Saç Egzamasına İyi Gelen Şampuan Markaları Ve Fiyatları

Saç Egzaması İçin En Çok Fayda Görülen En İyi Losyon Markaları

0

Saç Egzaması İçin En Çok Fayda Görülen En İyi Losyon Markaları

Saç derisinin iltihaplanması sonucu meydana gelen cilt hastalığına egzama denir. Saç egzaması bağışıklık sisteminin saç derisini düşman olarak görüp ona saldırması sonucu meydana gelir. Saç derisinde egzama, çeşitli losyonlar ile hafifletilebilir. Ancak bu losyonları kullanmadan önce eczacınızdan veya dermatoloğunuzdan bilgi almanız önerilir.

Ketarol Losyon

Ketarol losyon şampuan saç derisinde egzama sorunu yaşayanlara doktorun en sık reçete ettiği losyon ilaçlardandır. Reçeteyle satılan bu ürün, eczanelerden temin edilebilir.

Fiyatı gayet uygun, etkisi ise çok güçlüdür. 100 ml Dermovate Losyon, kullanımı kolay bir üründür. Saç derisine bakım yaparken saçlarınızda güzel bir koku bırakır. Haftada iki kez uygulanmalıdır. Saçlarınızı suyla ıslatıp ketoral şampuan dökün ve iyice köpürtün. Bu şekilde 3-4 dakika bekleyip bol suyla durulayın. Çok kısa sürede muazzam faydalarına tanık olacak, “iyi ki bu şampuanı kullanmışım” diyeceksiniz. Ne yazık ki egzama türleri genelde kronik olarak seyreder ve bundan dolayı tam olarak tedavi edilemez. Fakat Ketarol Losyon ile saç derinizdeki egzama rahatsızlığı büyük ölçüde hafifleyecek ve şikayetleriniz en aza inecektir. Bu losyon saç derisinin pul pul olmasını ve kepeklenmesini önler, özetle saç derisinin sağlığını muhafaza eder.

Dermovate Losyon

Saç derisinde kabuklanma, sedef, egzama ve kepeklenme gibi sorunların tedavisinde oldukça başarılıdır. Dermovate Losyon, zengin içeriğiyle saç derisinde meydana gelen iltihaplanma ve diğer rahatsızlıkları kısa sürede iyileştirir. Dermovate saç şampuanı kuru saçlara az miktarda uygulanır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürülür ve saçlar yıkanmaz. Çünkü etki edebilmesi için saçlarda bekletilmesi gerekir.

Konazol Losyon

Konazol losyon şampuan saç derisinde egzama, kepek, mantar, kabuklanma, pullanma ve benzeri problemlere birebirdir. Saç egzamasının tedavisinde dermatologlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Seboreik dermatit yani saçta egzama için oldukça etkilidir.

Vichy Dercos Şampuan

Aslına bakarsanız Vichy dercos losyon saç egzaması ve seboreik dermatit tedavisi için geliştirilmemiştir. Fakat saç egzamasından muzdarip olan pek çok kişi bu ürünü kullanmış ve çok fayda gördüklerini bildirmişlerdir. Saçı nemlendiren Vichy Dercos Shampoo Anti Pel Gras, gözeneklerdeki tıkanıklıkları giderir ve saç diplerine oksijen gitmesini sağlar. Saç derisinde meydana gelen pul pul döküntülere, kaşıntıya ve kızarıklığa son derece yararlıdır. Ayrıca içerdiği bileşenler, saç egzamasının iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Nitekim saç egzamasından kurtulmak için bu ürünü kullanan ve olumlu sonuç alan birçok insan vardır. Bu ürünün içerisinde Salisilik asit ve bol miktarda mineral bulunur. Saç derisinde oluşan mantarları öldürür.

Bioderma Losyon

Seboreik egzama başta olmak üzere tüm egzama çeşitlerine ve sedef hastalığına iyi gelir. Bioderma Losyon cilt kuruluğuna da fayda sağlar ve hem cildi nemlendirir hem de antibakteriyel etkisiyle kepeği önler. Saç derisinde meydana gelen pullanma, kepeklenme ve hassasiyet gibi şikayetleri gideren bioderma saç şampuanı, bu sorunlara etkili bir çözümdür. Islak saçlara uygulanır ve 3 dakika bekletilip bol suyla durulanır. Bunun her hafta 2 kez tekrarlanması gerekir.

Yorum Yap