Laroxyl Nedir Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar?

Laroxyl Yan Etkileri Kilo Aldırırmı Laroxyl 10 mg Fiyatı

0

Laroxyl Nedir Ne İçin Kullanılır?

Laroxyl depresyonun geçmesi için, özellikle endojen depresyonun tedavisinde kullanılan bir antidepresandır. Yani depresyon ilacıdır. Laroxyl doktorun bildirdiği dozda kullanılır, önerilen başlangıç dozu günde üç kez bir defa 10 mg veya 25 mg Laroxyl içmektir. Bu ilaç yan etki olarak kilo aldırabilir. Laroxyl 10 mg fiyatı:11.03 TL’dir.

Laroxyl Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi LAROXYL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden alerjik reaksiyon görülürse, LAROXYL’i kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza bildiriniz;

  • Alerjik reaksiyonlarlar: deri döküntüsü (kaşıntılı olabilir), güneşe veya yoğun ışık veren lambalarına karşı hassasiyet, şişkin yüz veya dil (nefes darlığı, şok ve yere yığılmaya neden olacak kadar şiddetli olabilir).

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

–    Kan: kemik iliği depresyonu veya bazı kan hücrelerinde azalma (boğaz, ağrısı, ağız ülserleri ve tekrarlayan enfeksiyonlar, kanama veya kolayca morarma)

–    Endokrin sistemi ve metabolizması: cinsel fonksiyon veya cinsel istek bozuklukları, erkeklerde ve kadınlarda göğüste şişme, tesTislerde şişme, anne sütünün aşırı üretimi, kan şekeri seviyelerinde değişiklikler, iştah artışı ve kilo artışı. Daha sık idrara çıkmanıza neden olan antidiüretik hormonun uygun olmayan salgısı.

–    Beyin ve merkezi sinir sistemi: baş dönmesi, yorgunluk veya uyku hali, halsizlik, baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü, konfüzyon. uyumada güçlük, kabus görme, hafif hiperaktivite, abartılı davranış, delüzyonlar, var olmayan şeyler görme, anksiyete, heyecan, disoryantasyon (nerede olduğunu bilmeme), huzursuzluk, karıncalanma ve batma hissi, koordinasyon eksikliği, titrek hareketler, tremor, Antikolinerjik etkiler (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokaj5 ).

–    Kalp: ayağa kalkınca baygınlık hissi (postüral hipotansiyon), kan basıncında artış, hızlı atan kalp, palpitasyonlar, kalp krizi, felç, düzensiz veya yavaş kalp atışı ve çok düşük kan basıncı.

–    Mide ve bağırsaklar: hasta hissetmek veYa olmak, diyare. iştah kaybı, ağızdaki mukus membranlannın inflamasyonu, şişmiş tükürük bezleri, abdominal ağrılar, kara dil hastalığı, tat alma bozukluğu).

–    Karaciğer: hepatit. sarılık da (cildin ve/veya gözlerin beyazlarının sarılaşması) dahi! olmak üzere karaciğer fonksiyonunda değişiklikler (kan testlerinde görülen)

–    Diğer: artmış terleme, saç kaybı, kulaklarda çınlama, artmış idrara çıkma ihtiyacı. Bu tür ilaç alan hastalarda kemik kırılması riskinde artış gözlemlenmiştir.

–    Yoksunluk semptomları: hasta hissetmek, keyifsizlik ve baş ağrısı, rüya ve uyku bozuklukları. irritahİİİte ve huzursuzluk. Mani veya hipomani (abartılı ruh hali ve/veya elasyon) tabletlerin kesilmesinden sonraki, 2-7 gün içinde görülebilir.

–    Yatak ıslatma tedavisi için almıyorsa: uyku hali, hafif terleme, kaşıntı, davranış değişiklikleri ve “Antikolinerjik etkiler” (ağız kuruluğu, ateş, konstipasyon, bulanık veya çift görme, idrar yapma güçlüğü, göz bebeği büyümesi, glakom ve ince barsak blokajı).

Eğer bu kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Sizin için sakıncası yoksa kabul edin, ama isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi