Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır Saça Nasıl Uygulanır

Karanfil Suyunun Saça Muhteşem Faydaları Yeni Saç Çıkarıyor Gürleştiriyor

1

Karanfil Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Karantil antifungal ve antibakteriyel içeriği ile saçların için çok faydalıdır. Saçları güçlendirir, kalınlaştırır, dökülmeyi önler, saçları besleyip hızla uzatmaya yardımcı olur. Kuru karanfili aktardan alıp, saç için karanfil kürü hazırlayabilirsiniz.

Saçları Güçlendiren Karanfil Kürü Nasıl Uygulanır?

Malzemeler

Hazırlanışı

15 adet karanfili ve 1 bardak suyu bir cezvede 10 dakika boyunca kaynatalım. Ocaktan alalım ve ılımaya bırakalım. Sprey şişesine aktarıp bol bol saçlarımıza ve saç diplerimize sıkalım. Bunu 2 günde bir yapalım.

Karanfil Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

  • Karanfil suyu saç köklerine kan akışını arttırır, saçları besler, daha hızlı büyümesini teşvik eder, kısa sürede saçları uzatır.
  • Saçlarınız çok ince, cansızsa, saçları kalınlaştırabilecek için karanfil suyunu kullanabilirsiniz. Karanfil suyu saçları güçlendirir, kalınlaşmasına yardımcı olur.
  • Karanfil suyu saç dökülmesini durdurur, saç hacmini arttırmaya yardımcı olur ve saçların hızlı ve güçlü bir şekilde büyümesinde etkili rol oynar.
  • Saçlarda elektriklenmeyi önler.
  • Yıpranan ve kırılan saçları onarır.
  • Koparak dökülmeler için etkili bir çözümdür, saçları besler ve güçlendirir.
  • Saç derisinde mantar ve kaşıntı gibi sorunların meydana gelmesine engel olur.

Karanfil Suyunu Saç İçin Kullananların Yorumları Nasıldır?

5 gündür karanfil suyu ile saç kürü uyguluyorum. Saçlara hacim kazandırıyor ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlıyor. Saçlarımda gözlemlediğim etkiler bunu destekler nitelikte.

Aylardır düzenli olarak karanfil suyuyla saç kürü yapıyorum. Ancak bana hiçbir faydası olmadı. Ben saçlarım gürleşsin diye kullanıyorum, dökülme dursun diye değil. Dediğim gibi aksatmadan aylardır devam ediyorum ama pek de ümitli değildim zaten, belliydi bir işe yaramayacağı.

Karanfil suyu ile saç kürü nasıl hazırlanır? diye merak ediyorsanız cevabı çok basit kızlar. Bir karanfili bir bardak suya atıyorsunuz ve 10 dk kaynatıyorsunuz. Soğuyunca sprey şişesine aktarıyorsunuz ve saçınızın her yerine eşit bir şekilde dağıtarak masaj yapıyorsunuz. Karanfil suyunu saçlara uygulamaktan çok memnunum.

1,5 aydır saçlarıma karanfil kürü uyguluyorum. Çok şükür faydasını gördüm. İnce telli saçların daha gür görünmesini sağlıyor. Saç dökülmesini de %80 oranında azaltıyor diyebilirim. Herkese öneriyorum.

2 aydır karanfil saç kürünü muntazaman uygulamaya devam ediyorum. Saç dökülmemi durdurdu. Bir de saç diplerimde yaklaşık 2 parmak uzunluğunda saçlar çıkmaya başladı. Bence mutlaka kullanmalısınız. Ayrıca ben bunu kullandığımdan beri saçlarım daha geç yağlanıyor. Saç tellerini de kalınlaştırıyor, daha ne olsun!

Karanfil suyunu kaynatıp şampuanıma ekliyorum, daha etkili oluyor. 1 aydır bu şekilde kullanıyorum, Şükürler olsun saçlarımın dökülmesi durdu ve gürleşti. Ayrıca içerisine çam terebentin de ilave ettim. Etkisi iyice güçlendi. Size de tavsiye ediyorum. Saçları yumuşatıyor ve saç kremine ihtiyaç bırakmıyor. Karanfil ile saç bakımı yapmanın faydaları saymakla bitmez. Kremin yerine geçiyor ve fazlasıyla yetiyor.

Şampuanıma karanfil katıyorum ve böyle kullanıyorum. 1 aydan beri bunu yaptığım halde en ufak bir faydası olmadı. Hatta bırakın fayda etmeyi; saçlarım eskisinden daha fazla dökülmeye başladı.

Suna Dumankaya’dan Saç Uzatan Gürleştiren Maya Maskesi Tıklayınız