Matofin Kullananların Yorumları Zayıflama Etkisi Zayıflatır mı

Matofin İle Zayıflayanlar Yorumları Matofin İle Kilo Verenler

0

Matofin Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Matofin zayıflamak isteyenlere Dahiliye doktorunun veya diyetisyenin reçete ettiği zayıflamaya yardımcı ilaçlardandır. Matofin 500 mg ilacı insülin direncini düşürür, yumurtalıkları güçlendirip gebe kalmayı kolaylaştırır, iştahı keser ve ishal yapıp kilo vermekte etkili rol oynar.

Matofin Kullananların Yorumları

Ben Matofini 1 sene kullandım. Kullanmaya başladığım ilk zamanlarda çok iştahsızdım, bulantım vardı ama daha sonra bu sorunlarım geçti. Bu ilaç sayesinde hem insülin direncim düştü, adetlerim düzene girdi hem de 18 kilo verdim. Ayrıca bu ilaç sayesinde 1 yılın sonunda hamile kaldım.

Ben Matofin ilacını günde 2 adet 850 mg miktarında alıyorum. Bu ilacı kullandığım zaman çok az bir şekerli bir şey içsem veya yesem baygın gibi oluyorum, aşırı uyku bastırıyor. Çok halsizleşiyorum. Öyle ki mide bulantısından yemek yiyemez hale geliyorum. Dahası aşırı ishal yaptığı için dışarı da çıkamıyorum. Doktoruma gidip Matofin muadili başka bir ilaç yazmasını isteyeceğim. Hayat kalitem düştü bu ilaç yüzünden.

Matofin aslında bir diyabet ilacı olsa da yumurtlamayı düzenlemektedir. Bu ilacı daha çok polikistik over sendromu olan hastalar kullanıyor. Kadın doğum uzmanları gebelik isteyen birçok kadına Matofin ilacını yazıyor. Ben bu ilacın 1000 mg olanından kullanmıştım ve kullandığım ay hamile kalmıştım. Ancak bu ilaç öncesinde de gebe kalmamda herhangi bir problem yoktu. Sadece adetlerim düzensizleştiği için 3 ay hamile kalamamıştım. Matofin hem iştahı kesiyor hem de mide bulantısı yapıyor haberiniz olsun. Alışırsın deniyor ancak ben alışamadım. O yüzden uzun süre kullanmadım, bıraktım.

Biz eşimle 8 yıl aradan sonra 2. çocuk kararı aldık. 9 ay denedik ancak hamile kalmayınca kadın doğum doktoruna gitti. Böbreküstü bezlerimle ilgili olan hormanal değerlerimin 490 olması sebebiyle endokrinolojiye gitmemi söyledi. Endokrinoloji doktoru da başka tahliller yaptı ve kilomun sebep olduğunu söyledi. Normalde vücudumda insülin direnci ve açlık kan şekeri değerlerimin olması gereken seviyede olmasına karşın tatlıya olan direncimi kırmak için Matofin 500 mg yazdı. Bu ilacın tatlı isteğimi kıracağını ve kilo vermemi sağlayacağını söyledi. Matofini sabah ve akşam yemeklerden sonra kullanıyorum. İlacı kullandığım ilk 2 gün hafif ishal oldum. Benim eşim de önceden kullanmıştı Matofini. O 2 hafta ishal geçirdi ve o yüzden ilacı bıraktı. Ben şu an diyetisyen kontrolündeyim ve 2 haftada 3 kilo verdim. Bu kiloyu vermeme Matofin ilacının da yardımcı olduğunu düşünüyorum ben.

Ben geçen ay kimyasal gebelik geçirdim. Doktorum hormon testi yaptı ve insülin direncimin yüksek olduğunu öğrendim. Bunun için doktorum Matofin 500 mg verdi. İlacı 10 gündür kullanıyorum ve herhangi bir yan etkisi yaşamadım. Diyetisyenim de bu ilacın kilo vermeme de katkısı olacağını söyleyip kullanmamı önerdi. Bu ilaç  hem yumurtalıklara iyi geliyormuş ama hem de tatlı ihtiyacını kesiyormuş ve iştahı kapatıyormuş. Ancak ben Matofin ilacının doktor vermeden kullanmamanızı öneririm. Nihayetinde kimyasal bir ilaç, vücudunuza zarar vermeyin boş yere.

