Regl Geciktirici Kullanıcı Yorumları Nasıldır? 

Adet Geciktirici Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0

Regl Geciktirici Neden Kullanılır, Kullanıcı yorumları?

Düğün, tatil, balayı ya da farklı sebeplere bağlı olarak regl kanamasının ertelenmesi gerekebilir. Bu durumlarda adet geciktirici ilaçlar kullanılabilir. Günümüzde kullanımı en popüler olan adet geciktirici ilacın adı Primolut N’dir. Bu ilaçlar 10 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Adet Geciktirici Kullananların Yorumları Nasıldır?

Ben bu yaz regl geciktirici ilaç kullanmıştım. Gerekli olmadığı sürece kullanmadığım için herhangi bir zararını görmedim. Çünkü sık sık kullanmak, vücudun doğal dengesini bozabilir. Regl kanamanız başlamadan 3 gün önce ilacı içmeye başlamalısınız. Günde 3 kere, 1 tablet olarak içmeniz gerekiyor. Bir de 10 ila 14 günden daha uzun süre kullanmamalısınız. İlacı içmeyi bıraktıktan sonraki 2 ya da 3 gün içerisinde adet olursunuz. Olmuyorsanız bir doktora danışmanız gerekir.

Balayımda regl olmak istemediğim için eylül ayında almıştım. İlacı kestikten 4 gün sonra kanamam başladı. Normalde benim ilk 2 günüm çok sancılı geçer ama ağrım olmadı o ay. Sonrasında da herhangi bir problem yaşamadım.

Benim adet dönemlerim hiç düzensiz değildi. Ama regl geciktirici kullandıktan sonra düzensizlik sorunu yaşamaya başladım. 4- 5 ay kadar düzensiz oldu ama sonra normale döndü.

Ben de adet geciktirici ilaç kullanmıştım. Yaygın olan ve bütün eczanelerin önerdiği tek ilaç var bildiğim kadarıyla. İlacın adı Primolut N. Devlet karşılamadığı için ilaç fiyatının tamamını ödemeniz gerekiyor. Beklediğiniz adet tarihinden 3 ya da 4 gün öncesinde içmeye başlamalısınız. Bıraktıktan 2 gün sonrasında da kanamanız başlar. Ancak bir yılda 2 kereden daha sık kullanmamak gerekiyormuş. Günde 3 kez, yemeklerden sonra 1 tablet olarak Primolut N kullanabilirsiniz. Kutudaki tabletler bitene kadar içebilirsiniz, herhangi bir zararı olmayacaktır. İlaç bittikten 3 gün sonra da normal adet kanamanız başlar. Yan etkisi olmayan bir ilaç.

Adet geciktirici ilaç kullanmak benim için rezalet bir tecrübe oldu. Balayı tarihim ve adet dönemim aynı zamanda olduğu için kullanmıştım. O dönemi çok rahat geçirdim ama sonraki 1 sene acısı çıktı resmen. Adet düzensizliğim başladı ve çok fazla ağrım oldu. Asla kullanmayı düşünmüyorum ve düşünenlere de tavsiye etmiyorum. Bakalım gelecek periyotlarımda da gecikme olacak mı…

Her yaz tatilim regl dönemime denk geldiği için, her sene  hafta boyunca Primolut N kullanıyorum. Reglim başlamadan 3 gün önce ilacı içmeye başlıyorum ve 1 hafta daha devam ediyorum. İlacı kestikten 3 gün sonra da reglim başlıyor. Daha hiçbir zararı ya da yan etkisi olmadı bana.

Kızlar bence çok sık olmadıkça regl geciktirici ilaç kullanmanın bir zararı olmaz. Ben şimdiye kadar 2 kez kullandım. Sadece karnımda ve göğüslerimde şişlik yaptı. Bıraktıktan sonraki gün ya da 2. günde de normal kanamam başladı. Jinekolog olan kuzenim de tatile giderken kullanıyor.

Benim de adet dönemim, balayım ve düğün tarihimle aynıydı. Bir eczacıya danıştım, 7 güne kadar kullanabileceğimi söyledi. Ben biraz abartıp 2 hafta kullandım ama hiçbir zararı olmadı.

Bana hiç yaramadı bu ilaç. Adetimden 1 hafta önce kullanmaya başladım ama ilk günden itibaren belimde ve karnımda inanılmaz bir ağrı oldu. Özellikle geceleri çok öfkeli oluyordum, kavga etmek için bahane arıyordum. Sinirden kalp çarpıntım oluyordu ve sürekli bunalıyordum. Her an regl olacakmışım gibi hissettiğim için çok rahatsız oldum ayrıca. Adet dönemimde bile bu kadar sinirli ve stresli olmuyorum ben. Vücudun dengesini bozmamak gerekiyor arkadaşlar, bir kere daha emin oldum.

Benim danıştığım eczacı, ilacı bırakır bırakmaz regl başlama ihtimali olduğunu söylemişti. Fakat bıraktıktan sonra 1 hafta geçmesine rağmen çok zor adet oldum. Düzensizlik başladı ve çok ağrı hissetmeye başladım. Adet geciktirici ilaçlar vücudun dengesini ve düzenini bozuyor. İçmeden önce bir kez daha düşünün derim.

Adet dönemim, düğün günümle aynı gün olduğu için denemiştim. Adet tarihimden 3 gün önce ilacı içmeye başladım. Doktorum 10 gün kullanmamı söylese de 12 ila 14 güne kadar kullanılabileceğini duymuştum. Yine de tam bir hafta kullandıktan sonra ilacı kestim. Bana hiçbir zararı olmadı, sadece sonraki reglimde çok sancım oldu. Ama soğuk almış da olabilirim, o yüzden ilaca yormadım.