Şap Taşı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Faydaları Ne

Şap Taşı, Cilt Taşı, Kan Taşının Bilinmeyen Kullanım Alanları

0

Şap Taşı, Cilt Taşı, Kan Taşının Bilinmeyen Kullanım Alanları

Şap Taşı (Cilt Taşı, Alum Taşı, Kan Taşı) Nedir Nerede Satılır?

Şap taşı alüminyum ve potasyum sülfattan meydana gelen doğal bir üründür. Şap taşı yüzyıllardır insanların pek çok amaçla kullandığı kendi küçük faydası çok büyük bir taştır. Şap taşı, kan taşı ve cilt şapı olarak da bilinir. Sivilceleri kurutur, koltuk altı terlemesini ve kokmasını önler, kan akışını durdurur… İşte şap taşının ilginç, bilinmeyen kullanım alanları

Şap Taşı Nerede Satılır?

Şap taşını aktardan, eczaneden yahut internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Şap Taşı Ne İşe Yarar?

Şap Taşı Koltuk Altı Terlemesini Ve Kokusunu Giderir

Terleme, insanların yaz mevsiminde en çok şikayetçi olduğu sorunlardandır. Özellikle koltuk altı terlemesi daha çok görülmektedir ve bu durum bizi rahatsız ettiği gibi çevremizdeki insanların da rahatsız olmasına yol açmaktadır. Şap taşı koltuk altı terlemesini önler, koltuk altı kokusunu giderir. Şap taşının ter önleme özelliği vardır. %100 doğal olduğundan cildi tahriş etmez.

Şap taşı koltuk altı için nasıl kullanılır? Koltuk altınızı temizledikten sonra, şap taşını ıslatıp bunu koltuk altlarınıza sürün.

Ya da banyo yaptıktan sonra koltuk altlarınız nemliyken de kullanabilirsiniz. Taşı koltuk altlarınıza sürttükten sonra parmak uçlarınızla o bölgeyi ovalayın. Masaj yaparak uygulamaya özen gösterin. Zira bu kan taşının içerdiği mineraller vücudunuza böyle geçebilir. Ayrıca şap taşı antiseptik bir maddedir ve bu özelliğiyle koltuk altı kokusunu da engeller. Ben kullandım ve gerçekten çok faydasını gördüm. Almayı düşünüyorsanız hiç beklemeden alıp kullanmanızı öneririm. İşiniz bitince kurulamayı unutmayın. Kuru bir yerde saklayıp gerektiği zaman yine kullanabilirsiniz. Koltuk altı terlemesine ve kokusuna karşı bu zamana kadar birçok ürün denemiştim fakat hiçbiri etkili bir çözüm olmamıştı. Ancak bu ürün oldukça iyi geldi. Size de öneririm, gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Şap Taşı Kanı Durdurur

Şap taşı akan kanı kesme özelliğinden dolayı özellikle berberler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bu nedenle şap taşının diğer adı kan taşıdır. Alum taşı diye de bilinen şap taşı ülkemizde berberlerin tıraş esnasında meydana gelen kanamaları hemen durdurabilmek için kullandıkları bir üründür.

Ağız Yarasına, Afta İyi Gelir

Ağız yaraları kişinin yemek yemesini, konuşmasını zorlaştıran ve çoğu kişinin başına gelen önemli bir sorundur. Şap taşı içerdiği mineraller sayesinde ağız yarasının geçmesine de yardımcı olur. Ağız yarası için şap taşı kullanan bir okuyucunun yorumu şöyledir;

“Çocukken ağzımızda yara çıktığı zaman annem bu taşı verip emmemizi isterdi. Hakikaten işe yarıyor. Ağız yarası olan kişiler her gün bu taşı ağzına alıp 1-2 dakika emsinler, kısa sürede geçecektir.”

Aft, vücuttaki bazı bakteriler sebebiyle oluşur. Uzun süreli uykusuzluk, stres, düzensiz yaşam tarzı gibi faktörlerden dolayı vücudun savunma mekanizması zayıflar ve bu bakteri çoğalmaya başlar. Buna bağlı olarak aft meydana gelir.

Şap Taşı Sivilceleri Giderir

Şap taşının kullanım alanları oldukça fazladır. Bu taş sivilcelerin tedavisine de yardımcıdır. Bunun için şap taşı bir miktar suyla ıslatılır ve sivilcelere sürülür. Taşın üzerinde bulunan tuz, sivilceyi bir gece içinde yok edecektir. Sivilcelerin her gün 2 defa şap taşıyla ovalanması önerilir. Bu taş sivilcelerin yanı sıra ciltteki lekelere ve siyah noktalara da çok faydalıdır.

Nazara İyi Gelir

Halk arasında şap taşının nazara iyi geldiği inancı hakimdir. Şap taşından küçük bir parça alın. Bir beze sarıp kıyafetinizin iç kısmına iğneyle tutturun. Cebinize de koyabilirsiniz. Fakat çantanızda taşımanızın faydası olmaz. Şap taşının etki edebilmesi için vücudunuza yakın olması gerekir. Nazarın önlenmesine vesile olur. Kötü bakışların şerrinden korunmak istiyorsanız şap taşının bu etkisinden yararlanmanız tavsiye edilir. Ayrıca bu taş pozitif enerji yayar ve kendinizi neşeli ve zinde hissetmenizi sağlar.

Kirli Suları Temizler

Ortalama 200 milyon kişinin yaşadığı Nijerya, su şebekesi bakımından fakir bir ülkedir. Kuraklık sıkıntısı tehlikeli boyuta ulaşmıştır ve bu durum Nijerya vatandaşlarının hayatını adeta felç etmektedir. Su bulmakta bir hayli zorlanan Nijerya halkı, mecburen göletlerdeki çamurlanmış ve yosun tutmuş suları kullanmaktadır. Bu suların temizlenmesinde şap taşından faydalanılmakta, bu taş yardımıyla pis su, atıklardan arındırılarak içme suyu haline getirilmektedir. Bu, Nijerya’da uzun yıllardan beri yapılan bir uygulamadır. Öte yandan Nijerya halkı, bazen su kuyularına da şap taşı atmaktadır. Böylelikle suyun içerisindeki çamur aşağı çökmekte, su ile çamurun birbirinden ayrılması mümkün olmaktadır.