Impetex Krem Nedir Kortizonlu mudur Yan Etkileri Ne

İmpetex Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı Nedir

0

İmpetex Krem Nedir?

İmpetex krem alerjik ve iltihabi deri rahatsızlıklarının tedavisinde başvurulan bir ilaçtır. İmpetex kremin diğer kullanım alanları arasında şunlar vardır:

Cilt kalınlaşması, kızarıklık, deri yüzeyinde su toplanması, tabaka oluşumu, mantar enfeksiyonları, akıntılı egzama, kaşıntı, çeşitli egzama tipleri, kıl kökü iltihabı.

Bu ilaç cildin dış kısmına sürülerek kullanıma uygundur.

Mayalarla, mantar enfeksiyonlarıyla ve bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele eder. Kortizonlu bir krem olup egzama tedavisinde genellikle istenilen sonucu verir. Fakat bu kremin sivilceler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

İmpetex Krem Fiyatı Nedir?

Bu kremin fiyatı 13.56 TL’dir.

İmpetex Krem Ne İşe Yarar?

  • Egzama tedavisine yardımcı olur.
  • Deride kalınlaşma, kızarıklık, su toplanması ve tabaka oluşumu gibi sorunları iyileştirir.
  • Mikropların ölmesini sağlar ve iltihabı yok eder.
  • Alerjik cilt hastalıklarının tedavisini gerçekleştirir.
  • Ciltte sızı, yanma ve kaşıntı gibi semptomları giderir.
  • Küf, mantar, maya ve bakterilerin artmasını önler.
  • Mantarlardan ve bakterilerden kaynaklanan enfeksiyonlara iyi gelir.

Vücudun kimyasal maddeler nedeniyle gösterdiği alerjik tepkileri kontrol altına alır. Damarları büzerek onarıcı ve iyileştirici etki gösterir. Ciltte meydana gelen iltihap, tahriş, şişlik, kaşıntı ve buna benzer cilt problemlerini çözüme kavuşturur. Öte yandan bakteri, maya, küf ve mantarları ortadan kaldırır, çoğalmalarını engeller.

Pek çok cilt rahatsızlığına birebirdir. Ağır iltihap, mantar enfeksiyonları, egzama, böcek ısırmaları, ciltte yanma, kızarıklık, kaşıntı, ağrı-sızı başta olmak üzere çeşitli dermatolojik sorunlara şifalıdır. Tineaversicolor adlı mantar enfeksiyonunu tedavi eder. Eritrazma isimli bulaşıcı deri hastalığının iyileştirilmesinde rol oynar. Ciltteki lekeleri geçirir. Hafif pullanma, bulaşıcı unna hastalığı, tırnak mantarı, diskoid egzama, el mantarı ve vücut mantarı için kullanılan başarılı cilt ilaçlarından biridir.

Tüm bunlara ek olarak; güçlü ve uzun süreli kortikosteroid tedavisinin gerekli olduğu dermatit, kontakt egzama, atopik dermatit, dyshidrosis, lupuseritematozus, böcek ısırığı, granülomannüler, liken atrofik ve skleroz, liken, sedef hastalığı ve plak sedef hastalığı, staz dermatiti, likenifikasyon, seboreik dermatit, prurigo ve benzeri cilt hastalıklarının tedavisinde etkindir.

İmpetex Krem Nasıl Kullanılır?

İmpetex krem daima hekim talimatlarına uygun olarak kullanılmalıdır. Şüphe ettiğiniz bir durum varsa bunu eczacınıza veya hekiminize sorunuz. Hekiminiz İmpetex krem tedaviniz için başka bir tavsiyede bulunmadıysa her gün 2 defa, tedaviye başladığınız dönemde günde 3 defa uygulayınız. Kremi ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürünüz. İyileşme belirtileri gözlemlendikten sonra kullanım sıklığını azaltarak günde 1 kez olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Kremin kullanım süresi 3 haftayı aşmamalıdır. Bu kural hem bebek ve çocukların hem de yetişkinlerin tedavisi için geçerlidir.

İmpetex Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi İmpetex krem de yan etkilere neden olabilir. İmpetex krem kullanımı sırasında ender olarak kaşıntı, yanma, kızarıklık, ya da kabartı gibi deri rahatsızlıkları meydana gelebilir.

Kortikosteroid içeren haricen kullanılan perperatların geniş bir alana (yaklaşık % 10 ve daha fazlasına) uygulanması veya uzun süreli kullanımı (4 haftayı aşan) sonucunda bazı belirtiler meydana gelebilir. Örneğin derinin incelmesi (atrofi), kılcal damarların genişlemesi, deride şerit oluşumu, deride sivilcemsi değişiklikler, ve kortikosteroid absorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler.

Diğer kortikosteroidlerin de haricen kullanımında nadir olarak meydana gelen yan etkiler: saç kökü iltihabı, aşırı kıl uzaması, ağız civarında ekzema, deride renk değişikliği, herhangi bir içeriğe karşı allerjik deri reaksiyonları. Annelerin gebelikte ve emzirme periyodunda geni şvücut yüzeylerine ya da uzun bir süre kullanımda bebeklerinde yan etki görülebilir. Örneğin gebeliğin son haftalarında İmpetex krem uygulandığında, bebekte böbrek üstü bezinde gerileme görülebilir.