Küçük Siyah Uçan Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Evde Küçük Siyah Böcekler Var Ne Yapayım Kesin Çözümler

0

Küçük Siyah Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Evdeki siyah böceklerin görülmesi sık karşılaşılan problemlerdendir. Siyah böceklerin bazı çeşitleri uçabilir, bazıları yalnızca yürüyebilir. Bu siyah böceklerin ortaya çıkışının çeşitli nedenleri vardır. Evin uzun süre temizlenmemesi, evdeki bakliyatların kurtlanması, evcil hayvan besleme gibi çeşitli sebeplerden siyah böcekler etrafta görülmeye başlayabilir. Bu durumda yapmanız gerekenler şunlardır;

Evdeki Siyah Böceklerden Kurtulanların Önerileri

 • Böcekler nereden çıkıyorsa haşlanmış patates ile borik asidi karıştırıp oralara koyun, işe yarayacaktır. Fakat çok fazla böcek varsa yumurtalarını evin başka yerlerine de bırakmışlardır, bu durumda ilaçlama firmasını aramaktan başka çare yok.
 • Derhal bir ilaçlama şirketini arayın. Benim de başıma benzer bir şey gelmişti, böcekler eşyalarımı mahvetti. Baktım olacak gibi değil; ilaçlama şirketi çağırdım. Böcek ilaçlama, sorunumu kökünden çözdü.
 • Zirai ürün satan yerlerden Alphamost SC al fiyatı5-10 tl. %10 oranında Alphamost SC’yi suyla karıştırıp kullanacaksınız. Sıkıyorsa bir daha gelsinler bakalım.
 • Biz de evimizdeki siyah böceklerden bıkmıştık. Mutfak dolabındaki bir ürün böceklenmişti. Zaten böceklenme olayı genelde kurtlanan bakliyatlar yüzünden oluyor. Evin her yerini böcekler sarmıştı. İlaçlatınca hepsi yok oldu.
 • Ben Raid markasına ait böcek ilacını tavsiye ederim. Tuvalet-banyo deliklerine, buzdolabının ve mutfak lavabosunun etrafına, pencerelerin kenarlarına, evinizde böceklerin yuva yapma ihtimali olan ne kadar delik varsa oralara bu ilacı koyarsanız böceklerden kurtulursunuz. Bunu en az 3-4 ay boyunca uygulamalısınız ki ev tam olarak temizlensin.

Evdeki Küçük Böceklere Boraks İle Kesin Çözüm

 • 2 adet patates
 • 1 paket borik asit (Eczanelerden temin edebilirsiniz).
 • 2 yemek kaşığı toz şeker

Yapılışı: Patatesler haşlanır ve püre haline getirilir. İçerisine her ikisinden de 2 yemek kaşığı olmak üzere borik asit ve toz şeker eklenir. Ellere eldiven giyilir, patates püresi ve ilave edilen malzemeler iyice karıştırılarak homojen kıvama gelmesi sağlanır. Küçük bir kâseye biraz su koyulur. Hazırlanan patateslerden ufak parçalar alınarak misket köfte gibi minik toplar hazırlanır. Sonra bunlar duvarların diplerine, masaların altlarına ve hamam böceklerinin çıkabileceği her tarafa yerleştirilir. Bu patates toplarının böceklerden koruma etkisi 1 ay boyunca sürecektir.

Evdeki Küçük Siyah Böcekleri Önlemek , Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

 • Evdeki küçük siyah böceklerin kesin çözümü bir ilaç şirketi ile anlaşıp evi ilaçlamaktır. Bunun için internet üzerinden ilaçlama şirketi araştırması yapabilirsiniz.
 • Ev temizliğine dikkat etmek böceklere karşı fayda sağlar. Tabii ki buna rağmen yine gelebilirler ancak özellikle pis yerlerde daha fazla görülürler. Yemekler ağzı kapalı olarak saklanmalı ve kirli bulaşıklar açıkta bırakılmamalıdır.
 • Evin bakım gerektiren kısımları onarılmalıdır. Böcekler yumurtalarını zemin ve duvarlarda bulunan deliklere, çatlaklara bırakabilirler. Gider borularında açıklık varsa oralardan da eve sızabilirler. Bu nedenle evde gerekli tamiratları yaptırın.
 • Hijyenik kimyasal ürünlerle temizlik yapılmalıdır. Çamaşır suyu içeren ürünler böceklere karşı etkilidir.
 • Tüm bunlaran yanı sıra evin havalandırılması ve aydınlatılması da önemlidir. Böcekler güneş ışığından, ferah ve temiz ortamlardan hoşlanmazlar.
Yorum Yap