Sık Sık Cinsel İlişki Vajinada Genişleme Yapar mı?

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler Doktor Cevaplıyor

0

Vajina Cinsel İlişkiden Sonra Genişler mi?

Vajinanın dar ve sıkı olması tüm kadınların ortak dileğidir. Ancak çok doğum yapma, yaşlanma, sık kilo alıp verme gibi nedenlerden vajinada zamanla genişleme meydana gelebilir. Uzmanlar vajina gelişmesinin çok sayıda ilişki yaşamakla çok da ilgisinin olmadığını bildirmektedir. Vajina ilişki sırasında genişler ve zaten normal olan da budur. İlişkinin ardından vajina eski haline gelir.

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler, Bollaşır?

Dr. Barış Korkmaz’ın konuyla ilgili açıklaması şöyledir;

Cinsel ilişkinin vajina görünümünü ve sıkılığını etkilediğine inanılır. Halbuki cinsel birliktelik vajinada kalıcı bir genişleme yapmaz. İlişki başlayınca vajina bölgesinde genişleme olur ki penis rahatlıkla girebilsin. Olması gereken budur ve bunun herhangi bir sakıncası yoktur. Cinsel ilişkinin ardından vajina tekrar daralır. Yani cinsel birliktelik vajinanın sıkılığını ve görüntüsünü pek de etkilemez. Vajina neden genişler? sorusuna şu faktörleri sıralayarak cevap verebiliriz:

  • Yaşlanma
  • Normal doğum yapma
  • Menopoz dönemine girme
  • Sık sık kilo alıp verme
  • Vajinada bağ dokusu anormalliklerinin olması
  • Sigara, tütün kullanma
  • Geçirilen bazı cerrahi operasyonlar

Cinsel İlişkiden Dolayı Vajina Genişler mi?

Birçok kişi cinsel ilişkinin vajinayı genişlettiğini düşünür ve çok cinsel ilişkide bulunmanın vajinada kalıcı genişlik yaptığını zanneder. Fakat cinsel ilişkinin vajina genişlemesindeki asıl sebep olduğu söylenemez. Vajina genişlemesi çoğunlukla normal doğumdan sonra meydana gelir. Kas dokusunda oluşan yırtıklar vajinayı genişletir. Bu yüzden vajinanın sıkılığı bozulur. Vajinal genişleme fazla cinsel ilişkiye girmekten de kaynaklanabilir. Bu durum vajina genişlemesi üzerinde dolaylı olarak etkilidir.

Vajinayı Daraltmak İçin Doğal Tarifler

Kegel Egzersizi Yapın

Kegel egzersizleri vajina daraltma doğal çözüm için tercih edilebilecek bir uygulamadır. Vajina kaslarını güçlendiren bu egzersizler daha önce doğum yapmamış genç yaştaki kadınlara da önerilir. İlerleyen yıllarda meydana gelebilecek vajina sorunlarının önüne geçer. Kegel egzersizleri sırasında kişi idrarını tutarken yaptığı gibi vajina kaslarını sıkıp serbest bırakır. Düzenli olarak yapılan bu egzersizler sayesinde ameliyatsız vajina daraltma doğal yoldan gerçekleştirilebilir.

Nane

Evde vajina sıkılaştırma için nane ile buğu kürü yapılabilir. Vajina genişlemesine faydalı olan bu kür şöyle yapılır:

  • İki bağ taze nane yaprağı 1 litre suya atılıp kaynatılır. Bu su bir leğene dökülür ve kadın bunun üzerine oturur. Buhar 15 dakika genital bölgeye uygulanır.

Limon

Vajina sıkılaştırıcı doğal ürünlerden biri de limon suyudur. Yapmanız gereken tek şey bir limonu kesip vajinanıza yavaşça uygulamaktan ibarettir. Limon suyu vajina girişine ve çevresine bulaştırılmamalıdır, yanma yapacaktır. Bunun olmaması için limon suyuna bir miktar bal ve su ekleyerek vajina içerisine bu şekilde uygulamanız önerilir.

Bektaşi Üzümü

Bu üzüm, suya koyulup kaynatılır. Suyu süzülür ve bir şişeye alınır. Banyo öncesi vajina bölgesine uygulanır. Her gün tekrarlanmalıdır. Vajina duyarlılığını artıracak bu solüsyon bölgenin elastikiyetini yeniden kazanmasına yardım edecektir.

Vajina Sıkılaştırıcı Krem Kullanın

Vajina daraltan bitkisel kremler mevcuttur. Bu kremler vajinanın giriş kısmına uygulanabilir. Vajina içerisine sürülürse daha etkili olur. Doktorunuza danışmadan kullanmamanız tavsiye edilir.

Geniş Vajina Vajina Genişlemesi Neden Olur Vajina Neden Genişler? Tıklayınız

Yorum Yap