sıkın ve şişen sivilcenin üzerine koyun.

  • Sallama çay evde yoksa temiz bir bezi demli çaya batırın, sıkın ve bu bezi sivilce şişliği olan yere tutun.
  • Çay poşetlerinde bolca tanen adlı bir madde yer alır. Bunlar şişliği hafifletir ve özellikle göz çevresinde şişliğe iyi gelir.

Aspirin

Aspirinde salisik asit vardır. Bu nedenle şişkinliğe ve kızarıklığa faydalıdır. Aspirini 1-2 damla suyla karıştırarak hamur hâline getirin. Sivilce şişliği olan kısma uygulayın. Cildiye uzmanlarının da tavsiye ettiği aspirin doğal bir ilaçtır. Sürdüğünüz yerdeki şişliğin ve ağrının geçmesine yardım edecektir.

Diş Macunu

Bu da kızarıklığı ve sivilce şişliğini azaltır. Diş macununu sürerken yüzünüzü tahriş etmemek için dikkatli olun.

Çay Ağacı ve Neem Yağı

Bunlar ağaçlardan elde edilen uçucu yağlardır. Antibakteriyel özelliğe sahiptirler. Sivilce ile mücadele ederek şişliğin inmesini sağlarlar. Neem yağı birçok hastalığa şifalıdır. Bilhassa çay ağacı yağı enfeksiyon dâhil çeşitli cilt rahatsızlıklarına birebirdir. Fakat bu uçucu yağlar tek başına kullanılırsa cildi tahriş edebilir. O yüzden yağları suyla karıştırarak inceltmek gerekir. Sivilceye uyguladıktan sonra 10-20 dk bekletip temizlemelidir.

Yorum Yap