Eyenat Damla Nedir Kaç Gün Kullanılır

Eyenat Göz Damlası Nedir Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

0

Eyenat Göz Damlası Nedir?

Eyenat göz damlası, göz kuruluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Fiyatı:11,09 TL’dir.

Eyenat Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Hekiminizin bundan başka bir önerisi olmadı ise günde en fazla 6 kez, gözlerinize bir damla şeklinde uygulayınız. Bu miktar eyenat göz damlasının etkisinden tam olarak faydalanabilmeniz için yeterlidir. Tedavi süresi 1 ayı geçmemelidir. Hekiminiz damlayı ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Şişenin açılmasından itibaren en fazla 28 günde kullanılması lâzımdır.

Bu damla ile tedavi görürken daima hekiminizin talimatları doğrultusunda hareket etmeniz önem taşır. Tedaviye verdiğiniz cevaba göre eyenat göz damlası ile tedavi müddeti doktorunuz tarafından uzatılabilir.

Bir doz eyenat göz damlası kullanmayı unuttuğunuz takdirde ertesi günün sabahında tedavinize kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Unuttuğunuz dozların eşitlenmesi amacıyla iki kere uygulama yapmaktan kaçınmalısınız.

Eyenat göz damlasında bulunan etken veya yardımcı bir maddeye alerjiniz mevcutsa bu damlayı uygulamayınız.

Eyenat göz damlasını kullanmadan evvel -varsa- gözünüzdeki kontak lensi mutlaka çıkarmalısınız. Damlayı damlattıktan sonra lensinizi takmadan önce 15 dakika beklemeyi unutmayınız. Yumuşak kontakt lenslerin renklerinde bozukluk yapabilir.

Hamilelikte Eyenat Göz Damlası Kullanımı

Gebelikte bu ilacın sizin için uygun olup olmadığını hekiminiz veya doktorunuz bildirecektir. Eyenat göz damlası hamilelikte sadece kullanılması gerekliyse sıkı tıbbi takip şartıyla uygulanabilir. Tedaviniz sona ermeden hamile kaldığınız takdirde bunu eczacınıza yahut doktorunuza haber veriniz.

Emzirirken Eyenat Göz Damlası Kullanımı

Hekiminizin ya da eczacınızın direktiflerine göre hareket ediniz. Eyenat göz damlasının laktasyon döneminde nasıl bir etkisi olduğu tespit edilememiştir.

Eyenat Göz Damlasının Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, EYENAT’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  • Göz kapağı veya konjonktiva inflamasyonu
  • Kızarıklık, gözyaşı salgısında artış veya yüzeyel alerjik reaksiyonlar, keratit
  • Kaşıntı, yanma

Bunlar EYENAT’ın hafif yan etkileridir. Hafif yan etkiler seyrek görülür. Eğer  bu  kullanma  talimatında  bahsi  geçmeyen  herhangi  bir  yan  etki  ile  karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz