Kaş Beyazlamasına Çare, Bitkisel Çözüm Tedaviler

Kaş Beyazlaması Neden Olur Nasıl Geçer Doğal Çözüm

0

Kaş Beyazlaması Neden Olur Nasıl Geçer Doğal Çözüm

Kaş beyazlaması genetik, yaşlanma, vitiligo hastalığı, hormon bozukluğu, üzüntü vb pek çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız Cildiye doktoruna gitmelisiniz. Doktorunuz sizden troid, kan sayımı testi vb testler isteyecek, bu durumun nedenini tespit edip gerekli tedaviyi uygulayacaktır.

Kaş Beyazlaması Nedenleri Nelerdir?

Genetik

Genetik kaşlarda beyazlamanın en sık karşılaşılan nedenidir. Ailenizde böyle bir sorun varsa, sizin de kurban olma şansınız yüksektir.

Üzüntü, Stres

Ağacı kurt insanı dert yer. Üzüntü ve stresin neden olmayacağı hastalık, problem yoktur. Bu sorunlardan biri de erken yaşlarda kaş beyazlamasıdır. Üzüntüyü gidermek için Psikiyatri doktorunun verdiği ilaçları düzenli kullanmalı. Her gün yürüyüş yapmalı. Sizi üzen kişilerden uzak durmalısınız.

Yaşlanma

Yaşlanma, kaşlarda beyaz kılların oluşmasına neden olan doğal bir süreçtir. Yaşlandıkça kıl köklerine ulaşan besinlerin hacmi azalır, kılların yetersiz beslenmesi kıllarda beyazlamaya neden olur.

Bağışıklık Sistemi Hastalıkları

Vitiligo, albinizm, pernisiyöz anemi vb. bibi belirli bağışıklık sistemi hastalıklarından muzdarip olanlar da erken yaşta kaşlarda beyazlaşma sorunu yaşayabilir.

Hormonal Faktörler

Hormonal faktörler de kaşlarda beyazlamaya neden olabilir. Bu durum sağlıksız bir yaşam tarzından hatta belirli ilaçların kullanımından yan etki olarak kaynaklanabilir.

Sağlıksız Beslenme

Kötü, sağlıksız bir beslenme, kaş kıllarınızı gri veya beyaza çevirebilir. Marketlerde satıla abur cuburlar, fast food mağazalarında satılan yiyecekleri vb gibi gıdaların sık tüketilmesi kaşlarda beyazlamayı tetikleyebilir.

Kaşlarda Beyazlaşmaya Ne İyi Gelir?

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kaş Beyazlamasına Doğal Çözüm

Kaş beyazlamasını tedavi için Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen bitkisel kürü kullanabilirsiniz. Kürün içindeki malzemeler aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu küre düzenli olarak devam etmelidir.

Kaş beyazlamasını önlemek için kür tarifi

Malzemeler:

  • Vazelin
  • Badem yağı
  • Lanolin
  • Ceviz içi
  • Fındık içi

Hazırlanması ve uygulanması:

Bir çorba kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı lanolin, üç adet ceviz içi ve üç adet fındığı küçük bir tencereye koyun ve kısık ateşte eritin. Eridikten sonra süzerek bir cam şişeye koyun ve donmasını bekleyin. Krem haline gelecek olan bu karışımdan kulak çubuğu yardımıyla alarak gözlere kaçırmadan kaşların üzerine sürün. Kaş beyazlamasını önlemek için olan bu kürü gün aşırı kullanın

Hint Yağı / Zeytinyağı

Kaşlarınıza her gün hint yağı veya zeytinyağı sürün. Buna günde 2 kez devam etmekkaşlarda erken beyazlamayı önlemekle kalmaz, aynı zamanda kaşlarınızı besler ve gürleştirir.

B12 Vitamini Alın

B12 vitamini eksikliği de kaşlarda beyazlaşmayı tetikleyebilir. Günlük diyetinize B12 vitamini açısından zengin yiyecekler dahil etmeye çalışın. Bu durum vücudunuzdaki vitamin eksikliğini azaltacak ve kaşların erken grileşmesini önleyecektir.

Sağlıklı Beslenin

Beslenmenize dikkat edin, bol sebze ve meyve yemeğe devam edin. Yeterli beslenme kaşların grileşmesini önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zamansız yaşlanmayı da durdurur.

Yorum Yap