Eti Karam Gurme Bitter Çikolata Kaç Kalori

Karam Kaç Kalori Yapar Kilo Aldırır mı?

0

Karam Kaç Kalori Yapar Kilo Aldırır mı?

Eti Karam Gurme günümüzde en sevilen çikolatalar arasında yer alır. Hem lezzetlidir hem de kalorisi çok yüksek değildir. . 1 Adet (50gr) Eti Karam Gurme Bitter Çikolata 268 kaloridir

Eti Karam Gurme Bitter Çikolata Kaç Kaloridir?

Karam Gurme Bitter Çikolata, Eti markası tarafından üretilmektedir. Herkes bu lezzeti çok sevse de kilo yapıp yapmadığını düşünmekten kendini alamaz. 1 adet yani 50 gr Eti Karam Gurme Bitter Çikolatanın içerisinde 268 kalori bulunur. Bu ürün, orta kalorilidir ve devamlı tüketilirse kilo yapacağı bir gerçektir. O yüzden sık sık ve fazla miktarda yemekten kaçınmalı, canınız çektiği zaman günlük kalori gereksiniminizin dışına çıkmadan çok az tüketmeye özen göstermelisiniz. Zaten bu kural tüm yiyecekler için geçerlidir. Ne kadar zararsız görünürse görünsün, aşırı derecede tüketeceğimiz her şey bizim için ekstra kilo anlamına gelir. Hal böyle olunca hiçbir şeyi doyana kadar yememek ve her şeyi belirli bir ölçü dahilinde tüketmek en sağlıklı yoldur.

Eti Karam Gurme Bitter Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Çikolatanın mutlu ettiği söylenir. Aslında bu doğrudur ve çikolata, beyindeki serotonin miktarını artırır. Mutluluk hormonu diye tanımlanan serotonin, çikolata tüketildiğinde artış gösterir. Her çikolatada bu özellik mevcuttur ancak Bitter çikolatanın etkisi daha güçlüdür. Sinirlere iyi gelen bitter çikolata, zihinsel yorgunluğu giderir ve sakinleştirir. Günde bir parça bitter çikolata tüketmeye devam ederseniz stresle başa çıkmanız kolaylaşır.

Kakao, antioksidan bakımından zengindir. İşte kakao, bitter çikolatanın da temel malzemelerinden biridir. Toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında etkin rol oynayan bitter çikolata, düzenli olarak tüketilmelidir. Böylece kalp-damar hastalıklarına ve kansere yakalanma riski azalacaktır.

Bitter çikolata kan pıhtılaşmasına engel olur. Tıpkı aspirin gibi kan akışını uyaran bu yiyecek, kanın damarlarda daha kolay hareket etmesini sağlar.

Konuyla ilgili bilimsel araştırmalar sonucunda bitter çikolatanın damarları rahatlattığı ve beyne daha fazla kan gitmesine yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca bitter çikolata retina tabakasını koruyan maddeler de barındırmaktadır. Yani göz sağlığı için de faydalı bir besindir.

Bitter çikolata, bol miktarda flavonoid ihtiva eder. Ultraviyole ışınlarının cilde zarar vermesiniönleyen bitter çikolata, serbest radikallerle savaşır.

Bitter çikolatanın içerisinde Teobromin isimli bir molekül yer alır. Uzmanların ifadesine göre bu molekül öksürüğü tedavi eder, kronik öksürüğü ve boğaz kaşıntısını dindirir. Bu gibi faydaları olsa da fazlasının kilo aldıracağı unutulmamalı, kontrollü bir şekilde tüketilmelidir. Bitter çikolatadan az bir miktar yemeniz, öksürüğünüzün geçmesi için kâfidir.