Sesu, Veet, Epi Ilık Ağda Nasıl Kullanılır Isıtılır Uygulanır

Ilık Ağda Nasıl Kullanılır Acısız Ilık Ağdanın Püf Noktaları

0

Ilık Ağda Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın etkili bir yöntemi de ılık ağda kullanmaktır. Bunun nasıl yapılacağı hakkında aşağıdaki makalemizden bilgi edinebilirsiniz. Sesu ve Veet marka ılık ağda piyasada en çok satılan ağda markalarındandır, bu ağdaların nasıl uygulanacağı makalemizde yer almaktadır”

Kadınların ortak problemlerinden biri de istenmeyen tüylerdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte istenmeyen tüylerden neredeyse %100 oranında kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Örneğin lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylere karşı etkili bir çözümdür. Fakat çoğu kişi tüy temizliği yapmak için genellikle jilet, tüy dökücü krem, ağda ve epilasyon aletlerinden faydalanmaktadır. Ağda bu yöntemlerin içinde en fazla pürüzsüzlük sağlayan uygulamadır. Doğru uygulanırsa herhangi bir zararı yoktur.

Ilık Ağda, Sesu Ilık Ağda Nasıl Kullanılır?

Malumunuz olduğu üzere ağda, kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık başvurduğu ürünlerden biridir. Ağda kullanımı diğer tüy temizleme yöntemlerinden daha avantajlıdır çünkü ağda 4 haftaya varan pürüzsüzlük sunar. Öte yandan ağda yapmanın tüy dökücü, jilet gibi yöntemleri tercih etmekten daha sağlıklı olduğu söylenebilir. Ilık ağda da gelişen teknoloji ile birlikte son zamanlarda ortaya çıkan etkili ve acısız bir yöntemdir.

Ilık ağdayı koltuk altı, yüz, bikini bölgesi, kol ve bacaklarda güvenle kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce ısıtılarak belirli bir kıvama getirilir. Ağda kalın sürülmemelidir. Ağda bezi tüylerin çıkış yönüne doğru değil tam tersine doğru çekilmelidir. Ilık ağda suyla durulanabilir.

Ilık ağdayı mikrodalgaya veya su dolu tencereye koyun. (Ağdanın ağzı kapalı olmalıdır.) Sürülebilecek kıvama gelene kadar 10-15 dakika ısıtın. Ağdadan çok az bir miktar alıp bileğinizin iç kısmına sürerek uygun sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. Ağda yapacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Erittiğiniz ağdayı spatula kullanarak ince bir tabaka halinde tüylerinizin çıkış yönüne doğru sürün. Ardından o bölgeye ağda bezini yerleştirip bastırın. Ağda bezini tüylerinizin çıkış yönüne doğru değil tersine doğru tek hamlede hızlıca çekin. Ağdayı bitirdikten sonra cildinizi suyla durulayın. Ardından ağda mendili ile ciltte kalan kalıntıları temizleyebilirsiniz.

Veet, Sesu, Epi  Ilık Ağda Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ılık ağda markalarının uygulanmasının, geleneksel ağdadan hiçbir farkı yok.

Ağdayı mikrodalgada veya su dolu bir kapta ısıtalım. Tüyleri almak istediğimiz bölgeye sürüp ağda bezini yapıştıralım. Ağdanın donmasını bekleyip cildimizi elimizle gererek tüylerimizin çıkış yönünün tam tersine doğru hızlı bir şekilde çekelim.

Yüze Ilık Ağda Nasıl Yapılır?

Yüzünüzdeki fazla tüyleri almak istiyorsanız bunun için ılık ağda kullanmalısınız. Tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru ince bir tabaka halinde sürün. Ağdanın üzerine hafifçe temiz ağda bezini bastırın. Bezin alt tarafından tutarak tüylerinizin tersine doğru hızlıca çekin. Yüzünüze ılık ağda uygularken bıyık bölgenize 3 aşamalı olarak sürün. Önce sağ, sonra sol, sonra da ortadaki tüyleri alın.

Ilık Ağdanın Püf Noktaları Nelerdir?

  • Ilık ağdayı cildiniz kuru ve temizken yapmalısınız. Ağdanın acısız olması için ağda işlemi uygulamadan cilde pudra serpebilirsiniz.
  • Ağdayı fazla inceltmeden küçük parçalar halinde cildinize yayın.
  • Uyguladıktan hemen sonra çekmeyin, önce elinizle hafifçe bastırın, böylece ağda bütün tüylerinize yapışacaktır.
  • Tüylerinizin tersine doğru tek harekette çekin. Bu sayede fazla acı duymazsınız.
  • Ağda işlemi bittikten sonra cildinizi ağda mendili ile temizleyip nemlendirici sürün.

Ilık Ağdanın Olumsuz Yönleri

Tüyleri yüzeysel olarak değil kökünden alır. Sonraki tüyler daha yumuşak çıkar. Uzun ömürlüdür, en az 3 hafta etkisini devam ettirir. Ilık ağdanın faydaları onu kadınların yaygın tercihlerinden biri haline getirmiştir. Fakat ılık ağdanın dezavantajları da söz konusudur. Ilık ağda elle uygulandığı için diğer ağdalardan daha fazla dikkat ve tecrübe gerektirdiği söylenebilir. Yani ılık ağda kullanımı öteki ağdalardan daha çok zaman alır ve daha uğraştırıcıdır.

Yorum Yap