Jilet Tüyleri Kalınlaştırır mı Çoğaltır mı Jiletten Sonra Ağdaya Geçiş

 Jiletle Alınan Tüyler Nasıl İncelir Yumuşatılır Uzman Önerileri Kullanıcı Yorumları

0

Jiletle Alınan Tüyler Nasıl İncelir Yumuşatılır Uzman Önerileri Kullanıcı Yorumları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en kolay yöntemlerden biri de jilet kullanmaktır. Jilet, geçici bir süreliğine de olsa cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Jiletle alınan vücut kılları bir süre sonra kalınlaşır ve sertleşir, çoğalır. Böyle bir durumda kalınlaşan vücut kılları nasıl inceltilir, yumuşatılır? İşte kullanıcı ve uzman yorumları

Jiletle Alınan Vücut Tüylerini Yumuşatmak İçin Ne Yapmalıdır?

  • Tüylerinizi alırken sabun, nemlendirici krem, tıraş jeli veya başka özel jeller kullanabilirsiniz. Ayrıca bölgeyi suyla ıslatmalısınız. Böylelikle tüyleriniz yumuşar ve daha iyi alırsınız.
  • Vücut kıllarına nemlendirici sürün. Nemlendirici kılları yumuşatır. Kullandığınız nemlendirici koku ve alkol içermemelidir. Nemlendirici kullanmak batıkları önler ve kıllarla birlikte cildi de yumuşatır.
  • Tüylerin üzerine saç kremi sürün. 10 dk bekletip yıkayın.  Bu yöntem de kılların yumuşamasına yardımcı olacaktır.

Jiletle Alınan Vücut Tüylerini İnceltme İçin Neler Yapmalıdır?

  • Jiletle alınan tüyleri inceltmek için ağda kullanımına geçilebilir. Ağda yapmak tüylerin zamanla daha az ve ince çıkmasını sağlar.
  • Jiletle alınan tüyleri inceltmek için bir diğer yöntem de sakızdır. Bildiğimiz şekersiz ciklet de jiletle alınan tüyleri azaltır ve inceltir. Bu konuda ktraşullanıcı deneyimlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Jiletle Kalınlaşmış Tüyleri Yumuşatma, İnceltme İçin Kişilerin Yorumları

Tüylerinizi inceltmek istiyorsanız Emla krem kullanın. Jiletten uzak durun yoksa tüyleriniz yine kalınlaşır. Ben Emla krem sürüp ağda yapıyordum, 3-4 ağdadan sonra tüylerim incelip seyrekleşti. Artık epilatör kullanıyorum. Resmen kendime geldim, mecbur kalmadıkça jilet kullanmamaya özen gösteriyorum.

Saç kremi tüylerin yumuşamasını sağlıyor. Fakat sürdükten sonra uzun bir süre bekletmeniz gerekir. O yüzden akşam sürmenizi öneririm fakat gün içinde de yumuşatıcı krem uygulayabilirsiniz.

Eğer tüylerinizi jiletle alırsanız, daha sert çıkmaya başlarlar. Önce sıcak bir duş alıp kıl köklerinizi yumuşatın, böylece tüy alma işlemini daha kolay uygularsınız.

Merhaba kızlar, belki inanmayacaksınız fakat ilk ağdanın ardından tüylerim inceldi. Jilet kullanıyorsanız yol yakınken dönün ve ağda kullanmanın rahatlığını yaşayın. Başlangıçta zorlansanız bile yaptıkça alışırsınız. Önce ağda bantlarını 2 santimlik kesin, küçük parçalar halinde yapıştırıp hızlı bir şekilde çekin. Bu şekilde yapmaya devam ederseniz bir süre sonra tüyleriniz incelir ve canınız fazla yanmadan uygulamaya başlarsınız. Emla krem işe yarıyor. Acıyı tamamen yok etmese de büyük ölçüde hafifletiyor. Genital bölgeye ağda yapacaksanız Emla kremden iki tüp kullanmak yeterli gelecektir. Ağdadan sonra bölgeyi streç filmle kapatın ve sıkı bir iç çamaşırı giyin. Kremi 2-3 saat beklettikten sonra kuru bir bezle silin. Sonra ağda yapabilirsiniz.

Koltuk altı ve genital bölgedeki tüyleri sakızla alabilirsiniz. Ablam 10 yıldan fazla bir zamandır böyle yapıyor. Koltuk altları sanki lazer epilasyon yaptırmış gibi oldu. Genital bölgesinde de tek tük kalmış. Diyeceğim o ki bu, tüylerden kurtulmak için garanti bir yol. Yavaş olsa da masrafsız, acısız, zahmetsiz ve %100 etkili. Ben 4 seneden beri genital bölgemdeki tüyleri sakızla alıyorum. Şu an tüylerim ince ve yok denecek kadar az. Vaktimi alıyor fakat buna değer. 5-6 yıl daha dişimi sıkarsam tüylere ömrümün sonuna kadar elveda diyebilirim. Normal şekersiz sakızı çiğniyorsunuz, işaret parmağınıza yapıştırıyorsunuz ve onunla tüylerinizi ikişer üçer çekerek alıyorsunuz. Kökünden alacağınız için tam pürüzsüzlük sağlayacaktır. Eldivenle almaya benzetebiliriz. Sir ağdanın ulaşamadığı tüyleri bile alıyor. Ben 2 saatte bitiriyorum. Her ay düzenli olarak uyguluyorum. Hepinize öneriyorum, gayet pratik ve her bütçeye uygun bir yöntem. Üstelik mahrem yerinizi başkasına göstermeniz de gerekmiyor.