Pantene Argan Yağlı Elixir Nasıl Kullanılır?

Pantene Argan Yağı Kullananların Yorumları Nasıldır?

0

Argan Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Argan meyvesinin çekirdekleri ezilerek üretilen argan yağı, A, C, E, F vitaminleri ve omega 9 yağ asitleri bakımından zengindir. Antioksidan etkiye sahip olan argan yağı, saç için çok faydalı bir yağdır.

Pantene marka argan yağı da en çok tercih edilen argan yağı markalarındandır. Pantene argan yağını şu şekilde kullanabilirsiniz; Banyodan sonra saçlarınızı havlu ile veya kurutma makinesi ile hafifçe kurulayın, saçınız hafif nemli kalsın, ardından saçınıza Pantene Argan Yağlı Elixir’i sürün. Bu makalemizde saçları için Pantene argan yağı kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Argan yağının saç üzerindeki harika etkileri şöyle sıralanabilir;

  • Saçı kökten uca besler ve saçın yapısını güçlendirir.
  • Boyanın saçınızda daha uzun süre kalmasına katkı sağlar.
  • Saçlarınızda oluşan yıpranmaları onararak saç köklerini kuvvetlendirir.
  • Saçların koparak dökülmesini engeller ve saçların daha esnek olmasını sağlar.
  • Saçlara nem katar, bu sayede saçlarınız daha kolay taranır.
  • Kepek oluşmasını engeller.
  • Saçlarınızı ısıya karşı koruyarak saç kırılmalarını önler.
  • Saçlarınızın daha hızlı şekil almasına yardımcı olur.
  • Saç kaybını kontrol altına alır.

Pantene Marka Argan Yağı Kullananların Yorumları Nasıldır?

Pantene argan yağını çok seviyorum. Özellikle kokusu bir harika! Saçlarımı ağırlaştırmıyor ve onlara parlak bir görünüm katıyor. Pantene argan yağı sayesinde saçlarım pırıl pırıl ve yumuşacık! Üstelik fiyatı da son derece uygun. Kullanırken kesinlikle saçlarımı yapış yapış hissettirmiyor, saçları nemlendirerek hava almasını sağlıyor. Saçı yumuşatırken asla ağırlaştırmayan ve kabarmayı engelleyen Pantene argan yağı, mükemmel kokusuyla beni benden alıyor.

Bu yağ benden tam puan aldı. Benim saçlarım hem ince telli hem de biraz nemli. Bu yağdan saçıma birkaç pompa sıkıyorum, elimde ısıtıp yağı saçlarımın uçlarına sürerek iyice yayıyorum. Gece uyumadan önce saçlarımı topluyorum, sabah uyanıp saçlarımı açtığımda mis gibi kokusu yayılıyor. Saçlarımı pırıl pırıl parlatan Pantene argan yağına bayılıyorum ve biter bitmez hemen yenisini alacağım.

İtiraf etmeliyim ki başlangıçta bu yağın yararlı olacağına hiç ihtimal vermiyordum. Ancak kullandıkça, bu konuda ne kadar yanıldığımı fark ettim. Saçlarımı her yıkadığımda, nemli saçıma bu yağı sürmeyi asla ihmal etmiyorum. Saçlarım oldukça kuru olmasına rağmen bu ürün çok iyi geliyor, herkese tavsiye ederim.

Ben, Pantene argan yağını kullanmaya geçtiğimiz yılın yaz aylarında başladım. Denizden çıkıp duş aldıktan sonra saçlarıma uygulayıp tarıyordum. Saçlarımın şaşırtıcı derecede parladığına ve pamuk gibi yumuşadığına tanık oldum. Deniz suyu saçımın sertleşmesine sebep oluyordu, fakat Pantene argan yağı her zaman imdadıma yetişiyordu. Zaten ben bu yağı yalnızca yaz aylarında kullanıyorum. Deniz suyu saçımın aşırı derecede sertleşmesine neden olduğundan, Pantene argan yağı tatilimin olmazsa olmazlarından biri. Önümüzdeki yaz yine tatile gitmeyi planlıyorum, tabii ki bu yağı almazsam olmaz. Deniz suyuyla temas ettikten sonra saçlara iyi bir bakım yapmak gerekli ve Pantene argan yağı bunu fazlasıyla başarıyor.

