ETİ Etimek Kaç Kalori Yapar Kilo Aldırır mı?

Etimek Kaç Kaloridir Etimek Diyeti İle 3 Günde 2 Kilo Zayıflayın

0

Etimek Kaç Kaloridir Etimek Diyeti İle 3 Günde 2 Kilo Zayıflayın

Etimek, ETİ firması tarafından ambalajlı olarak satılan kızarmış ekmektir.

Etimek, formda kalmak isteyenlerin tercihidir ve sofralardaki yerini her daim korumaktadır. On parmağında on marifet olan hamarat kadınlar Etimek ile tatlıların, tuzluların lezzet çıtasını yükseltirler. Durun daha bitmedi! Kahvaltı masasında Etimek varsa, üzerine yağ ve bal sürmeden asla olmaz. Akşam yemeğine sıcacık bir çorbayla başlangıç yaparken Etimek bize eşlik ederse iştahımız iyice açılır. Kısaca Etimek, lezzetin ta kendisidir.

Öğününüzde Etimek yiyorsanız ilaveten ekmek yemenize gerek yoktur. Çünkü içerisinde zaten yeterince karbonhidrat barındırmaktadır. Ana öğünleriniz ve ara öğünleriniz için Etimek tercih edebilirsiniz. Böylece bir dilim ekmek yemektense, iki dilim Etimek yiyebilirsiniz. Bu sayede maximum 14 gün içerisinde kendinizdeki değişimi fark edecek, zayıflamaya başladığınızı göreceksiniz.

Etimek Kaç Kaloridir?

Klasik Etimek, 1 orta boy diliminde 36 kalori bulundurur. Halbuki beyaz ekmeğin en küçük diliminde bile takriben 65 kalori vardır. Yani az kalorisiyle Etimek, beyaz ekmeğe sağlıklı bir alternatiftir.

1 dilim etimek form light ortalama 35 kalorili bir üründür. Klasik ve light çeşidinin kalorileri neredeyse aynıdır. Kısaca 1 dilim Etimek düşük kalorilidir. Hemen olmasa bile Etimek, yavaş yavaş kilo vermenize destek olacaktır.

Tuzsuz Etimek’in bir diliminde bulunan kalori miktarı ise yok denecek kadardır. Hatta kepekli ekmek bile ondan daha fazla kalori içermektedir. Bir dilim kepekli ekmeğin kalorisi 54 iken tuzsuz Etimek’te bu oran çok daha düşüktür. Diyet programınızda Etimek yer alacaksa, tuzsuz Etimek ideal bir seçim olacaktır. Ancak ambalajında light veya tuzsuz ibaresinin bulunup bulunmadığını kontrol ederek satın almalısınız. Bir dilim tuzsuz Etimek’in kalori değeri 35 kcal’dir. Tuzsuz Etimek kaç kalori eder? sorusunun cevabı da böylece diyet yapanların içini rahatlatmaktadır. Ayrıca tuzsuz Etimek sağlığımıza faydalıdır ve ödem oluşumunu engellemektedir.

Etimek Diyeti İle 3 Günde 2 Kilo Zayıflayın

3 gün boyunca sadece Etimek yiyerek 2 KG zayıflayabilirsiniz. Ancak diyetisyenlerin tavsiyesine göre Etimek diyetini yalnızca bir defa uygulamalısınız.

Amacımız: 3 gün içerisinde 1.5-2 kilo verebilmektir.

Bir günde alacağımız kalori miktarı: 900 kaloridir.

Bu diyet tek besine dayanan mono diyet olduğu için 3 gün sonra bırakmalı ve eski beslenme düzeninize geri dönmelisiniz.

Her gün 10-12 dilim Etimek tüketilir. ekmeklerin üzerine tek bıçak hareketi ile ne kadar sürülebiliyorsa o kadar (azıcık) tereyağı sürülebilir. Buna 3 gün devam edilir. Gün içine yayabilirsiniz fakat diyet listesine riayet etmeniz önerilir. Günlük 10-12 adedi geçmemek koşuluyla ara öğün olarak da tüketebilirsiniz.

Etimek diyetinde tek tip beslenilmektedir ve bu yüzden fazla uygulandığı takdirde sağlığınız riske girer. Bir defa yaptıktan sonra ikinci kez uygulamanız tavsiye edilmez. Şekersiz olmak şartıyla dilediğiniz kadar çay ve kahve içmekte serbestsiniz.

Günlük menü

3 gün boyunca;

Sabah: 2-3 dilim etimek.

Öğle: 3-4 dilim etimek.

Akşam: 3-4 dilim etimek.