Nibulen Krem Nedir Fiyatı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Nibulen Krem Ne İşe Yarar Nasıl Ne İçin Kullanılır?

0

Nibulen Krem Nedir?

Nibulen krem mantar hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Nibulen krem; kasık mantarı, ayak mantarı, saçkıran, tırnak mantarı, güneş mantarı, monilia (candida) enfeksiyonları ve vajinal mantar gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ciltte meydana gelen küfleri ve mayaları da yok eder.

Nibulen Krem Fiyatı Nedir?

Bu ilacın fiyatı 19,33 TL’dir.

Nibulen Krem Ne İşe Yarar?

Nibulen krem, mantarlar ve bakteriler nedeniyle ortaya çıkan cilt hastalıklarını iyileştirir. Barındırdığı etken maddelerle pek çok mantar reaksiyonuna karşı etkilidir.

Nibulen krem siklopiroksolamin etken maddesini içerir. Bu madde sayesinde deri enfeksiyonlarına çok iyi gelir. Enfeksiyona sebep olan mantarları öldürerek çoğalmalarını önler ve tedaviyi başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Mantar kaynaklı enfeksiyonların tedavisinde oldukça tesirlidir. Mantarların büyümesine ve yaşamalarına engel olur. Kasık mantarına, ayak mantarına, saçkıran ve tineaversicolor rahatsızlıklarına faydalıdır. Candida mantarının yol açtığı vajinal enfeksiyona ve buna benzer mantar enfeksiyonlarına şifalıdır. Cilde haricen uygulanarak kullanılır. Pişik tedavisi için kullanılmaz, sivilceleri siğil ve siğilleri geçirmez.

Nibulen krem çoğunlukla gövdede, kollarda, bacaklarda ve boyun bölgesinde oluşan kızarık, kaşıntılı ve iltihaplı yaraların tedavi edilmesinde tercih edilir. Öte yandan bu cilt kremi; üreme organlarında görülen mantar enfeksiyonlarının giderilmesinde de rol oynar. Maya mantarı sebebiyle gelişen rahatsızlıklar erkeklerde daha sık görülmektedir. Ayrıca erkekler sünnet derisinde ve üzerindeki bölgede kızarıklık, ağrı, sızı, döküntü ve yanma gibi şikâyetler yaşayabilmektedir. İşte Nibulen krem bu gibi hallerde lokal olarak uygulandığı zaman söz konusu yakınmaları hafifletir.

Nibulen Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem uygulanmadan önce ellerin sabunlanıp yıkanması gerekir. Krem, sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulanmalı ve hafifçe ovalanmalıdır. Ancak uygulama yapılan bölge kapatılmamalı veya sarılmamalıdır. Fakat hekimin aksi yönde bir talimatı varsa bandajlama yapılabilir. Krem muhakkak doktor önerisiyle ve doktorun bildirdiği aralıklarla kullanılmalıdır.

Nibulen Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, NİBULEN’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz

Alerjik temasla ortaya çıkan deri hastalığı benzeri, nadiren geçici bir kaşıntı ve yanma ile ciltte tahriş.

Bunlar NİBULEN’in hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.