Matofin sayesinde bir de diyet ve spor yaparak 10 kilo verdim. Bu ilaç çok mide bulantısı yaptı. Ben bunu ilacın yan etkisi olduğunu düşünüyordum fakat öğrendim ki ilacı kullanmaya başladığım ilk ayın sonunda hamile olduğumu öğrendim. Matofin kullanacaklar düzenli kullanmalı kesinlikle. Ben hamile kaldıktan sonra doktorum bırakmamı söyledi. Şu an 10 haftalık hamileyim ve verdiğim kiloları da geri almadım.

Ben 1 yıl boyunca açlık insülin direncimin yüksek olması sebebiyle günde iki kez 100 mg Matofin kullandım. Normalde bu ilacın kullanım amacı vücuttaki insülini dengelemek ve buna bağlı kilo verdirmekmiş. Ama eğer kişi beslenmesine dikkat etmezse yani çok şekerli besin tüketirse ilaç hiçbir işe yaramaz. Bende de bu oldu. Tatlıya aşırı düşkün olduğumdan nasılsa ilaç kullanıyorum deyip devam ettim tatlılara. Ee bu durumda da kilo vermem gerekirken sabit kaldım. Matofin bağırsakların çalışmasını hızlandırıyor, en kötü 2 günde bir büyük tuvalete çıkarttırıyor. Bu ilaç ayrıca iştahı kesiyor. Örnek vermem gerekirse iskenderin önünden geçerken gelen o mis gibi tereyağ kokusunu bile sevmiyor hatta burnunuzu kapatarak geçmek istiyorsunuz.

Matofin ilacı vücudumda insülin direnci tedavisinde en büyük yardımcımdı. Bu ilaç sayesinde 7 kilo verdim. Kişi eğer yediklerine dikkat etmez ve düzenli beslenmeye devam etmezse ilacı bıraktığı gibi alır verdiği kiloları benden söylemesi. Hazır vermişken sağlıklı beslenmeye devam edin.

Matofin ilacı insülin direncimi 3 ay içerisinde 18 den 8’e düşürdü. Ayrıca bu ilaç sayesinde 9 kilo verdim.

Matofin ilacını 2 haftadır kullanıyorum. İlk hafta sabah 500 mg aldım ve ikinci yani bu hafta sabah ve akşam olmak üzere 2 kere 500 mg almam gerektiğini söyledi doktorum. Bu paketi bitirdiğimde sabah ve akşam 800 mg olanından kullanmaya başlayacakmışım. Bu ilaca insülin direncimin artık aşırı yükselmiş olması yüzünden başladım. Bu sayede her dakika yemek yeme isteğim gitti. Matofin ilacının sevdiğim en iyi yanı kilo verdirmesi şüphesiz.

Matofin ilacını insülin direncim için her akşam tok karna 1 adet 1000 mg içiyorum. İlacı içtikten sonra diğer günün akşamına kadar kesintisiz mide bulantısı yaşıyorum. Akşam yine içiyorum ve bir diğer gün yine mide bulantısı. Gerçekten iğrenç bir his. Bulantım yemek yedikten sonra daha da artıyor. Duyduğum kadarıyla iştah kapatıyormuş bu ilaç ve bu sayede herkes ilk ay 3-4 kilo vermiş. Ancak ben zaten bu ilacı kullanmadan önce de çok yemediğim için ben zayıflamam gibi geliyor. Ben zaten normalde yaşamak için yiyenlerdenim, fazlasını yemem. Bu yüzden ilacı kullanmaya başladığım ilk ayda kilo vereceğimi sanmıyorum. Doktorum ilacın etkisinin 2.aydan sonra görüleceğini söyledi.