Kız Olması İçin Okunacak Dua Kız Bebek Sahibi Olmak İçin Altın Tavsiyeler

Kızım Olmasını İstiyorum Kızım Olması İçin Ne Yapayım 6 Öneri

0

Kız Bebek Olması İçin Ne Yapmalıdır

Pek çok ebeveyn kız sahibi olmak ister. Siz de kız bebek sahibi olmak istiyorsanız makalemizde kız bebek sahibi olma şansını artıran, doktorların önerilerinin de yer aldığı tavsiyelerde bulunacağız

Kız Olması İçin Nasıl Dua Edilebilir?

Kız bebek sahibi olmak istiyorsanız doğal ve tıbbi yöntemlere başvurduğunuz kadar dua etmeyi de de özen göstermelisiniz. Kız bebek için dua şöyle yapılabilir:

“Allah’ım! Sen bizim hayırlısıyla kız evlat sahibi olmamızı nasip et. Sağlıklı, dinine bağlı, yüzü de ahlâkı da güzel bir kız çocuk ihsan eyle. Resulullah sallallahü aleyhi ve sellem hürmetine, diğer peygamberler, Eshab-ı Kiram başta olmak üzere sevdiğin mübarek kulların hürmetine bizi muradımıza kavuştur. Sen her şeye kâdirsin.”

Bebeğin Kız Olması İçin Öneriler

İlişkiden Sonra Sağ Tarafa Yatın

Bu yöntem mücerrebdir yani denenmiştir. Kız bebek isteyen kadın ilişkiye girdikten sonra sağ tarafına dönmeli ve 15 dakika böyle kalmalıdır. Eğer çocuğun erkek olması isteniyorsa bu sefer kadın ilişkinin ardından sol tarafına dönüp 15 dk bu şekilde yatmalıdır. Hamilelik gerçekleşene kadar; ne zaman eşiyle birlikte olursa bunu yapmayı alışkanlık hâline getirmelidir. İşe yarama ihtimali yüksektir.

Yediklerinize Dikkat Edin

Doç. Dr. Oytun Erbaş bu konuda şu bilgiyi vermektedir; “Kalsiyumlu besinler kız bebek sahibi olma ihtimalini artırmaktadır.

Hamileliğin 1 ay öncesinden itibaren her gün yoğurt, limon, peynir ve süt gibi gıdalar tüketirseniz kız bebeğe hamile kalma ihtimaliniz %78 oranında yükselir.

İngiltere’de bulunan iki ayrı üniversitede konuyla ilgili bir araştırma yapılmıştır. Sonuçlar göstermiştir ki düzenli olarak magnezyum ve kalsiyum açısından zengin yiyeceklerle beslenen anne adaylarının hamileliklerinde bebeğin kız olma olasılığı fazladır. Brokoli, ıspanak, badem, yulaf, tofu ve yoğurt ise bu gıdaların başında gelmektedir. Kız evlat hasreti çeken kadınların bu besinleri gebelikten 4 ay evvel tüketmeye başlaması ve bu rutini hamile kalana kadar devam ettirmesi gerekir. (Tabii ki hamilelik boyunca da böyle sağlıklı gıdalarla beslenmek şarttır, o ayrı bir konudur.)

Adet Tarihine Göre Kız Bebek Sahibi Olma

Adetiniz bittikten sonraki 8.,9. Ve 10. Günler cinsel ilişki yaşamak kız bebek sahibi olma şansınızı artıracaktır.

Sirkeli Su İle Vajinal Duş Yapın

Bebeğinizin kız olmasını istiyorsanız ilişkide bulunmadan önce vajinanızı sirkeli suyla yıkamanız önerilir. Erkek bebek isteyenlerdenseniz birliktelik öncesi karbonatlı suyla vajinal duş yapmalısınız. Vajen ortamı belirli bir PH değerine sahiptir. Sirkeli su vajinada asidik bir PH düzeyi sağlarken, karbonatlı su alkali bir ortam meydana getirmektedir. Bu nedenle ilişkiye girmeden evvel vajinasını sirkeli suyla yıkayan kadınların kız; karbonatlı suyla yıkayan kadınların erkek bebek sahibi olma ihtimali güçlenir.

Misyoner Pozisyonu Tercih Edin

Misyoner pozisyonu olarak bilinen pozisyonda erkek kadının üzerindedir. Kız bebek sahibi olmak isteyenlerin bu pozisyonda ilişkiye girmesi tavsiye edilir.

Çin Takvimi Kullanın

Cinsiyet belirleme amacıyla kullanılan en eski yöntemlerden biri de Çin takvimidir. Anne adayının doğum yılı baz alınarak bebeğin kız mı erkek mi olduğu hakkında tahmin yürütülür. Önce hamile kadının yaşını Çin takvimine göre hesaplamak gerekir. Ardından hamileliğin meydana geldiği ay Çin takvimi üzerinde bulunur. Yaş ve tarih hangi kutucukta birbiriyle kesişiyorsa o kutucuğun sağına doğru 9 kutucuk sayılır. 9. kutucukta durulur ve orada ne yazdığına bakılır. Eğer ‘X’ varsa bebeğin erkek, ‘0’ yazılıysa bebeğin kız olduğu düşünülür. Belki kızınız olmasını çok istiyor, belki de oğlunuz olsun diye yıllardır bekliyorsunuz. Öyleyse cinsel ilişkiye gireceğiniz zamanı Çin takvimini de göz önüne alarak kararlaştırmayı ve Çin takvimini bir vesile olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Not: Yukarıda bildirdiğimiz yöntemlerin hepsi kız bebeğe gebe kalma olasılığını artırır ancak bunların kesinliği kanıtlanmamıştır. Yani bu uygulamaların bilimsel geçerliliği yoktur, %100 olumlu sonuç vereceği iddia edilemez. Şu var ki; bunları yapmak sizi kız bebeğe hazırlar, kız çocuk dünyaya getirme hayalinizin gerçekleşmesine yardım eder. Fakat ‘her şey olacağına varır’ sözünü de unutmamalıdır.

Cinsiyet Seçiminde Tüp Bebek Yapılması

Tüp bebek cinsiyet seçimi yöntemi kız veya erkek bebek sahibi olmak için başvurabilecekleri alternatif tıbbi bir çözümdür. Tüp bebek tedavisiyle kız veya erkek bebek sahibi olmaya çalışanların sayısı giderek artmış ve tüp bebek günümüzde cinsiyet seçimi için yaygın olarak kullanılan uygulamalar arasına girmiştir. Bu tedavide bebeğinin cinsiyetini belirlemek isteyenler önce tedavinin genel aşamalarını tamamlar. Hazırlık sürecinin ardından cinsiyet tercihinde NGS, aCGH, FISH genetik testlerinden yararlanılır. En son teknoloji ürünü olan bu testler tüp bebek ile cinsiyet tayininde önemli rol oynamaktadır.

Yorum Yap