Pedifen Kullanan Annelerin Yorumları Nasıldır?

Pedifen Şurup Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar Kullananların Yorumları Nasıldır?

Pedifen şurup ağrı kesici ateş düşürücü ilaçlardandır. Genellikle bebekler ve çocuklarda kullanılır. Bu yazımızda Pedifen şurup kullananların yorumlarını bulabilirsiniz.

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar?

Pedifen şurup, çocuklarda görülen ateş ya da ağrı gibi şikayetlerin giderilmesi için önerilen bir ilaç olup, şurup formunda satılmaktadır. Pedifen, içeriğinde İbuprofen barındırır; vücut ağrılarının ve iltihabın hafifletilmesine yönelik üretilmiştir. Çocuklarda karşılaşılan diş çıkarma ağrılarında ve diğer diş ağrılarında, kulak ağrısında ve yumuşak doku zedelenmelerinde kullanılır. Çocukların ateşli ve ağrılı soğuk algınlığına, boğaz ağrısı ve grip rahatsızlığına iyi gelir. Çocuklarda rastlanan romatoid artrit rahatsızlığının iyileştirilmesinde etkilidir. Ayrıca çocuklarda ortaya çıkan, kaslarda ve eklemlerde zorlanma-burkulma kaynaklı iltihap ve ağrının tedavisinde de rol oynar. 6 ay ve sonrası çocukların kullanımına uygundur.

6 aylık ve daha büyük çocukların ateşini düşürmek için kısa bir süre boyunca kullanılmaktadır.

6 ay ve sonrası çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrıların kısa süreli tedavisinde tercih edilir.

Juvenil artrit (çocukluk çağı romatizmal eklem hastalığı) belirtilerini gidermek amacıyla yararlanılır.

Pedifen Şurup Nasıl Kullanılır?

6 ay-1yaş : Günde üç defa 2.5ml(yarım ölçek-çocuğunuzun 7kg’dan ağır olması koşulu ile)

1-2 yaş : Günde üç-dört defa 2.5 ml (yarım ölçek)

3-7 yaş : Günde üç-dört defa 5 ml (bir ölçek)

8-12 yaş : Günde üç-dört defa 10 ml (iki ölçek)

Her ilaç tedavisinde olduğu gibi, Pedifen şurup kullanımında da belli bir doz oranı ve kullanım aralığı vardır. Bu hususta en doğru ölçüyü hekiminiz belirleyecektir. Zîrâ uygun kullanım dozu ve sıklığının ayarlanabilmesi için yaşam öyküsünün ve görülen bulguların etraflıca değerlendirilmesı lazımdır. Pedifen şurup kaç saat arayla verilmelidir? sorusu da anne-babalar tarafından merak edilmektedir. Bu konuda belli bir kısıtlama söz konusudur. Nitekim bu ilacın ne sıklıkla alınacağını tespit etme konusunda hastanın yaşı da dikkat edilmesi gereken önemli bir faktördür.

Pedifen şurup günde kaç kere verilmelidir? sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Buna cevap olarak ilacın, 6 ay ile 1 yaş aralığındaki bireylerde günde en çok 3 defa ve 2,5ml(50mg) ölçeğinde verileceğini söylemek mümkündür. Öte yandan ilacı kullanacak olan bu yaş grubundaki bir bireyin 7 kilodan fazla ağırlığa sahip olması istenir. 1 ve 2 yaş grubundaysa günde 3 ya da 4 defa 2,5ml(50mg) ölçeğinde verilir. 3 ve 7 yaş arası 3 ya da 4 defa 5ml(100mg); 8 ve 12 yaş arası ise 3 ya da 4 defa 10ml(200mg) kullanabilir.

Pedifen şurup, ağırlığı 7 kg’dan az olan çocuklara verilmemelidir. Bu şurup, ateş düşürücü amacıyla verildiğinde, uzun süre boyunca kullanılmamalıdır ve 6 ay öncesi çocuklar için uygun değildir.

Pedifen Şurup Kullananların Yorumları Nasıldır?

Bebeğim için senelerdir Pedifen kullanıyorum ve çok memnunum. Bebeğimin ateşi olduğunda, soğuk algınlığı geçirdiğinde bu hastalıkların geçmesini sağlıyor.

Benim 19,5 aylık bir oğlum var. Birkaç hafta önce grip oldu ve 3 haftaya yakındır hala sürüyor. Başlangıçta boğaz ağrısı vardı, ardından aşırı derecede öksürük ortaya çıktı. Aslında önceki güne kadar hiç ateşi de yoktu, bu yüzden hastaneye götürmeye ve ilaç vermeye gerek duymamıştık. Ancak dün oğlumun ateşi 38,5’e yükseldi ve aşırı huzursuzlandı. Bu sebeple Pedifen şurup kullandık, 1 saat içinde ateşini düşürdü ve bu sayede rahatça uykuya daldı.

Diş çıkaran 10 aylık oğlumuza bazen ateşi olduğunda Pedifen şurup veriyorduk ancak çok faydasını görmedik.

Benim oğlum 4 yaşında. Geçen gün Pedifen vermiştik, bir-bir buçuk saat sonra ateşini ölçtüğümüzde 38,8 çıktı. Ilık duş aldırmama rağmen ateşi hiç geçmedi. Biz de hemen acil servise götürdük, iğne yaptılar ve bunun iyi geleceğini söylediler.