Eczanede Satılan En Etkili Bit Şampuanı Hangisi Fiyatı Ne

Bit Şampuanı ve Paranit Nasıl Kullanılır Püf Noktaları Nedir

0

Bit Şampuanı Ne İşe Yarar?

Bit şampuanı bitten kurtulmanın en etkili yöntemlerindendir. Bit şampuanın ardından saçlar yıkanır, ardından bit tarağı ile taranır. Eczanelerde çeşitli markalarda bit şampuanı mevcuttur. Hatta sağlık ocağına gidip bit şampuanı yazdırıp ücretsiz de alınabilir.

Bit Şampuanını Nasıl Kullanmalıdır?

Saçlarınızı suyla yıkayın. Şampuandan tüm saçınıza yetecek kadar alıpıslak saçlarınıza uygulayın. Saçınıza ve saç derinize masaj yaparak güzelce yedirin. Ancak dikkatli olun, şampuan gözlerinize kaçmasın. Bu işlemin ardından şampuanı saçınızda 3 dakika bekletin. Şampuanı sürdükten 20 dakika sonra saçlarınızı bit tarağıyla perçem perçem tarayıp saçlarınızı kendi kendine kurumaya bırakın. (Kurutma makinesi kullanılmamalıdır.) Saçlarınızda ve saç derinizde bit-bit sirkesi olup olmadığını 1 hafta boyunca düzenli olarak kontrol edin. Eğer bitlere ya da bit sirkelerine rastlarsanız yeniden bu tedaviyi uygulayın.

En Çok Satan Anti Bit Şampuanlar Nelerdir?

Paranit Bit İlacı

Paranit markasına ait farklı bit ilaçları mevcuttur. Değişik yaş grupları için ayrı formlarda satılmaktadır. Paranit Sensitive Losyon ve Paranit Sprey 6. aydan sonra kullanılabilir. Ancak Paranit Şampuan 2 yaşın altında kullanılmaz. Paranit ürünleri eczanede bulunabilir ya da internetten sipariş edilebilir. Paranit bit ilacı tamamen doğaldır. Ancak bazen göz çevresinde tahriş ve kaşıntıya, saç derisinde meydana gelen pul pul dökülmelere, temas iritasyonuna yol açabilir. Öte yandan ensede, kulaklarda ve saç derisinde kızarıklığa da neden olabilir. Ne var ki paranitin yan etkileri sıklıkla karşılaşılan yan etkiler değildir. Hamilelik döneminde Paranit kullanımı için doktorunuza veya eczacınıza danışmanız gerekir. Emzirirken Paranit kullanabilmek için de bunu yapmalısınız. Paranit 100 ml fiyatı 28,50 TL’dir.

Paranit nasıl kullanılır?

Saç tarama dahil 15 dakikalık Paranit Sprey uygulaması saç bitlerine karşı etkili bir çözüm olacaktır. Çocuğunuzun saçına bit tedavisi uyguladıktan 1 hafta sonra yeniden kontrol edin. Canlı bit görürseniz tedaviyi tekrarlayın.

Paranit Şampuan ile 10’ar dakika 2 uygulama yapmanız önerilir. Saçlar iyice taranmalı, böylelikle saçlarda hiç bit ve sirke kalmadığından emin olunmalıdır.

Paranit Sensitive Losyon ile bit tedavisi için, ürünün saçlarda bir gece bekletilmesi gerekir. Her Paranit tedavisinde yeteri kadar ürün kullanılmalıdır. Tedaviden istenilen sonucun alınabilmesi buna bağlıdır.

Antibit

Antibit, bitlerden kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği şampuanlardan biridir. 7,16 TL gibi cüzi bir miktar ödeyerek satın alacağınız Antibit, saçlardaki bitleri yok etmek konusunda size yardımcı olacaktır. Şampuan, ıslatılmış saçlara uygulanır. 3 dakika saç diplerine masaj yapılıp saçlar bol su ile durulanır. Bu işlemler aynen tekrar edilir. Saçı bit ve sirkelerden temizleyecektir. Fakat işinizi garantiye almak istiyorsanız 2 gün sonra bu uygulamayı tekrar yapmanız önerilir. Saçınızda ölü sirkelerin kalma ihtimali vardır, bundan dolayı tedaviden sonraki günlerde saçlarınızı kutudaki ince tarakla taramalısınız. Kasıklarda meydana gelen bit enfestasyonları da tıpkı baş enfestasyonları gibi tedavi edilir. İlaç kasık bölgesinin her yerine, bacak aralarına ve anüs etrafına uygulanmalıdır.

Bitex Bit Spreyi

Bitex bit ilacı 22 TL’den satılmaktadır. Bitex sprey kullanılırken saç diplerinden uç kısımlarına doğru sıkılır. Masaj yapılarak eşit şekilde dağılması ve saç derisine tamamen nüfuz etmesi sağlanır. Sprey, yüz bölgesine ve gözlere değdirilmemelidir. Yarım saat bekletilir ve saçlar kutudan çıkan bit tarağıyla taranır. Saç kurutma makinesi kullanılmaz. Saçlar kendi haline bırakılır, yaklaşık 6 saat içinde tamamen kuruyacaktır. Süre dolunca saçlar normal şampuanla yıkanır ve iyice durulanır. Bu tedavi 7 gün sonra bir daha uygulanır.

Bit Nasıl Temizlenir? İbrahim Saraçoğlu Feridun Kunak Bit Tedavisi Tıklayınız

Elma Sirkesi Biti Öldürür mü Yok Eder mi? Bit İçin Elma Sirkesi Tıklayınız

Kolonya Traş Köpüğü Gazyağı Saç Boyası Üzüm Sirkesi Bit Öldürür mü? Tıklayınız

Saçta Sirke Nasıl Geçer Bit Ve Sirke İçin Kesin Çözüm Kurtulma Yolları Tıklayınız

Yorum Yap