Laviva Kaç Kalori Kilo Aldırır mı?

Ülker Laviva Çikolata Kaç Kaloridir Kilo Yapar mı

0

Ülker Laviva Çikolata Kaç Kaloridir Kilo Yapar mı

Yumuşacık kakaolu bisküviye tadı damakta kalan bitter çikolata kremasının eşlik ettiği Laviva, dolgulu sütlü çikolatasıyla lezzetin zirvesinden hiç inmeyen bir üründür. Hele o bitter kremanın ağzımızda erirken bize verdiği eşsiz zevki tarif etmek çok zordur. Çikolata ve bisküvinin buluşmasıyla ortaya çıkan bu lezzet bombası, ince, uzun bir yapıya sahiptir ve uçlara doğru oval bir hal alıp kalınlaşmaktadır. Bildiğimiz çikolatalara pek benzemeyen bu sıradışı ürün, görünümüyle iştah kabartmakta ve tadıyla midemizi sevindirmektedir.

Tatlı krizlerinin en güzel çözümü olan Laviva, yanımızda taşırken bize hiç ağırlık yapmaz. Enerjimiz düştüğü zaman Laviva bir kahraman gibi yardımımıza koşar ve bizi kendimize getirir.

Laviva Kaç Kaloridir?

1 adet Laviva çikolata 35 gramdır ve 176 kaloridir.

Laviva Çikolata Kilo Aldırır mı?

Laviva çikolatanın 1 adedinde 13.8 gram şeker ilavesi mevcuttur. Bu ise 5-6 tane küp şekere denktir. Maalesef Laviva diyet yapanlar için ideal olmayan bir besindir.

Laviva Çikolatanın İçeriği Nasıldır Laviva Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Ülker, Türkiye’nin en tanınmış markalarından biridir ve kurulduğu günden bu yana damakları şenlendirmekte, lezzet yolculuğunda durmaksızın ilerlemektedir. Ülker Laviva da bu yolculukta atılan en büyük adımlardan biridir. Ürünün karbonhidrat oranı %44 iken, protein oranı %5 ve yağ oranı %52’dir. 10 gram yağ içeren Laviva, bisküvi, kakao ve sütün birleşiminden oluşmuş bir bisküvi çeşididir. Zengin içeriğiyle Laviva, hem açlığımızı bastırmanın en pratik ve lezzetli yollarından biridir, hem de bize mutluluk verir. İşte kakao, süt ve bisküvinin muhteşem ahengi tek bir pakette sergilenmiş ve Laviva çikolata ortaya çıkmıştır.

Özel kakao çekirdekleri Fildişi Sahilleri’nden getirilerek, bisküviye asıl lezzetini veren o benzersiz kakao elde edilmiştir. Ardından nefis bisküviler enfes kakao ile bir araya gelmiştir. İşte bu tatlı ziyafeti küçük bir pakete sığdırılmıştır ve raflarda yerini aldığından beri en sevilen çikolatalar listesinde üst sıralardaki yerini kimseye kaptırmamaktadır. Laviva yedikten sonra o gün başka bir tatlı yemenize gerek yoktur çünkü lezzeti de içeriği de zaten fazlasıyla yeterlidir. Zira Laviva, hem bitter hem de sütlü çikolatanın dayanılmaz birlikteliğidir. Siz hangisini seviyorsanız sevin, Laviva size hitap etmektedir. Paketi açar açmaz kakao çekirdeklerinin o mis gibi kokusu bize nasıl bir lezzet şöleni yaşayacağımızın sinyalini vermektedir. İlk ısırığı alır almaz bizi lezzetin doruklarına çıkaran Laviva, “işte çikolata böyle olur!” diyerek başarısını itiraf ettiğimiz bir şaheserdir.

Zarif görünümü ve kaliteli ambalajıyla bu ürün, lezzet kelimesinin vücut bulmuş halidir. Tatlı yemek istediğimiz zaman ilk tercihlerimizden biri olan Laviva, bize unutulmaz keyifli dakikalar yaşatmaktadır. Siz de güzel bir kahve eşliğinde Laviva’nın o karşı koyulamaz lezzetine varmak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden kendinize bu ödülü vermelisiniz.