Düşük Yapmak İstiyorum Düşük Yapan Yiyecekler Bitkiler Nelerdir

Kürtajsız Gebelik Sonlandırma İçin Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Tarifler

0

İstenmeyen Gebelik İçin Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Tarifler

Kürtaj rahimdeki bebeğin kazınarak alınması işlemine denir. Ülkemizde 10 haftalık olana kadar kürtaj serbest, 10 haftadan sonra ise yasaktır. Kürtaj maliyet olarak da çok pahalı bir işlemdir. Ancak çocuk düşürmek için kürtaj olmak şart değildir. Evde uygulanan doğal yöntemler de bebeği düşürmeye yardımcı olabilir.

Sual: Kürtaj yaptırmak istiyorum, dinimizde kürtaj olmak caiz mi?

CEVAP

Türkiye Gazetesi yazarlarından İlahiyatçı Osman Ünlü hoca’nın cevabı: (Yüz yirmi günden önce, dînini öğretememek, terbiye edememek niyyeti ile müdâhale câizdir.) Siz de bu niyette olmalısınız, başka sebepleri karıştırmamalısınız.

Evde Düşük Yapma Yöntemleri

Tarçın Çayı

5 tane çubuk tarçını 2 su bardağı suya atıp su koyu kahverengi bir hal alıncaya dek kaynatın. Hazırladığınız çayı sıcak sıcak tüketin ve bunu her gün tekrarlayın. Tarçını kırmızı ahududu yaprağıyla hazırlayacağınız çaya ekleyerek kullanmanız da mümkündür. Bu iki çayın da rahmi uyarıcı etkisi vardır, mukus tıkacının atılmasına yardımcı olur. Adet söktürücüler içinde en etkili olanlardan biri tarçın çayıdır.

Maydanoz

Maydanoz tüketimi de bebek düşürmeye yardımcı olur. 1 yemek kaşığı kurutulmuş maydanozu 1 bardak sıcak suya atıp 5 dakika demlendirin. Bunu günde 2-3 defa olmak üzere 6 gün sürdürün.

Etkili bir doğal kürtaj yöntemi olan maydanozla düşük yapmak için şu tarifi de uygulayabilirsiniz: 5 su bardağı (1 litre) suyun içine 1 demet maydanoz atıp kaynatın. Altını söndürüp bir kenarda soğumaya bırakın. Bunu sıcak halde tüketin. Sabahleyin kahvaltıdan en az 30 dakika önce içilmelidir.

Susam

Susam rahim kaslarını uyarır ve hamileliğin ilk 3 ayında düşük yapmaya yardım eder. Bir bardak suya 1 avuç susam atılır ve bir gece bekletilir. Ertesi gün susamlar süzülür ve suyu tüketilir. Gebe kadın bebeğini düşürene kadar her gün bunu uygulamalıdır.

Papatya

Düşük yapmak için kullanılabilecek bitkilerden biri de papatyadır. Rahim kaslarını uyaran papatya, düşüğün gerçekleşmesinde etkilidir. Kurutulmuş papatyadan 2-3 yemek kaşığı kadar alınarak 1 su bardağı suya atılır. 3-4 dk demlenip tüketilir. Bu, günde 2-3 kez içilmelidir.

Cytotec Düşük Hapı

Düşük yaptıran ilaçlar arasında Cytotec isimli hap yaygın olarak kullanılmaktadır. Cytotec düşük hapı etkisini 9 saat içinde göstermektedir. 200 mg’lik kapsüller halinde satılan bu ilaç eczanelerde bulunabilir. Aslında Cytotec hapının kullanım alanı mide ülserinin tedavisidir. Fakat istenmeyen hamileliği sona erdirmek için kürtaj yerine de kullanılır. Cytotec misoprostol 200 mcg olarak bilinir.

Cytotec düşük ilacırahim ağzında açılmaya ve kramp oluşumuna sebep olur. Böylelikle hamileliğin tutunmasını önler ve düşük meydana getirir. Bunun kaç saatte gerçekleşeceği ilacı kullanan kadının bünyesine bağlıdır. Ortalama 7-12 saat arasında etki ettiği söylenebilir. Evinde kendi başına düşük yapmak isteyenler Cytotec düşük hapı kullanabilir. Bu hapın kullanımından sonra adet döneminde yaşadığınızdan biraz daha fazla kanama ve daha şiddetli ağrı olacaktır.

İstenmeyen Gebelikte Bitkisel Çözüm Gebelik Nasıl Sonlandırılır? Tıklayınız

Yorum Yap