İbrahim Saraçoğlu’ndan Doğal Kırışıklık Kremi Ve Göz Altı Kremi Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Altı Göz Çevresi Kırışıkları İçin Bitkisel Çözümler

0

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Altı, Çevresi Yüz Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Maske Tarifleri

Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu’nu duymayanımız yoktur. Ünlü bitki uzmanlarından biri olan Saraçoğlu, hangi bitkinin ne işe yaradığı ve nasıl kullanılacağı ile ilgili çok önemli bilgiler paylaşmaktadır. İşte bugün, Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen kırışıklık giderici kremlerin tarifini vereceğiz. Evinizdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu doğal kremler sayesinde cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulacaksınız. Zahide ile Yetiş Hayata programında kendisini sıkça gördüğümüz Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu, yüzdeki ve göz altlarındaki kırışıklıkları gideren etkili maske tarifleri paylaşmıştır.

Bugünkü makalemizde İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği 3 ayrı yöntemden söz edeceğiz. İlk olarak avokado ve nar çekirdeğiyle göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir? bunu göreceğiz. Daha sonra yüzdeki kırışıklıklara iyi gelen salatalık sütü maskesinden ve dudak çevresindeki kırışıklıklarını gideren elma-kayısı maskesinden bahsedeceğiz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Çevresi Kırışıklığı İçin Avokado Maskesi

Göz altlarında meydana gelen kırışıklıklar güzelliğimize gölge düşürür. Fakat elimizin altındaki birkaç malzemeyle bu kırışıklıklara son verecek doğal bir maske hazırlayabiliriz. Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bu maskenin yapımı için olgun bir avokadoya ve bir miktar nar çekirdeği yağına ihtiyacımız vardır. Göz çevresine uygulanan bu maske, göz altlarındaki kırışıklıklara iyi bir çözümdür. Kozmetik ürünlerine boş yere para vermektense evinizde bu kremi hazırlayarak hem bütçenizi koruyabilir hem de kırışıklıkların üstesinden gelebilirsiniz. Bu maskenin faydası, içerdiği kadınlık hormonundan kaynaklanmaktadır. Hurma çekirdeği ve nar çekirdeğinin özünde kadınlık hormonu yani östrojen vardır. Bunların haricinde hiçbir bitki özü kadınlık hormonu barındırmaz. Kadınlık hormonu, ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde kilit rol oynar. İşte bu sebeple nar çekirdeği yağının etkisi çok güçlüdür.

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı nar çekirdeği yağı
  • 2 çay kaşığı avokado (olgunlaşmış avokado olması gerekmektedir.)

Nar Çekirdeği – Avokado Kreminin Hazırlanışı:

Olgun bir avokadoyu güzelce ezelim. (Bursa şeftalisini bilirsiniz. İşte o kıvamda olgunlaşmış bir avokadodan bahsediyoruz.) Sonra iki çay kaşığı avokadoya nar çekirdeği yağından iki çay kaşığı kadar ekleyelim. İyice karıştırarak püre kıvamına getirelim.

Elde ettiğimiz bu karışımdan nohut büyüklüğünde alıp göz çevremize ve gözlerimizin altına yavaşça sürelim. Bunu her-sabah akşam yapmaya devam edelim. Her uygulama öncesinde yüzümüzü iyice yıkayarak varsa makyaj kalıntılarından tamamen arındıralım. Hiç aksatmadan yaparsak kırışıklıkları yok edecektir. Geceleri sürdükten sonra yıkamayalım ve ertesi güne kadar cildimizde beklesin. Bu şekilde kullanmayı sürdürelim ve kırışıklıklara elveda diyelim!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Yüz Kırışıklığı İçin Salatalık Kürü Maskesi

Bu maske için salatalık sütü kullanacağız. Kırışıklıklara fayda edebilmesi için hormonsuz doğal salatalıkla yapmalıyız. Onun dışında özel bir şeye gerek yoktur. Her bütçeye uygun ve oldukça pratiktir. Bir tane doğal salatalığı baş tarafından ortalama 3-4 cm kadar içeriden keselim. Kestiğimiz kısımları birbirine sürtelim. Çok geçmeden beyaz bir sütün çıkmaya başladığını göreceğiz. Bu salatalık sütünü cildimizde kırışıklıkların olduğu bölgelere sürelim. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu maskeyi gönül rahatlığıyla istediğimiz kadar uygulayabiliriz. Aynı zamanda bu salatalık toniğinin sivilcelere de çok faydası vardır. Fakat dediğimiz gibi kullanılan salatalık doğal olmalıdır ki maske iyi etki edebilsin.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Dudak Üstü Dudak Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske

1 adet kayısı ile yarım elmayı rendeleyip tencereye alalım. İçerisine azar azar su ekleyerek 5 dakika kaynatalım. Ancak fazla cıvık olmamasına dikkat edelim. 5 dakika sonra ocaktan indirelim ve beklemeye bırakalım. Soğuduğu zaman yüzümüze uygulayıp yarım saat bekletelim ve yıkayalım.

Güzellik Uzmanından Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi Tıklayınız
Alın Kaz Ayağı Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Güzellik Uzmanı Tarifleri Tıklayınız
Şems Aslan’dan 3 Farklı Kırışıklık Maskesi Tarifi Tıklayınız