Sistral Krem Neye İyi Gelir Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri

Sistra Krem Nedir Ne İşe Yarar Fiyatı Ne Kadardır

0

Sistral Krem Nedir?

Sistral krem egzama, kurdeşen, güneş yanığı, denizanası yanığı gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Antihistaminik yani alerji karşıtı bir kremdir.

Sistral Krem Fiyatı Nedir?

Sistral kremin fiyatı 15.75 tl’dir.

Sistral Krem Ne İşe Yarar?

Sistral kaşıntı ve kızarıklık ile karakterize olan çeşitli cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. Bu ilaç genel olarak şu durumların tedavisinde etkilidir:

  • Egzama, kurdeşen, küçük çaplı yanıklar, böcek sokması, güneş yanığı, soğuk alerjisi, denizanası yanığı gibi problemlere faydalıdır.
  • Sistral krem hastanın vücudunu alerjik reaksiyonlardan kurtarmak amacıyla reçete edilir. Ciltte döküntü, kızarıklık, kurdeşen ve benzeri hallerde iyileştiricidir.
  • Antihistaminik ilaçlardan biri olan Sistral krem, vücudun bazı maddelere gösterdiği alerjik reaksiyonları ve aşırı tepkileri kontrol altına alır. Soğuk yanıklarını, deniz anası yanıklarını ve güneş yanıklarını geçirir.
  • Hafif sarımsı veya renksiz bir yapıda olan bu ilaç egzamanın tedavi edilmesinde de rol oynar. Farklı kapasitelerdeki tüplerde satılan bu krem cilt yüzeyine sürülerek kullanılır.
  • Alerjik reaksiyonlara bağlı cilt hasarını onarır. Cildiye uzmanları bu ilacı kuru soğuk yanıklarında ve güneş nedeniyle oluşan yanıklarda da reçete etmektedir. Böcek ısırıklarına karşı uygulanan bu kreme deniz anasıyla temas sonucu meydana gelen yanıkları tedavi etmek için de başvurulur. Sistral krem kızarıklık yahut kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara da şifalıdır.

Sistral Krem Nasıl Kullanılır?

Sistral krem lokal olarak haricen uygulanmaktadır. İşlemin ardından bölge hava geçiren bir bandajla kapatılmalıdır. Hekiminiz buna aykırı bir talimat bildirmediyse Sistral kremi cildinizin kaşıntılı ve hastalıklı yerlerine gün içinde pek çok kez sürmenizin herhangi bir sakıncası yoktur. Buna iyileşme başlayana kadar devam edilmelidir. Fakat kullanım süresinin 7 günden fazla olmamasına özen gösterilmelidir. Sistral kremde bulunan etken maddeye aşırı duyarlılığınız (alerjiniz) varsa bu ilaç sizin için uygun değildir.

Hamilelikte Sistral Krem Kullanımı

Tedavi öncesi eczacınızın yahut doktorunuzun onayını almalısınız. Hamilelikte Sistral krem kullanımının anne adayı veya bebek üzerinde yan etkiye sebep olduğu tespit edilmemiştir. Fakat gebeliğin ilk trimesterinde geniş alanlara uygulanmasından kaçınılmalıdır. Tedaviniz sürerken hamilelik meydana geldiğini öğrendiyseniz doktorunuzla iletişime geçiniz.

Emzirirken Sistral Krem Kullanımı

Bu ilacı kullanmayı düşünüyorsanız başlamadan evvel hekiminize ya da eczacınıza danışmayı ihmal etmeyiniz. Bebek emziriyorsanız ve Sistral krem ile tedavi olmanız tercih edildiyse ilacı meme bölgenize uygulamaktan sakınınız.

Sistral Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Sistral kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Sistral kremi kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz ve size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

  • Vücutta geniş alanlara uygulanma sonucu, ani gelişen hırıltılı nefes alma, nefes almada güçlük, göz kapakları, yüz veya dudaklarda şişme, döküntü veya kaşıntı (özellikle tüm vücutta) gibi şiddetli alerjik reaksiyon belirtileri.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise Sistral kreme karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye ve hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz:

  • Vücutta geniş alanlara uygulanma sonucu uyuşukluk

Bu SİSTRAL’in hafif yan etkisidir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.