Gratis indirimlerini her zaman takip ediyorum, ne zaman bu ürünün indirime girdiğini görsem, hiç vakit kaybetmeden hemen satın alıyorum. Sürekli kullandığım bu yağın üçüncü kutusunu bitirdim. Nemli saçıma uygularken kulak altından başlayarak sürüyorum. Bazı kişiler, saçları kurutup yeniden son bir defa uygulamayı da tavsiye ediyorlar. Ben bunu denedim fakat hiç verim alamadım, sanki saçım ağır ve yağlı kalmış gibi hissettim.

Ben de Pantene argan yağını kullananlardanım. Memnun kaldığımı söyleyebilirim ancak çok fazla abartılacak bir ürün değil. Saçlarımın kuruluğunu önemli ölçüde azaltıyor ve saçlarımı nemlendiriyor, bu nedenle önerebilirim. Saçlarımı gerçekten yumuşattığını inkar edemem fakat daha kolay yağlandırdığını düşünüyorum.

Duş aldıktan sonra, nemli saçlarımın uç kısımlarına Pantene argan yağını uyguluyorum ve kuruması için kendi haline bırakıyorum. Saç uçlarım canlanıyor, gerçekten Pantene argan yağının saçıma çok belirgin ve muhteşem bir etkisi var. Ben Pantene ürünlerinden son derece memnunum, bilhassa argan yağını çok seviyorum. Kendi uygulama yöntemimi tavsiye etmek istiyorum., Yani şöyle ki; Pantene argan yağlı serumun içerisine 1 tatlı kaşığı yılan yağı, 1 tatlı kaşığı tatlı bağdem yağı ve 1 tatlı kaşığı hint yağı ilâve edip karıştırın. İki gün bekleyinyip sonrasında gün içerisinde saç uçlarınıza uygulayın. Emin olun ne yıpranmış görünümden ne de kuruluktan eser kalmayacak!

Bir süre önce saçlarımı boyatmıştım ancak bu benim için çok kötü bir deneyim oldu, boya âdeta saçlarımı mahfetti. Kıvırcık saçlara sahip olduğumdan dolayı, Elidor kıvırcık saçlar için banyo sonrası kreminden aldım. Bu kremi Pantene argan yağıyla karıştırıyorum ve duş aldıktan sonra saçlarıma uyguluyorum. Hakikaten iyi geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Duş aldıktan sonra Pantene argan yağını kullanıyorum. saçlarımı ipek gibi parıl parıl yapıyor, pamuk gibi yumuşatıyor ve müthiş bir kokusu var. İşte tüm bunlardan dolayı Pantene yağı benim 1 numaralı favorim. Bilhassa denize girdiğinizde tuzlu sudan dolayı saçlarınız sertleşiyorsa ve yıpranmaya başlıyorsa, bu ürünü mutlaka kullanmalısınız.

Ben, duş aldıktan sonra saçlarımı havluyla iyice kuruluyorum. Yani nemini alıyorum demem daha doğru olacak. Gliss markasının mat saçlar için mavi bakım ürününü almıştım, saçlarımı hafifçe kuruttuktan sonra onu saçlarıma güzelce uyguluyorum. Daha sonra Pantene argan yağını aşağıya doğru sürerek uçlarına iyice yayılmasını sağlıyorum. Ardından, saçımın üst kısımlarında da bu işlemi aynen tekrarlayarak her yerine güzelce dağıtıyorum. Son olarak, saçlarımı tarayıp örüyorum.

Saçlarım Pantene argan yağını çabucak emiyor ve bu sayede krem kullanmama hiç gerek kalmıyor. Kullan kullan bitmiyor, bir kutu alsam uzun zaman yetiyor. Kokusu çok hoşuma gidiyor. Artık saçlarımı yıkarken birbirine karışmıyor, bunu Pantene argan yağına borçluyum. Duş aldıktan sonra birbirine giren saçlarımı açmamı sağlıyor ve tarayınca saçlarım kabardığında onları şekillendirmeme ve kontrol altına almama yardımcı oluyor. Saçları kesinlikle yağlandırmayan bu ürünün, kalıcı ve etkileyici bir kokusu var.

Kullanmaya başlayalı yaklaşık 2 ay oluyor ve bu süreçte çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Duş aldığımda, saçlarıma uyguluyorum ancak dip kısımlarına sürmüyorum. Saçlarımın sadece uç kısımlarına değil, kökleri hariç her yerine uygulayarak kullanıyorum. Şahane bir kokuya sahip olan bu ürün sayesinde saçlarımı daha kolay tarıyorum ve farklı bir krem kullanmaya gereksinim duymuyorum. Pantene argan yağı kullanıyorsanız, saçlarınızın başka bir yağa ihtiyacı yok.