Minoxil Forte 5 Sakal Serumu Sakal İçin Nasıl Kullanılır

Minoxil Forte Sakal İçin Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

0

Minoksidil (Minoxil) Sakal Serumu Kullanımı Ve Kullanıcı Yorumları

Minoxil, saç ve sakal çıkarmaya yardımcı olan eczanelerde satılan bir ilaçtır. İnternet üzerinden de temin edilebilir, ancak en güvenlisi eczaneden almaktır.

Minoxil Sakal İçin Nasıl Kullanılır?

Minoxil, hem saç ve sakal çıkmasını sağlayan hem de onların gürleşmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Sprey formunda bulunmaktadır ve eczanelerden temin edilebilir. Hangi bölgede saç veya sakal çıkmasını istiyorsanız oraya bu ilaçtan her sabah ve akşam 5 kere fısfıs yapın. Yani 5 defa sabah, 5 defa da akşam sıkarak uygulayın. Düzenli bir şekilde kullanılırsa mutlaka faydası görülecektir. Minoxil fısfısı sıktıktan sonra cilde birkaç dakika masaj yapılır. Ardından eller güzelce bol suyla yıkanır.

Minoxili Sakal İçin Kullananlar Memnun mu?

Sakallarım için Minoxil Forte kullandım, gerçekten çok memnun kaldım. Hatta bu ilaç tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. Sakallarımın seyrek olduğu kısımlara ve sakal çıkmayan bölgelere uyguluyordum. 6 ay kullanmaya devam ettim. Sakallarımda hemen hemen hiç seyreklik kalmadı diyebilirim. Özetle sakal çıkarmak konusunda oldukça başarılı. Bir arkadaşım da saçları için kullanıyordu, belirgin şekilde gürleştirdiğini söyledi. Fakat bir yan etkisi var; aşırı cilt kuruluğuna sebep oluyor. Toplamda 1 sene kullandım ve ondan sonra bıraktım. Sakallarım dökülmedi. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız yoksa tavsiye ederim. Kullanırken yan etki görmüyorsanız uzun süre devam edebilirsiniz.

Sakal çıkaran ilaç arıyordum ve Minoxil Forte kullanmaya başladım. 2 ay kullanımın ardından sakal bölgemdeki kıllar %15 oranında arttı. Kullanmayı sürdürüyorum. Her gün 2 defa uygulamalısınız. Acele etmeyin, etkisi yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. “Geç olsun güç olmasın.” deyin ve sakın bırakmayın.

Minoxil Forte sakal için kullanırken faydalı oluyor ancak bırakınca etkisini yitiriyor. Başlangıçta sakallarım çıkıyor gibi olsa da bırakınca sakallarım eski haline döndü. “Ben hayatımın sonuna kadar bunu mu kullanacağım? Üstelik fiyatı da pek ucuz sayılmaz.” dedim ve bir daha kullanmadım. Belki sizde işe yarar, bilmiyorum.

Sakal için 1 ay Minoxil kullandım. Sakallarım artık daha çabuk çıkıyordu. Fakat sakal olmayan bölgelerimde etkisini göremedim, cildimi aşırı derecede kuruttu. Saçlarımın dökülmeye başladığını fark ettim, boğazım ağrımaya ve midem yanmaya başladı. Emin değilim ama bu ilaçtan kaynaklanıyor olabilir. Kullanmayı bıraktım.

Sakal çıkmama problemi bende de vardı. Bunun için dermatoloğa gittim. Doktorum “Bir sorunun yok. Ancak Minoxil %5 sprey kullanmanı öneririm. Faydası olacaktır.” dedi. Eczaneden alıp kullanmaya başladım. 4 gün oldu ve bu kadar kısa bir zamanda bile etki etti, sakallarım çıkmaya başladı. Tabii kullanmaya devam edeceğim.

2 yıl önce sakal çıkması için Minoxil Forte kullanmıştım. 9 ay kullanıp azaltarak yavaş yavaş bıraktım. %5-10 oranında dökülme oldu. Şu anki durumum gayet iyi. Bu arada 22 yaşındayım. Önceleri sadece ergen bıyığı vardı. Sakal çıkarıyor ancak bende sert değil, saç gibi kıvırcık ve yumuşak bir halde çıktı. Aslına bakarsanız bu, tansiyon için kullanılan bir ilaçmış. Yan etki olarak saç-sakal çıkmasına yol açtığı görülünce böyle bir sprey üretmişler. Bunu kullanırken dikkatli olun, sıkarken ağzınıza gelirse tansiyonunuzu yükseltir.

Sakal için 2-3 ay Minoxil Forte kullandım. Olumlu sonuç aldım ancak 4. aydan itibaren yan etki göstermeye başladı. Cildimde sivilceye benzer şeyler çıktı, kızarıklıklar oldu. Bunlar iz bıraktı ve hiç geçmedi. Şu an yüzüm kırmızı kırmızı ve ben bu durumdan çok rahatsızım.

Bu ürünü sakallarım için kullanıyordum, daha sonra dökülme yüzünden saçlarım için de kullanmaya başladım. Sakallarımda etki ettiği için saçlarıma da iyi geleceğini düşündüm. Ancak öyle olmadı.

Yıllardır saç ve sakal için Minoxil kullanıyordum. Bir süre önce sakallarımda kullanmayı bıraktım, çünkü istediğim düzeye geldi. Sakalınız için kullanıyorsanız, istediğiniz sonucu alınca devam etmenize gerek yok. Ömrünüz boyunca kullanmaya mecbur değilsiniz. Bir de şunu unutmayın; minoxidil kullanımı sakal çıkmasını sağlar fakat bu sakallar önce tüy şeklinde olacaktır. Siz onları sık aralıklarla traş ederek kalınlaştırabilirsiniz. Bu aşamaya geldiğinizde kullanmayı sonlandırabilirsiniz. Yoksa ilk zamanlarda “Bu bende tüy çıkarıyor.” deyip hemen bırakırsanız ya da tüyler uzamaya başlayınca, tam sonuç almadan bırakırsanız yeniden zayıflayıp dökülme riski vardır. Aşırı kullanmayın, kararında ve muntazaman uygulamaya devam edin.