Konjak Sünger Kullananların Yorumları Nasıldır

Konjac Sünger Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

0

Konjac Sünger Nedir?

Asya’da Konjac isimli bir bitki yetiştirilmektedir. İşte bu bitki kullanılarak üretilen süngere Konjac süngeri adı verilmektedir. Bitki bazlı, doğal bir ürün olan Konjac süngeri, yüz temizleme fırçası yerine tercih edilebilir. Yüz temizleyici jel ile birlikte uygulanabilir yahut başlı başına bir temizleyici olarak da iş görür. Bu süngerin üç ayrı çeşidi vardır. ‘Kömür’ içerikli olanı akneli cilt tiplerine uygundur. ‘Kızıl kil’ içeren sünger kuru ciltlere göre tasarlanmıştır. Yeşil çay ihtiva eden Konjac süngeri ise yağlı ciltler içindir.

Konjac Süngeri Nasıl Kullanılır?

Bu sünger hem cilt hem de vücut temizliğinde güvenle kullanılabilir.

Sünger, ılık su ile iyice ıslatılır. Ardından yavaşça sıkılır. (Bükülmez.)

Daha sonra cilt bu süngerle hafifçe temizlenir. Vücudunuz için kullanıyorsanız teninizde dairesel hareketlerle dolaştırmanız gerekir. Temizleme jeliyle veya tek başına, nazik bir masaj eşliğinde kullanılmalıdır.

Ten makyajını çıkarmakta oldukça etkilidir. Fakat göz makyajını temizlemek için kullanılmaz.

Süngerin paketini açtığınızda sert ve kuru olduğunu göreceksinizdir. Sıcak suyun altına tutarsanız ânında kabaracak ve yumuşayacaktır. Islak haldeki bu süngeri yüzünüze dairesel hareketlerle sürerek cildinizi kirlerden arındırmanız mümkündür. Üstelik yumuşacık olduğundan dolayı cildinizde tahrişe yol açmayacaktır. Ölü hücreleri cildinizden uzaklaştıracak ve cildinize canlılık katacaktır. Konjac süngeri kullanımı bu şekildedir.

Süngerle işiniz bittiğinde yıkayıp arkasındaki ipi kullanarak rutubetsiz bir ortama asmanız gerekmektedir. Bunu yaparken her iki tarafının da hava almasına özen gösterilmelidir. Yoksa tam olarak kurumayacaktır. Süngerin kullanım süresi 1-3 ay kadardır. 3 ayda bir değiştirilmelidir. (Çok sık kullanıyorsanız 1. aydan sonra yenisini almanız önerilir.)

Konjac Süngeri Ne İşe Yarar?

Ciltteki kirleri temizler ve bu sırada yıpranmaya sebep olmaz. Cilt için doğal bir temizleyicidir. Her gün cildinizi kimyasal maddelere maruz bırakmak istemiyorsanız sizin için çok iyi bir alternatiftir.

  • Cildi parlatır.
  • Saf ve duru bir cilde kavuşturur. Bu işlemi gerçekleştirirken Cilde doğal masaj yapar.
  • Siyah noktalar, yağlar, gözenekleri tıkayan kirler bu sünger sayesinde cildinizi terk eder.
  • Yüzdeki makyajı hızlıca giderir. (Göz makyajı bunun dışındadır.)
  • Düzenli olarak kullanılırsa ciltte meydana gelen sivilcelerin ve lekelerin tedavisine yardım eder. Cildin yeniden yapılanmasına destek olur.

Konjak Sünger Nasıl Temizlenir?

Kullanımın ardından sünger suya tutulur. İki avcun arasında sıkılır. (Bez sıkıyormuş gibi, tek el ile yapılmamalıdır.) Her kullanımdan sonra mutlaka durulanmalıdır. Haftada 1 defa kaynar suya koyulmalı, 2 dakika bekletilip bu şekilde dezenfekte edilmelidir.

Ancak uzun müddet kaynatmaktan sakınılmalıdır. Ayrıca bu uygulama haftada sadece bir kez yapılmalıdır. Aksi takdirde süngerde bulunan liflerin özellikleri kaybolur. Süngerinizde parçalanma, kopma ve benzeri durumlar oluşursa evinizdeki bitkilerin toprağına atarak doğal gübre niyetine kullanmanız tavsiye edilir.

Konjak Sünger Kullananların Yorumları

  • Yüzümü jel ile yıkıyor ve duruluyorum. Konjac süngeri temizlenmiş cildime yuvarlak hareketlerle, masaj yapıyormuş gibi uyguluyorum. Belirgin derecede etkisini görüyorum. Cildime pürüzsüzlük kazandırıyor. Ton eşitsizliklerine çözüm sağlıyor. Cildimde kirden eser bırakmıyor. Nemlendirme, canlandırma özelliği de var. Daha ışıltılı bir cilde sahip olmama katkıda bulunuyor.
  • 2 gün önce Konjak süngerle tanıştım. Paketinden çıktığında gayet sertti, ılık su ile ıslattım ve öyle kullanmaya başladım. Önceden temizleme jeliyle sürüyordum fakat jelin normalden daha çok köpürmesine neden oldu. Süngeri güçlükle temizleyebildim. Bu olay sonrasında jelle kullanmayı bıraktım. Artık yüzümü yıkıyor ve sünger ile siliyordum. Çoktandır böyle devam ediyorum. Sünger yıkanınca kuruması için asılmalı. Gerçi ben her sabah-akşam kullandığım için pek kurumuyordu. Bu arada biraz peeling etkisi gösteriyormuş gibi geliyor. Kısaca son derece memnun kaldım. Cildimde tazelik ve ferahlık hissediyorum.
  • Bir süredir hiç aksatmadan konjak sünger kullanmaktayım. O günden bu yana cildimin eskisine kıyasla gerçekten daha da pürüzsüz olduğunu gözlemleyebiliyorum. Hem muntazaman kullanılırsa beyaz noktaların azalmasına da yardımcı oluyor. Bizzat bunu da yaşadım. Yalnız burnumun üzerindeki siyah noktalarım hâlâ duruyor. Ama hiç değilse önceki kadar belli olmuyorlar. Süngeri kullandıktan sonra elime az miktarda yüz temizleme jeli alıp köpürtüyor ve cildimi yıkıyorum. Makyaj yapmışsam ilk olarak makyajımı çıkarıyorum. Yüzümde makyaj varken sünger kullanmam. Ayrıca süngeri yüzüme sürmeden antibakteriyel sıvı sabun ile yıkamayı da ihmal etmiyorum.
  • Konjak süngeri denedim. Cildimin rahatladığını hisettiriyor, fakat pek kullanışlı gelmedi. Nereye asacağım derdi var, kurumasını beklemek zorundasınız. Birkaç ay idare ettim, bir daha da kullanmadım.
Yorum Yap