Dermaroller Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Nerede Satılır Cilde Faydaları

Dermaroller Nasıl Temizlenir Dezenfekte Edilir Dermaroller Sonrası Ne Sürülür

0

Dermaroller Nasıl Temizlenir Dezenfekte Edilir Dermaroller Sonrası Ne Sürülür

Dermaroller Nedir Nasıl Kullanılır Nerede Satılır

Dermaroller üzerinde yüzlerce iğne bulunduran silindir şeklinde cilt bakım cihazıdır. Dermaroller ciltteki izleri, sivilce lekelerini, çukurluklarını vb cilt problemlerini düzeltmek için kullanılır.

Dermaroller kırışık, lekeli, yaşlanan, hasar gören, yıpranan cildi onarmak için başvurulan etkili bir yöntemdir. Yuvarlak, silindir biçiminde bir tasarıma sahip olan dermaroller üstünde ufak iğneler bulundurur.

Bu mikro iğneler deri altına inerek kan akışını uyarıp hasarlı cildi onarır.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

 • Cilt su ile temizlenir, havluyla kurulanır.
 • Dermaroller sapından tutulur, iğnenin bulunduğu başlık yüzün tamamında yukarı-aşağı, sağa-sola, ileri-geri ve çapraz olacak biçimde gezdirilir.
 • Her bölgeden yaklaşık 5-10 defa geçilir. Cildin tepki göstermesi normal bir durumdur.
 • Her işlemin ardından serum veya ampul uygulanmalıdır.
 • Dermaroller uygulamasının nasıl yapıldığını daha iyi anlamak için aşağıda yer alan resmi inceleyebilirsiniz.

Dermaroller Nasıl Temizlenir?

Dermaroller kullanıldıktan sonra kolonya veya alkol yardımıyla temizlenir. Ardından yavaşça temiz bir bezle kurulanır ve yeniden kullanılabilir hale getirilmiş olur. Kutusunda muhafaza edilerek istenildiğinde yeniden uygulama yapılabilir. Dermaroller suyla temizlenmez. Çünkü iğne uçlarına su değerse körelir. Dermaroller kutuya koyulduktan sonra muhakkak kapağı kapatılmalıdır. Bir sonraki kullanıma kadar kapağı açılmamalıdır. Dermaroller temizleme yöntemleri arasında batikon kullanımına da yer verilebilir. Ayrıca bunun için dermaroller temizleyici dezenfektan spreyler de bulunmaktadır. Kozmetikçilerden temin edebileceğiniz bu ürünleri internetten sipariş vermeniz de mümkündür.

Dermaroller Sonrası Cilde Ne Sürülür?

Dermaroller kullandıktan bir saat kadar sonra cilde nemlendirici sürülebilir. Eczanede alınan E vitamini ve hyaluronik asit cilde uygulanabilir.

Derma Roller (Seansları) Ne Sıklıkla Kullanılır?

Dermaroller tedavisinin 4 haftaya bölünerek uygulanması tavsiye edilir. Beklenen etkiyi göstermesi için haftada 2 defa kullanılmalı ve her seansın (uygulamanın) arasında 3 gün olmalıdır. Düzenli yaparsanız en iyi sonucu alacaksınızdır. Her uygulamanın ardından setle birlikte gelen ampulleri cildinize uygulamayı ihmal etmemeniz lazımdır. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz 1 ya da 2 hafta arayla uygulayabilirsiniz.

Dermaroller Kaç Sefer Kullanılabilir?

Dermarollerın üzerinde titanyum iğneler yer alır. Bu iğneler oldukça dayanıklıdır. Fakat yine de kullanım sıklığından ve hijyen kurallarından dolayı zaman geçtikçe iğne uçları körelmeye başlar. Kütleşen iğne uçları etkili olamaz ve dermaroller tedavisinden verim alınamaz. İşte bu durumda hem hijyeni sağlamak ve sağlığımızın zarar görmesini engellemek, hem de beklediğimiz sonucu alabilmek amacıyla dermarollerı 8 defa kullandıktan sonra değiştirmemiz gerekir.

Dermaroller Nereden Alabilirim?

Çeşitli kozmetik mağazalarında bulabilir veya e-ticaret siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Dermarollerin Cilde Faydaları Nelerdir?

Yüz bölgesi dermarollerin en fazla kullanıldığı alandır. Bu bölgede meydana gelen morlukları, cilt lekelerini, deri çatlaklarını, gözaltı torbalarını ve buna benzer problemleri ortadan kaldırır.

 • Yıpranan ve yaşlanan cildi onarır, hücreleri yeniden yapılandırır.
 • Emilim hızını artırarak cildin daha çabuk iyileşmesine yardım eder.
 • Kan akışını artırır, kırışıklıklara engel olur.
 • Yaşlanma etkilerinin üstesinden gelir.
 • Vücudu ölü hücrelerden temizler. Cildin yenilenme sürecini hızlandırır.
 • Selülitlerin önüne geçer.
 • Deri çatlaklarına çok iyi gelir.
 • Sivilce izlerinde ve cilt lekelerinde kullanılan kremlerin etkisini artırır, maximum sonuç almayı kolaylaştırır.