Dermaroller Hakkında Şikayetler, Olumsuz Yorumları Nasıldır?

Dermaroller Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

0

Dermaroller Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

Dermaroller, silindir şeklinde bir alettir, üzerinde 500 adet sıra halinde dizilmiş iğne bulunur, cilt lekesi, çatlak, sivilce izi, sivilce çukurları gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Kozmetikçilerden satın alınabilir. 0,50 mm, 1,5 mm ve 2,5 mm gibi çeşitli ölçülerde satışı mevcuttur.

Dermaroller Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Lekelerim ve akne çukurlarım için Dermaroller kullandım. Daha sonra GNC E vitamini kapsül sürdüm, hiç işe yaramadı. Yaptığım zaman sanki iyileşiyor ancak 1 hafta geçince tekrar başa sarıyor. 20 seans sürdü ve 2 adet dermarollar kullandım. Bu geçici bir çözüm.

Bende saç dökülmesi vardı, bundan kurtulmak için denemediğim yöntem, bitkisel kür vs. kalmadı. Sonuç alamadım ve şansımı Dermaroller ile denemek istedim. Hemen etki etti. Cildin güneşten zarar görmesini engelliyor ve bu gibi problemlier olan herkeste fayda sağlıyor. Evde kolayca uygulanabilen bu yöntem saç dökülmesine de çok iyi geliyor. Kısacası hem pratik hem de muhteşem etkili.

Yüzüm için aldığım dermarolları çatlaklarım için de kullandım. Çok iyi sonuç aldım, bir hayli inceltti ve belirsizleştirdi. Önce 1,5 mm ile başlayıp ardından 2,5 mm’ye geçiş yaptım, şu an onu kullanıyorum. Yakın zamanda oluşan çatlaklarımı yok etti, daha önceden var olanların geçmesi için kullanmayı sürdürüyorum.

Haftada 2 kez dermarollar kullanıyorum. 0.50 ölçüsünde olanından aldım. İki defa uygulamam dahi sivilce izlerinin azalmasını sağladı. Öneriyorum, işe yarıyor. Gözenek sıkılaştırma konusunda bir etkisini görmedim fakat kaşlarımı çatmaktan dolayı meydana gelen hafif kırışıklığı giderdi.

Düzenli olarak kullanılırsa cildi aydınlatıyor. Fakat dermarollar kullanırken cildinizi çizmemeye çok dikkat etmelisiniz. Bir de cilt lekelerine yol açabileceği için güneşli havalarda kullanılmaması lazım. Bunun haricinde gayet işlevsel, faydalı bir cihaz. Cilt hücrelerini öldürüyor fakat yeni hücre oluşumunu tetikleyerek cildi yeniden yapılandırıyor.

Yüzüm ve çatlaklarım için 1,5 mm dermarollerkullandım. Ayda 1 defa olmak üzere 5 seans yaptım. Yüzüme gözle görülür şekilde etki etmemiş olduğu halde çatlaklarıma iyi geldi. Kaç hafta arayla kullanılacağı çok önemli bir ayrıntı. Ayrıca işlemin ardından sürülen yağlar ve kremler de alacağınız sonucu etkiliyor. Ben çatlaklarım için kakao yağı kreminden kullandım. Yüzüme de B vitamini ampul, hodan yağı, K vitamini ampulü karıştırıp sürdüm.

Yaklaşık 1 yıldan bu yana dermarolları çukur halindeki büyük sivilce izlerim için kullandım. Ardından birçok farklı serum ve kür uyguladım. Fakat istediğim gibi bir sonuç alamadım. Hiçbir şey değişmedi. Bu tedavinin işe yarayacağından çok ümitliydim ancak hayal kırıklığına uğramak üzücü. Önermiyorum.

Düzenli olarak dermarollar kullanıyorum. Peki faydası oldu mu? Evet, büyük faydası oldu. Yüzümü fark edilir derecede güzelleştirdi, aydınlattı. Başlarken kendi fotoğraflarımı çektim, aradan 6 ay geçti ve şimdiki hâlimle karşılaştırınca bariz fark daha da net ortaya çıkıyor. Sivilce izlerimi azalttı, belirsizleştirdi. Bebek gibi bir cilde sahip olduğumu iddia edemem fakat yine de faydasını gördüm. Bir anda devrim yapması mümkün değil tabii. Kalıcı etki bırakıyor.

Dermatoloğumun önerisi üzerine Acnetrent tedavisinden 1 yıl sonra dermarollar cihazını alıp kullanmaya başladım. Cildimde tek tük lekeler vardı, asıl problemim çukurluklardı. 1 aydan beri kullanmaya devam ediyorum. Çukurlar 1. haftadan itibaren hafifledi. İğne kalınlığı 0.75. Üzerine Avene Triacneal ve nemlendirici uyguluyorum. Fazla kırışıklığım yok, sadece güldüğüm zaman bir yanağım kırışıyordu, o sorunum dermarollar sayesinde düzeldi. Yani leke hem de çukurluk problemine iyi bir çözüm. Hepinize öneririm, kullandıktan sonra her sabah aynada kendinizi seyretmeye doyamayacaksınız. Dermaroller sayesinde cildim daha bakımlı ve nemli görünüyor.

Yaklaşık 4 yıl önce 0.5 mm’lik dermarollar almıştım. Uzun zamandır kullanmayı düşünüyordum fakat cesaret edemiyordum. En sonunda kendimi toparladım ve her hafta birer defa olmak üzere kullanmaya başladım. 1 aydır devam ediyorum. İnsan kendine neden bu işkenceyi yapar bilmiyorum fakat cildin epidermis denilen üst tabakasında farkedilir biçimde değişiklik oluyor, canlandırıyor ve tazeliyor.

Sivilce izlerimden kurtulmak için 1 mm’lik dermarollar kullanıyorum. Yüzümdeki izlerin derinliğini azalttı. 8-10 defa uygulamışımdır. Cildin pigmentasyonununda faydası büyük. İzleri belirgin şekilde hafifletiyor ve 2 defa kullanıldıktan sonra izlerden eser kalmıyor. Cildimiz 21 günde iyileştiği için seansların 3 haftada bir yapılması tavsiye ediliyor. Kullanımın ardından C vitamini kapsül alırsanız daha çabuk etki eder deniliyor. Ben denedim ancak bir farklılık gözlemleyemedim. Cildimizin tamamına bol bol sürmemiz öneriliyor, hatta “bırakın kanasın” diyorlar fakat uzman doktorlar aynı yere 3 defadan fazla uygulanmasını önermiyor. Öte yandan her cildin yapısı birbirinden farklıdır. Örneğin siz 0.5 mm kullandığınızda yüzünüz kan içinde kalabilir, başkası 1 mm kullandığı halde kanamaz. Uzmanlar bir dermarolların bir defa kullanılıp atılması ve her seferinde farklı dermarollar kullanılmasını tavsiye etmektedir.

En İyi En Çok Satan Yorumlanan Dermaroller Markaları Ve Fiyatları Tıklayınız

Dermaroller Nasıl Temizlenir Dezenfekte Edilir Dermaroller Sonrası Ne Sürülür Tıklayınız