Sabunla ve Kalemle Bebek Düşürmek Nasıl Olur Tehlikeli mi

Zıplamak Düşüğe Neden Olur mu Zıplayarak Bebek Düşürme Mümkün mü

0

Zıplamak Düşüğe Yol Açar mı Doktorlar Cevaplıyor

Sual: Zıplamak hamileliğin ilk haftalarında bebeğin düşmesine, düşük riskine neden olur mu?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı; “Evet düşük riskine neden olabilir”

Sual: 3 haftalık hamile olan bir kadının zıplaması, fazla hareket etmesi düşük yapmasına yol açar mı?

CEVAP

Dr. Seval Taşdemir’in cevabı;Düşük gerçekleşme riski vardır.

Hamilelikte zıplama ile ilgili diğer doktorların görüşleri şöyledir;

Hamilelikte hangi egzersizler yapılmamalı, gebelikte hangi hareketler tehlikelidir? sorularına yanıt veren Op. Dr. Rami Asker’in açıklamaları şöyledir;

Sıçrama ve zıplama gibi hareketlerden uzak durulmalıdır. Zira hamilelik vücut ağırlığında artış yaşanan ve eklemlerin gevşediği bir dönemdir. Zıplamak eklemlerin zarar görmesine yol açabilir.”

Profesör Doktor Deniz Ulaş bu konuda şu bilgileri vermektedir;

Ağır kaldırmak ve zıplamak gibi davranışlar sağlıklı bir hamilelikte düşük riski doğurmaz. Fakat böyle bir risk mevcutsa kişinin zorlayıcı hareketlerden kaçınması gerekir.

Dr. Faruk Buyru bu konuda şu bilgileri vermektedir;

İstatistiklere göre her 5-6 hamilelikten birinin düşükle sonlandığı bilinmektedir. Fakat düşüğe sebep olan şeyler konusunda kulaktan dolma bazı bilgiler yaygındır. Uzanmak, zıplamak, koşmak; yani fiziksel egzersizin düşüğe yol açtığı sanılır ancak bu doğru değildir. Uzanmanın, zıplamanın, koşmanın, hareket etmenin düşükle bir ilgisi yoktur. Cinsel ilişki, fiziksel egzersiz, çok hareketli olmak düşük yapmaya yol açmaz. Anne adayında rahim ağzı ile ilgili bir sorun varsa bazen hamileliğin 2. trimesterinde aşırı hareketten kaçınması ve bol bol dinlenmesi önerilir. Ama bu problemle nadiren karşılaşılmaktadır.                ”

Sual: Kürtaj yaptırmak istiyorum, dinimizde kürtaj olmak caiz mi?

CEVAP

Türkiye Gazetesi yazarlarından İlahiyatçı Osman Ünlü Hoca’nın cevabı: (Yüz yirmi günden önce, dînini öğretememek, terbiye edememek niyyeti ile müdâhale câizdir.) Siz de bu niyette olmalısınız, başka sebepleri karıştırmamalısınız.

Sabun, Kalemle Bebek Düşürme Mümkün mü?

Sabunla bebek düşürmek isteyen kadınlar sabunu rendeler ve bu sabunları vajinasına koyar. Ancak bu yöntem çok tehlikelidir. Sabunun içindeki kimyasalların kana geçip kadının zehirlenmesine ve ölümüne neden olabilir

Kalem şeklinde kesilmiş sabun, kalem, kibrit çöpü, çıra, ebe gümeci kökü, bağ çubuğu, kunduracı çirişi, cam çubuk gibi mekanik araçlar rahim ağzından rahme itilerek düşük yapmak da çok tehlikelidir.

Maydanoz İle Düşük Nasıl Yapılır?

Maydanoz çayı bebek düşürme için kullanılan doğal bir yöntem olup son derece etkilidir. Hamilelikte maydanoz tüketmek düşük yapmayı kolaylaştırır. Maydanozun içerdiği beta bisabolene ve apiol maddeleri rahim kanaması riskinin artmasını sağlayarak düşüğü tetikler. Serviksler ve rahim üzerinde uyarıcı etkiye sahip olan maydanoz çayı rahimde kas kasılmaları meydana getirebilir. Bu nedenle düşük yapmak için maydanoz kullanımı işe yarayabilir.

Kürtaja alternatif bitkisel bir yöntem arıyorsanız maydanozu deneyebilirsiniz.

Maydanozu düşük yapmak için nasıl kullanmalıdır?

1.Yöntem

1 demet maydanoz 5 su bardağı yani 1 litre suda kaynatılır. Ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Sabah aç karna, kahvaltıdan yarım saat evvel sıcak halde tüketilir.

2.Yöntem

1 büyük su bardağı sıcak suyun içerisine aktardan alınan kurutulmuş maydanozdan 1 yemek kaşığı kadar eklenir ve sıcak sıcak tüketilir. Bu işlem günde 4-5 defa tekrarlanır.

Not: Makalede geçen doktorlara sorulan soru ve cevaplar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır