Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar Yorumları Nibulen Tırnak Cilası Fiyatı

Nibulen Tırnak Cilası Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Nelerdir?

0

Nibulen Tırnak Cilası Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Nelerdir?

Nibulen tırnak cilası tırnak mantarının tedavisi için özel olarak geliştirilmiş bir ilaçtır. Nibulen tırnak cilasının içerisindeki siklopiroks isimli madde , 48 saat gibi kısa bir süre içinde mantarlı bölgeye ulaşıp mantarların yok edilmesini sağlar. Nibulen tırnak cilasının fiyatı; 49,76 TL’dir.

Nibulen Tırnak Cilası Nasıl Kullanılır?

Nibulen tırnak cilası tedaviye başlanan ilk ay tırnağa günaşırı olarak ince bir tabaka şeklinde sürülür. Bu sayede tırnağın bu cila içerisinde etkin maddeyi emmesi sağlanır. Tedavinin 2.ayında ise haftada en az iki kez uygulanır. 3.aydan itibaren ise haftada 1 kez uygulanır. Tedavi boyunda tırnaktaki cila tabakası haftada 1 kez ilacın paketi içerisindeki alkollü mendil ile temizlenir. Sonrasında ise enfeksiyonlu tırnak paket içerisindeki törpü ile törpülenmelidir.

Nibulen tırnak cilası tedavi süresi tırnaktaki enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak değişse de 6 aydan uzun kullanılmamalıdır. Bu cila ilk kullanımdan önce enfeksiyon kapmış tırnak tırnak mankasıyla mümkün oldukça kesilir ve kalan enfeksiyon tırnak törpüler.

Nibulen tırnak cilasının kurumaması için kullanım bittikten sonra kapak sıkıca kapatılmalıdır.

Nibulen Tırnak Cilası Yan Etkileri Nelerdir?

Seyrek görülen yan etkileri: Tırnağa yakın deride alerjik kontak dermatit (temasa bağlı gelişen deri reaksiyonu)

Çok seyrek görülen yan etkileri: Kızarıklık, pullanma

Görülme sıklığı bilinmeyen yan etkileri: Yanma hissi, kaşıntı

Nibulen tırnak cilasının kullanım talimatlarında yazmayan bir yan etki yaşarsanız doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız.

Nibulen Tırnak Cilasını Kimler Kullanmamalıdır?

Nibulen tırnak cilasını bu cila içerisinde bulunan siklopiroks gibi maddelere alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

Nibulen tırnak cilası çocuklar kullanmamalıdır.

Nibulen tırnak cilası açık yaralara uygulanmamalıdır.

Nibulen tırnak cilasının göz ile temasından kaçınılmalıdır.

Nibulen Tırnak Cilası Kullananların Yorumları

Benim ayak 2 tırnağımda 10 yıldır tırnak mantarı vardı. 6 ay önce Cildiye doktoruna gittim ve bana Nibulen tırnak cilasını yazdı. Ayrıca hap vermedi. Şu an tedavinin 6. ayındayım. Tırnağımda sadece biraz renk değişikliği oldu, onun dışında hiç bir faydasını görmedim. Tırnaklarım hala kalın ve çok zor kesiliyor.

Ben de tırnak mantarım için 6 ay kadar Nibulen tırnak cilasını kullandım. Tırnağımın durumu öncesine göre çok daha iyi. Önümüzdeki hafta kontrole gideceğim. Tahmin ediyorum ki Nibulen tırnak cilasını 1 ay daha kullanacağım.

Ben tırnak mantarı için 7 ay Nibulen tırnak cilasını kullandım. Doktorum ek olarak hap vermedi. 7 ay  kullanmama rağmen hiç bir sonuç almadım. Tırnağımda bir gram değişiklik olmadı. Sonrasında internetten Aynısefa kremi gördüm, tırnak mantarına iyi geliyormuş. Bu kremi internetten sipariş verdim ve 1 aydır kullanmaktayım. Şu ana hiç bir değişiklik olmadı. Biraz daha bekleyeceğim. Bu da sonuç vermezsem tırnağımı kendi haline bırakacağım.

Nibulen tırnak cilasını tırnak mantarı tedavisi için kullandım. Ama tırnak temizlenmediği sürece ilaçlar pek de işe yaramıyor. Tırnak töpüleme işlemleri bazı özel hastanelerin cildiye kliniklerinde veya güzellik merkezlerinde yapılıyor ama bu işlemler pedikür gibi değil. Özel elektrikli törpü aletleri kullanılıyor. Öncelikle mantar yüzeyi iyice temizlendiğinde üzerine Nibulen tırnak cilası uyguladığım zaman etkili oluyor. Bunun sebebi de Nibulen tırnak cilası benzeri cilalar kullanıldıktan bir süre sonra tırnakta tabaka gibi kaldığından tırnak yatağına ulaşmıyor. Bu da hiç bir fayda sağlamıyor.

Tırnağımda mantar olduğunu Cildiyeye gidince öğrendim. Ben antibiyotik kullanamadığım için yalnızca Nibulen kullandım. Ortalama 1,5 ay oldu ama tırnağım çok inceldi ve mantar olan kısımların bir bölümü tamamen yok oldu. Diğer bir deyişle tırnağımın ortasında mantar vardı ve orası şimdi boşluk halini aldı. Tırnağımın diğer kısımları da çok inceldi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Sizin için sakıncası yoksa kabul edin, ama isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi