Monodoks Sivilce İçin Kullananların Yorumları Nasıldır?

Monodoks Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0

Monodoks Ne İşe Yarar Kullananların Yorumları Nasıldır?

Monodoks mikroorganizmaların neden olduğu çeşitli sağlık sorunlarının tedavisi için kullanılan bir antibiyotiktir. Bu ilaç çoğunlukla sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Antibiyotik sınıfında yer almakta olup, enfeksiyon – iltihap kaynaklı cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde etkilidir.

Monodoks Kullananların Yorumları

Beş aya yakın bir süre Monodoks Antibiyotik kullandım. Akne problemiyle mücadele ediyordum ve resmen yanaklarımın her yerini akneler basmıştı. Artık tam umudumu yitirmeye başlamıştım ki, bu ilaç yardımıma koştu ve bütün aknelerimi geçiriverdi. Şimdi cildim pürüzsüz ve ışıl ışıl. Tabii bu sonucu elde etmem konusunda, dermatoloğumun bu ilaçla beraber yazdığı Nadixa ve Clindoxyl kremlerinin de önemli bir payı var. Ayrıca probiyotikleri, cilt vitaminlerini ve sağlıklı beslenmenin önemini de unutmamak lazım. Akne tedavisi uğraş gerektiriyor ve bu süreçte sabırlı olmak şart. Fakat bütün çabalarınızın karşılığını aldığınızda ve aknelerden kurtulduğunuzda, yaşadığınız o güzel duyguyu ömür boyu unutamayacaksınız.

Dermatoloğum akne tedavisi için bana Monodoks yazmıştı. Kullanırken hiç sivilce çıkmıyor ancak ne zaman ara versem sivilceler tekrar oluşuyor. Aklıma takılan bir şey var, ben bu ilacı 6 aydır kullanmaktayım, fazla bir yan etkisine tanık olmadım, fakat uzun süreli kullanım, herhangi bir sorun oluşturur mu? Çok kararsızım.

Ben de Monodoks Antibiyotik kullanıyorum. Ancak almadan önce mutlaka bir şeyler yemenizi ve ilacı bol suyla beraber yutmanızı öneririm. Midenize zarar vermemesi için, bu ilacı aldıktan sonra en az yarım saat boyunca yatmamanız lazımdır.

Sivilcelerim sebebiyle ara sıra Monodoks Antibiyotik kullanıyorum. Önceden bulantıya yol açmıyordu. Fakat bu aralar ne zaman alsam hemen midem bulanmaya başlıyor. Niçin böyle olduğu konusunda bir fikrim yok.

Yüzümdeki küçük bir alanda senelerdir süregelen inatçı bir sivilcem vardı, kistli sivilce olarak adlandırılıyormuş. Bu yüzden yıllardır kaç doktora gittim, kaç ilaç kullandım, inanın sayısını ben bile hatırlamıyorum. Son olarak muayene olduğum dermatolog, Monodoks ile beraber iki krem daha yazdı. “Hadi bunu da bir deneyeyim.” dedim ve iyi ki kullanmışım. Kısa süre içerisinde sivilcelerim geçti ve şu an yüzüm on numara beş yıldız.

Monodoks’u ilk aldığımda baş dönmesiyle ve aşırı bir mide bulantısıyla karşı karşıya kalmıştım. Zâten hassas bir yapıya sahibim ve mide bulantısına hiç dayanamıyorum. Doktorum bu ilacı bol miktarda suyla almam gerektiğini belirtti. Ben de artık çok zorlanarak da olsa Monodoks’u 4-5 bardak su ile beraber içtim. Kesinlikle hiç midem bulanmadı. Gerçekten de bol miktarda suyla birlikte kullanılması lazım.

İdrar yolları enfeksiyonundan dolayı doktorum Monodoks reçete etti. Kullanmaya başlayalı 2 gün oldu fakat önemli bir detayı yeni farkediyorum. Prospektüsü okumadan kullanmaya başladım ama sonradan öğrendim ki, bu ilaç Tetrasiklin sınıfındaki antibiyotiklerden biriymiş. Oysa benim bu ilaç çeşidine alerjim var. Zaten korktuğum başıma geldi; omuzlarım ve kollarımın iç kısımları, fecî şekilde kabardı ve acayip kaşınıyor.

Bence Monodoks Antibiyotik, herkeste aynı yan etkilere sebep olmuyor. Ben de on güne yakındır kullanmaktayım ve herhangi bir mide problemi yaşamadım. Fakat resmen hiçbir şekilde tat alamaz oldum ve iştahım kapandı. Ayrıca yaklaşık 10 gün içinde 1 kilo verdiğimi de ekleyeyim.

Monodoks Antibiyotik kullanmaya başladığım günden itibaren, cilt kuruluğu yaşıyorum ve bu yüzden yağlı nemlendiricilere başvurmak mecburiyetinde kalıyorum. Zâten yağlı bir cilt yapısına sahibim. Ancak sivilcelerim tamamen geçti. Enteresan bir şekilde, selülitlerimin de hafiflediğine şahit oldum. Acaba bu Monodoks, vücutta depolanmış yağları çözüyor olabilir mi?

Monodoks Antibiyotik benim korkulu rüyam. Yan etkilerini en yoğun biçimde hissettiriyor ve oturduğum yerde bile başımı döndürüyor. Resmen hareket edecek hâlim kalmadı ve üstelik midem de coşmuş durumda, sanki yerinden çıkacak gibi. Bir de galiba tansiyonum yükseldi.

Ben Monodoks’u sivilcelerimden dolayı kullanıyorum. Mideniz doluyken almanız şart ve içtikten sonra en az yarım saat boyunca dik durmalısınız, kesinlikle uzanmamalısınız. Fakat ben Cuma günü Monodoks aldıktan sonra biraz içim geçmiş. Hafif kestirdim ama acısını hâlâ çekiyorum. Üç gündür midem tuhaf bir şekilde ağrıyor. Eczacımın tavsiyesi üzerine Lansoprol adlı bir ilaç aldım. İçeli iki saat oldu ancak hâlâ bir etkisini göremedim, midemdeki ağrı geçmedi.