Nerisona Krem Fiyatı Nedir Ne İçin Kullanılır?

Nerisona C Krem Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri

0

Nerisona C Krem Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri

Nerisona C krem egzama, sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Nerisona C Krem; iltihap, şişlik ve kızarıklık gibi semptomlara yol açan kimyasalları baskılayarak etki gösterir. Bakterilerin ve mantarların büyümelerini, yayılmalarını önler. Kortizon içeren bu krem mantar rahatsızlığının tedavisinde çok başarılıdır. Fiyatı:14,47 TL’dir.

Nerisona C Krem Fiyatı Nedir?

Bu kremin fiyatı 12.91 liradır.

Nerison C Krem Ne İşe Yarar?

Nerisona C krem; ciltteki alerjik ve iltihabi reaksiyonları kontrol altına alır. Deride kalınlaşma, su toplanması, kızarıklık, tabaka oluşması, yanma ve sızı hissi gibi durumlara iyi gelir. Küflerin, mayaların, bakterilerin ve mantarların çoğalıp yayılmalarına engel olur.

İltihaplanmaya, şişlik, kızarıklık ve benzeri şikâyetlerin meydana gelmesine yol açan kimyasalların zararlı etkilerini hafifletir. Bakterilerin ve mantarların üremelerini durdurur. Kan damarlarını büzer ve kaşıntıyı geçirir. Tırnaklarda, deride ve saçlarda görülen mantar enfeksiyonlarından, bakterilerden korur.

Bu ürün egzamanın tedavi edilmesinde de çok başarılıdır.

Nerisona C krem sivilce ve aknelerin giderilmesinde kullanılmaz.

Hekim önerisiyle batık tedavisinde uygulanabilir.

Nerisona C Krem Nasıl Kullanılır?

Hekiminizin verdiği başka bir talimat yok ise; Nerisona C kremi her gün iki kez -tedaviye başladığınız sırada üç kez- sürünüz. Kremi etkilenen bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. Hedeflenen iyileşme gerçekleştiğinde kullanım sıklığını günde bir defaya düşürebilirsiniz. Nerisona C krem ile tedavi süresi 3 haftayı aşmamalıdır. Bu durum gerek bebeklerin ve çocukların gerekse yetişkinlerin tedavisi için geçerlidir.

Nerisona C Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Nerisona C krem de yan etkilere neden olabilir. Nerisona C krem kullanımı sırasında ender olarak kaşıntı, yanma, kızarıklık, ya da kabartı gibi deri rahatsızlıkları meydana gelebilir. Kortikosteroid içeren haricen kullanılan preparatların geniş bir alana (yaklaşık % 10 ve daha fazlasına) uygulanması veya uzun süreli kullanımı (4 haftayı aşan) sonucunda bazı belirtiler meydana gelebilir. Örneğin derinin incelmesi (atrofi), kılcal damarların genişlemesi, deride şerit oluşumu, deride sivilcemsi değişiklikler, ve kortikosteroidabsorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler.

Diğer kortikosteroidlerin de haricen kullanımında nadir olarak meydana gelen yan etkiler:

  • Saç kökü iltihabı, aşırı kıl uzaması, ağız civarında egzama, deride renk değişikliği, herhangi bir içeriğe karşı alerjik deri reaksiyonları.
  • Annelerin gebelikte ve emzirme periyodunda geniş vücut yüzeylerine ya da uzun bir süre kullanımda bebeklerinde yan etki görülebilir. Örneğin gebeliğin son haftalarında Nerisona C uygulandığında, bebekte böbrek üstü bezinde gerileme görülebilir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, bir doktor veya bir eczacıya danışınız.