Karışmış Saç Nasıl Açılır Saçlarım Tiftik Tiftik Ne Yapmalıyım Keçeleşmiş Saç Bakımı

Keçeleşmiş, Dolaşık, Düğümlenmiş Saç Evdeki Doğal Yollarla Nasıl Açılır?

0

Keçeleşmiş, Dolaşık, Düğümlenmiş Saç Evdeki Doğal Yollarla Nasıl Açılır?

Saçların birbirinin içine girip dolaşıp sertleşmesine saç keçeleşmesi, saç dolanması denir. Genellikle incelmiş, zayıflamış, hasar görmüş, yanmış saçlarda bu durum ile sık karşılaşılır. Saçlarınız bu şekilde düğümlendiyse, saçlarım keçe gibi oldu diyorsanız işte evde yapabileceğiniz şeyler;

Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Saçlarınızdaki karışıklıkları açmak, keçeleşmeyi gidermek için hindistancevizi yağından yararlanabilirsiniz. Aktardan veya kozmetikçiden yahut internet üzerinden katı halde satılan Hindistan cevizi yağını satın alın. Bu mükemmel doğal yağ ile saçlarınızı kırmadan açabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sorunlu bölgeye biraz ılık hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün ve geniş dişli tarak ile saçlarınızı tarayın. Bu basit ama etkili yöntem, herhangi bir acı olmadan saçlardaki düğümlerden, keçeleşmeden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bebek Yağı Kullanın

Saçlarınızdan düğümlerden, keçeleşmeden, karışıklıktan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir başka yöntem bebek yağıdır. Keçeleşmiş saçlarınıza bebek yağı sürün. Saçınızda birkaç saat kalsın. Daha sonra saçlarınızı geniş dişli tarak ile tarayın.

Karbonat Ve Saç Kremi Kullanın

Karbonat, saçınızdaki karışıklıkları gideren, saçlarınızdaki karışıklığa neden olan sorunları iyileştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Saçlara karbonat uygulanmasında karbonat saçınızda birikir ve saçınızın pürüzsüz bir şekilde uzaması için bariyerler oluşturur. Saçlardaki düğümlerden, keçeleşmeden kurtulmak için, bir çorba kaşığı karbonat ile üç çorba kaşığı saç kremini karıştırın ve saçınıza, özellikle düğümlü alanlarda eşit olarak uygulayın. Saçlarınızı yıkayın şampuanlayın yıkayın ve geniş dişli tarak ile tarayın.

Mayonez

Saçla ilgili bu yaygın sorundan kurtulmanızı sağlayabilecek bir başka hayat kurtarıcı ev ilacı mayonezdir. Dolaşmış, keçeleşmiş saçlarınıza biraz mayonez sürün. Yarım saat saçınızda kalsın. Daha sonra geniş dişli saç tarağı ile saçları tarayın.

Limon Suyu

Saçla ilgili her türlü sorunla başa çıkmak için gerçek bir favori olan limon suyu, düğümlenmiş, keçeleşmiş saçlara doğal çözüm olabilir. 2 bardak suya 1 tatlı kaşığı limon suyu karışımı sürün.. Bu ev yapımı karışımla başınızı durulayın ve bundan sonra saçınızı saç kremi içeren bir şampuanla yıkayın.  Saçlarınızı tarak ile tarayın.

Elma Sirkesi

Saçlardaki keçelenmeyi, dolaşıklığı açmak için elma sirkesi kullanılabilir. Bu saç bakım maddesi doğal bir saç kremi gibi davranır ve saçtaki düğümlemeleri açar, keçelenmeyi giderir. Sadece bir tatlı kaşığı elma sirkesini 2 su bardağı suyla karıştırın ve elde edilen karışımla başınızı yıkayın. Kafanızı ılık suyla durulayın.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi, saçlardaki düğümleri kırmadan, saçlardaki keçeleşmeyi gideren mükemmel çözümdür. Fıstık ezmesi saçları yumuşatır kolayca açılmasını sağlar. Parmaklarınıza biraz fıstık ezmesi alın ve saçınıza uygulayın. Birkaç saat saçınızda kalsın. Saçlarınızı suyla şampuanla yıkayın. Kuruduktan sonra, saçlarınızı taramak için geniş dişli tarak kullanabilirsiniz

Avokado

Bu egzotik meyve, saçınızın düğümlerden ve keçeleşmeden kurtulmasına etkili bir şekilde yardımcı olabilecek denenmiş ve test edilmiş bir saç bakım bileşenidir. Avokado saçlarınız için doğal bir saç kremi görevi görür ve saçınızı pürüzsüzleştirir ve kolay açılır hale getirir. Avokadonun çekirdeğini çıkarıp, blenderdan geçirin ve başınızın her tarafına yayın. 15 dakika beklettikten sonra, başınızı ılık suyla yıkayın.