Ocean Balık Yağı Şurubu Kullananlar Yorumları

Ocean Balık Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0

Balık Yağının Faydaları Nelerdir Kullananların Yorumları Nasıldır?

Balık dokusundan elde edilen katı ya da sıvı kıvamdaki yağa, balık yağı denir. Balık yağları, çoğunlukla ton balığı, ringa balığı, uskumru, hamsi ve benzeri yağlı balıklardan sağlanmaktadır. Bununla beraber, morina karaciğeri yağından ve başka balıkların karaciğerlerinden de îmâl edilebilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), her hafta 1-2 porsiyon balık tüketilmesini tavsiye etmektedir. Çünkü balıkların vücutlarında bulunan omega-3 yağ asitleri, çok sayıda hastalığın önlenmesinde etkilidir ve insan sağlığına çeşitli yönlerden faydaları vardır. Eğer her hafta 1-2 porsiyon düzenli olarak balık tüketmiyorsanız, balık yağı takviyesi almanız, bünyenizin ihtiyacı olan omega-3 yağ asitlerinin karşılanmasına katkıda bulunabilir.

Ocean Balık Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Kullanmaya başladığım günden bu yana Ocean balık yağının mükemmel etkisine tanık oluyorum. Göz problemlerim düzeldi, artık kendimi sürekli bitkin ve yorgun hissetmiyorum. Herkese öneriyorum, ben de devamlı olarak kullanmaya kararlıyım.

İkiz bebeklerim 9 aylık iken onlara Ocean balık yağı vermeye başlamıştım. Tabii önceden çok araştırma yapmıştım, gönül rahatlığıyla kullanılabilir olduğuna emin olduktan sonra bu ürünü aldım ve uzun süredir kullanmaktayım. Gerçekten çok yararı oluyor, biter bitmez hemen yenisini alıyorum.

Altı aydan beri Ocean Plus 1200 mg kullanmaktayım. Romatoid Artrit rahatsızlığım var. Kullanmaya başladığımdan bu yana çok daha iyiyim.

IFOS ve FDA, Ocean balık yağını onaylamışlardır. Bu ürün, Omega-3 bakımından çok zengindir. Balık yiyen-yemeyen bütün insanlara tavsiye ederim. Bunun yanı sıra, kapsülü de balık jelatininden üretilmektedir ve bu da kapsülde kesinlikle domuz jelatini olmadığının en açık göstergesidir. Üstelik standart balık yağlarının iğrenç kokusu, Ocean balık yağında bulunmuyor.

Ülkemizdeki Omega-3 ürünlerinin en kalitelilerinden birisi de Ocean balık yağıdır. DHA ve EPA değerleri yüksektir, İFOS onaylıdır, kapsüller trigliserid formdadır ve tamamen balık jelatininden îmâl edilmektedir. Tüm bunlar, Ocean markasını ön plana çıkarmaktadır.

Doktorumun önerisiyle çocuğuma Ocean balık yağından veriyorum. Son derece iyi geliyor, gerçekten memnun kaldık. Boyunun uzamasına ve zekâ gelişimine katkıda bulunuyor, tavsiye ediyorum.

13 aylık bebeğim için, doktorumuzun tâlimatıyla iki aydan beri Ocean balık yağını kullanmaktayım. İştahının açılacağı ve dişlerinin daha kolay çıkacağı söylendi, öyle de oldu. İçerisinde çinko da bulunuyor.

Trigliserid değerlerim 400’ü geçmişti. Canan Karatay’ın kitabından ilham alarak beslenme düzenimde değişiklikler yaptım, daha doğal ürünler tüketmeye ve düzenli olarak yürüyüşe çıkmaya başladım. Böylelikle Trigliserid seviyesini 200’e düşürebildim. Ardından, bu oranı biraz daha azaltmak amacıyla Ocean Plus ürününü kullanmaya karar verdim. İki ay boyunca kullandım. Maalesef ara sıra kendime engel olamayıp tatlı yiyordum. Yapılan tetkiklerde trigliserid 250 HDL seviyesinin düştüğü, LDL düzeyinin yükseldiği tespit edildi.

Oğlum geçtiğimiz cumartesi günü 6. ayını tamamladı. Sadece 1 ay boyunca anne sütü içmişti. Bu yüzden zihinsel gelişimine yardımcı olması açısından bu ürünü kullanmayı düşündük. Üniversitede Gıda Mühendisliği bölümünde doçentlik yapan bir tanıdığım, katkısız, doğal Ocean balık yağını önermişti. Kontrole gittiğimizde ona da danışmıştım, doktorumuz da bunu tavsiye etti. Bu ürünü kullandığım için mutluyum, hakikaten çok yararlı.

Çocuğumuz için Bir kutu Ocean balık yağını kullanıp ardından Nutrigen’e geçiş yapmıştık, şu an Organier kullanmaktayız. İştahında farkedilir derecede açılma olmadı fakat balık yağının faydası inkâr edilemez, çocukların gelişimine önemli katkıları var. Biz de doktor tavsiyesi üzerine başlamıştık.

Gebeliğimin 23. haftasındayım ve balık yağlarından hangisinin hamilelikte kullanımı doğru olur diye küçük çaplı araştırmada bulundum. Ardından doktoruma da bu konuyu danıştım. Doktorum, OCEAN markasının balık yağını tavsiye etti. Fakat buna rağmen aklımda hâlâ bazı soru işaretleri olduğundan, araştırmaya devam ettim. Biliyorsunuz balık yağlarının üretimi, balıkların vücudundan veya sadece karaciğerinden yapılıyor. Ancak karaciğerden îmal edilenlerin bebekler için zararlı olabiliyor çünkü karaciğerde A vitamini depolanıyor. İşte bu konuyu açıklığa kavuşturmak amacıyla Ocean firmasına telefon ettim. Başlangıçta yetkili biriyle görüşme imkanım olmadı, fakat beni sonra arayacaklarını söylediler ve biraz evvel aradılar. Ocean balık yağının, balıkların gövdesinden elde edildiğini ve bu nedenle hiçbir zararının olmadığını söylediler. Erişkinlere yönelik 3 türü mevcutmuş ancak hamileler için tavsiye edilen formu, OCEAN 500 mg olarak belirtiliyor. Her gün 1-2 kapsül olarak kullanılabilirmiş.