Sab Simplex Kullananlar Yorumları Sab Simplex Gaz Damlası Fiyatı Kullanımı

Sab Simplex Damla Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Zararları Uyku Yapar mı

0

Sab Simplex Damla Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Nelerdir?

Sab simplex damla bebeklerde ve çocuklarda gaz sancısını gidermek için kullanılan bir ilaçtır.Sab simplex bazı bebeklerde uykuya sebep olabilir.Bu damlanın fiyatı; 63, 55TL’dir.

Sab Simplex Nasıl Kullanılır?

Sab Simplex kullanmadan önce mutlaka şişesini iyice çalkalamalısınız. Sonrasında ise kapağını açıp aşağı doğru sıkıp şişenin dibine parmağınızla hafifçe vurmalısınız. Bu ilaci yemekle beraber veya yemekten sonra veya eğer gerekirse uyumadan önce alabilirsiniz.

Gaza bağlı gastrointestinal şikayetler Yenidoğanlar ve biberon ile beslenen bebekler: 15 damla (0.6 ml) Sab simplex, her bir biberona eklenir. Sab simplex, diğer sıvılar ile örneğin süt ile kolayca karışır.

Bebekler: Bebeklere, 15 damla (0,6 ml) Sab simplex yemekle beraber veya yemekten sonra verilebilir. İhtiyaca göre ek olarak uykudan önce de 15 damla Sab simplex verilebilir.

Okul çağındaki çocuklarda ve yetişkinlerde:

Okul çağındaki çocuklar:    20 ila 30 damla (0.8 ila 1.2 ml)

Yetişkinler:  30 ila 45 damla (1.2 ila 1.8 ml)

Bu dozun her 4-6 saatte bir alınması gerekmektedir ve ihtiyaç halinde arttırılabilir.

Sab Simplex Yan Etkileri Nelerdir?

Sıklığı Bilinmeyen Yan Etkiler:

  • Aşırı hassasiyet
  • Karın ağrısı
  • İshal
  • Kusma

Sab Simplex ilacının kullanım talimatında yazmayan herhangi bir yan etki yaşanması halinde mutlaka doktora veya eczacıya danışılmalıdır.

Sap Simplex Damla Kullananların Yorumları

Ben 2,5 aylık bebeğim için Sab Simplex kullanıyorum. En başta günde 3 kez 8 damla ile başladım. Bebeğim rahatladıkça dozu azaltmaya çalışıyorum. İlaç anında kesmiyor gaz sancısını ama düzenli kullanımda etkisi görülüyor.

Ben kızım 1,5 aylıkken gaz problemi için Sab Simplex damlayı verdim. Yarım saat sonra rahatladı. Ben 5 gün kullandım ve çok faydasını gördüm.

Ben Sab Simplex damlayı bebeğim için kullandım ama hiç bir etkisini görmedim. Bu ilaç reçetesiz de alınabiliyor. Ben gaz sancıcı için etkili bir doğal yöntem buldum. 1-2 kaşık kimyon verdim bebeğime ve çok rahat gaz çıkarmaya başladı. 1 çay bardağı su içine 1 silme çay kaşığı kimyon koyup 5-10 dakika demliyorum. Günde 4-5 kez 1-2 kaşık veriyorum bebeğime. Eğer  bebeğiniz tadını sevmezse içine 1 küp şekerin 4’e bölünmüş halini atabilirsiniz. Ayrıca içine 1 çay kaşığı rezene de ekleyebilirsiniz.

Sab Simplex damla bebek ve çocuklarda gaz problemini geçirdiğini tecrübe ettiğim çok etkili bir ilaçtır. Türkiyede ruhsatlı satışı var. Bu ilaca denk gösterilen metsil damla bana göre Sab Simplex kadar etkili değildir.

Ben Sab Simplex damlayı şu aralar kullanıyorum.  Benim bebeğim ilk 3 ayında gaz problemi çekti. Bunun için birçok ilaç kullandım. Ben biraz zamana gerek olduğunu düşünüyorum çünkü hiç bir şey problemi tamamen ortadan kaldırmıyor. Bebeğim şu anda 5 aylık ve gazı oldukça hala Sab Simplex damla veriyorum. Eskiye göre etkisi büyük.

Bence Sab Simplex gaz problemi olan bebekler için hiç faydalı değil bence. Biogai de kullandım o da etki etmedi. Bence en iyisi her akşam aynı saatte banyo yaptırmak. Emziren anneler için rezene çayı içmelerini öneriyorum ve yemeklerine kimyon katmalarını. Hatta bebeğinize de çok az rezene çayı verebilirsiniz. Bebeğinizin ayaklarını sıcak tutmanızı öneririm. Ek olarak karnına saat yönünde dairesel olarak çok bastırmadan masaj yapmanızı da tavsiye ediyorum ve bacaklarını açıp kapatarak hareket ettirebilirsiniz. Bebek 3 aylık olduktan sonra bu gaz problemi de geçiyor. Bu yüzden kesin çözümün zaman olduğunu düşünüyorum. Eğer bebeğiniz büyüdükçe gaz problemi azalmazsa  bebek hareket ettikçe daha rahat gazını çıkaracaktır. Annelere tavsiyem sabırlı olmaları.

Benim bebeğim 40 günlükken gazını çıkaramıyordu. Bu problem için doktor tavsiyesi ile Sab Simplex damlasını kullandım. 2 gün çok düzenli kullandım. Ama benim bebeğimin çok az gazı vardı. Bu ilaç bebeğimin gazını 5 kat daha arttırdı.  Bebeğimin karnında motorlu taşıt var gibi sesler geliyor ve çok rahatsız oluyor. Gözleri falan da dönüyor ben havale geçirecek diye korktum. O yüzden ilacı kestim. İlacı bıraktıktan sonra bebeğim rahatladı.

Oğlumda gaz problemi vardı ve ben Sab Simplex ve Nurse Harveys kullandım. Eğer bebeğiniz çok ağlıyorsa saç kurutma makinesini açın. Rahatlıyor. Birçok gece susturmak için makineyi açtım. Bence bebeklerde gaz problemini geçiren bir yöntem yok. Bebek büyüdükçe yani 3 aylık olduğunda gaz problemi azalıyor ve 4.ayda tamamen rahatlıyor.

Ben Sab Simplex damlayı şu an kullanıyorum. Benim bebeğim ilk 3 aylıkken çok gazlıydı. Birçok ilaç kullandım. Ama çare etmedi. Ben de zamana bırakma taraftarıyım. Bebeğim şu an 5 aylık ve bebeğimin gazı oldukça hala Sab Simplex damlayi veriyorum. Eskiye oranla daha çok etki gösteriyor.

Yorum Yap