Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı Kilo Aldırır mı

Hindistan Cevizi Yağı Kalorisi 1 Tatlı ve 1 Yemek Kaşığı Kalorisi

0

Hindistan Cevizi Yağı Kalorisi 1 Tatlı ve 1 Yemek Kaşığı Kalorisi

Hindistan cevizi tropikal bölgelerde yetişen, yaşam ağacı olarak adlandırılan harika bir meyvedir. Hindistan cevizinin soğuk preslenmesiyle elde edilen yağa Hindistan cevizi yağı denir. Hindistan cevizi yağı binbir derde devadır. En güzel faydalarından biri de metabolizmayı hızlandırıp zayıflamaya yardımcı olmasıdır.

Hindistan Cevizi Yağında Kaç Kalori Vardır?

Bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağında 40 kalori ve bir çorba kaşığı hindistancevizi yağında ise 120 kalori vardır. Hindistan cevizi yağı az miktarda mesela günde 1 tatlı kaşığı geçmeyecek şekilde tüketildiğinde kilo aldırmaz hatta kilo vermeye yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağının Zayıflamaya Faydaları Nelerdir

Kilo vermek için Hindistan cevizi yağı kullanımı oldukça etkilidir. Doktorların da tavsiye ettiği bu doğal yağ, alınan kalorilerden hızlı bir şekilde kurtulmaya destek olur. Vücudun yağ depolamasını engelleyen Hindistan cevizi yağı vitamin ve mineral bakımından iyi bir kaynaktır. Bunun için zayıflamaya büyük katkısı mevcuttur.

Düzenli olarak kullanılırsa Hindistan cevizi ile zayıflama mümkündür. Tabii ki azar azar tüketilmeli, fazlasından uzak durmalıdır. Öte yandan bu uygulamayı dengeli bir beslenme programı ve egzersizle desteklemek şarttır.

Hindistan cevizi yağı güçlü içeriği sayesinde forma girmeye yardım eder.

Yemek yeme isteğinin kontrol altına alınmasında faydalıdır. Tok hissettirir. Doygunluğu artırarak çok yemeyi önler. Mide boşalmayınca kalori almaya ihtiyaç duymayız.

Diyette Hindistan cevizi yağı tüketimi bel bölgesindeki yağ oranını da dengeler. Bu husus bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Fakat bu ürün bol miktarda doymuş yağ ihtiva eder. O nedenle dikkatli kullanılmalı, aşırıya kaçılmamalıdır. Bir diyetisyenin yönlendirmelerine göre hareket etmek en doğrusudur.

Özetle Hindistan cevizi yağı zayıflama sürecini hızlandırır. Üstelik çabucak hazmedilir.

Metabolizmanın daha aktif çalışmasını ve daha kolay bir şekilde yağ yakmayı sağlar.

Hormonlardaki düzensizlikler de obeziteye sebep olabilir. Hindistan cevizi yağı stres seviyesini düşürerek, enerji vererek hormonal problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Sindirim faaliyetlerinin muntazam bir biçimde gerçekleşmesine vesile olan bu yağ, bölgesel zayıflama konusunda da tesirlidir. Vücutta biriken yağın atılmasında Hindistan cevizi yağının payı vardır. Kısaca bu yağ, hormonların salgılanmasında da görevlidir.

Şişkinlik ve ödem gibi sorunlara iyi gelir.

Diyet listelerinin olmazsa olmazı salatalara lezzet katar. Ayçiçek yağı veya zeytinyağına sağlıklı bir alternatiftir. Diğer yemeklere de Hindistan cevizi yağından ilâve edilebilir.

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Hindistan cevizinden elde edilen doğal yağ sindirim sistemini ve metabolizma hareketlerini düzene sokar. Aynı zamanda vücudun enerji düzeyini yükseltir.

Zayıflamak için Hindistan cevizi kullanacaksanız, 1 çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını bir bitki çayıyla karıştırarak erimesini sağlayıp tüketebilirsiniz. Bunu yemekten evvel uygulamalısınız.

Dilerseniz bu yağdan 1 tatlı kaşığı alıp 1 fincan sade filtre kahvenin içine koyabilirsiniz. Bu lezzetli içecek kendinizi bütün gün tok hissetmek ve iştahı frenlemek için birebirdir.

Yağ Yakan Zayıflatan Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı Nescafe gold
  • 1 su bardağı kaynamış su

Suyu kaynatın. neskafe Gold’u, kaynamış suyu ve hindistan cevizi yağını mikser ya da blender ile çekin. Ortalama 50 kalori içerir. Hindistan cevizi yağı vasıtasıyla metabolizmanız daha verimli çalışacak, vücudunuzdaki yağlar da erimeye başlayacaktır. Öyleyse şimdiden başarılar!

Yorum Yap